Že šéf policejního oddělení zřejmě neoprávněně používá bakalářský a magisterský titul, vyšlo najevo při vyšetřování civilisty podezřelého z padělání. Civilista byl již za padělání veřejné listiny pravomocně odsouzen.

Mateřská škola ve Dvořákově ulici v Přerově se stala místem, kde policista při neopatrné manipulaci se zbraní během besedy nečekaně vystřelil. Nikomu se naštěstí nic nestalo
Drama ve školce. Policistovi na besedě s dětmi vystřelila služební zbraň

„Prověřováním policejního orgánu GIBS bylo zjištěno, že policista si měl nechat vyhotovit dva vysokoškolské diplomy, a to v bakalářském a magisterském studijním programu, přičemž bakalářský diplom měl předložit svému zaměstnavateli do personálního spisu,“ popsala případ mluvčí inspekce.

„Magisterský diplom nepředložil, nicméně měl magisterský titul neoprávněně užívat v rámci své služební činnosti,“ doplnila.

Policista zaplatil 50 tisíc 

Inspekce pak letos v březnu proti policistovi zahájila zkrácené přípravné řízení pro přečin padělání a pozměnění veřejné listiny.

Tramvajová zastávka Václava Jiřikovského, 13. června 2023, Ostrava-Dubina
Kdo stojí za únikem drastických záběrů smrti cyklisty? Možností je několik

„Vzhledem k tomu, že policista se k jednání doznal a složil peněžitou částku určenou státu na peněžitou pomoc obětem trestné činnosti ve výši 50 tisíc korun, státní zástupce se následně rozhodl věc podmíněně odložit, a to se zkušební dobou v trvání deset měsíců,“ uvedla Nguyenová.