Policii se při jedné z mužových krádeží na Václavském náměstí, které se odehrály na začátku srpna, podařilo zajistit kamerové záznamy. Na nich byl podezřelý zachycen. Po chvíli hledaného jeden policista spatřil přímo na ulici. Muž se mu pokusil utéct do stanice metra Můstek. Utíkal snad všemi chodbami ve vestibulu.

Zdroj: Youtube

„Oba předvedli výkon hodný atletů a po několika seběhnutých a znovu vystoupaných schodištích, běhu po eskalátorech a hry na schovávanou za nástupištními pilíři, zvítězil ten, kdo měl více rozumu a zkušeností. Pronásledovaný se totiž pokusil setřást odhodlaného policistu tím, že vyběhne dlouhé eskalátory. Nevšiml si však, že jedou opačným směrem,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Policista odhadl, že po takové námaze nemá cenu se za podezřelým hnát po eskalátorech nahoru. Čekal tedy dole, zatímco muž zhruba pět metrů od něj běhal na místě a snažil se dostat nahoru.

Policejní pronásledování ujíždějícího motorkáře v ulicích Prahy.
Video: Motorkář nechal sesednout spolujezdkyni a potom začal ujíždět policistům

„Postupem času se vzdálenost mezi nimi začala zkracovat a síly ubývaly. Nakonec pronásledovaný přijel naprosto vyčerpaný k připravenému policistovi, který ho zpacifikoval a za pomoci hlídky cizinecké policie ho společně omezili na osobní svobodě,“ dodal mluvčí.

Šestatřicetiletý recidivista byl v celostátním pátrání. Vyhýbal se nástupu do výkonu trestu, kam ho poslal soud na osmnáct měsíců za majetkovou trestnou činnost. Nyní může dostat až tři roky navíc.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Na Václavském náměstí se v den, kdy ho policie zadržela, během hodiny vloupal do hotelu, kde pod smyšlenou historkou vylákal z pokoje hosta a poté se pokusil onen pokoj vykrást. V prodejně knih pak rozbil skleněnou vitrínu a odcizil několik sad luxusních plnicích per. Přes střechy budov pak zamířil do dalšího hotelu, kde vypáčil dveře, ale byl vyrušen ostrahou. V jiném hotelu poté rozbil balkónové dveře a z pokoje odcizil mobilní telefon.