"Policisté z kutnohorského dopravního inspektorátu nyní „slaví“ další úspěch. Při jedné z mnoha pravidelných kontrol nákladních vozidel na obchvatu u Čáslavi, dne 26. 9. 2011, odhalili podvodné jednání ovlivňující režim záznamu provozu vozidla. Důslednou prohlídkou jednoho z kontrolovaných kamionů policisté nalezli magnet připevněný na elektroinstalaci převodovky. Tím byl zřejmě zásadně ovlivněn záznam o provozu. Při výsledné kontrole se například ukazuje, že řidič „odpočívá, vozidlo je tedy v zákonem stanovené přestávce, ve skutečnosti je ovšem v pohybu. V tomto případě musel pětatřicetiletý cizinec složit kauci 50 000 korun, aby mohl se soupravou po provedení všech potřebných úkonů pokračovat, samotného jej navíc čeká projednání správním orgánem," zní zpráva kutnohorských policejních mluvčích.

Jak policisté uvedli, na Kutnohorsku se jedná o první případ, kdy byl odhalen takový způsob podvodu, a navíc je zřejmé, že je i ojedinělý v rámci Středních Čech.

"Je dobré vědět, že máme takové policisty, kteří jsou ve své službě odborníky, jsou ochotní, důslední a mají přehled. Budiž tento případ varováním dalším nepoctivcům, a věřme, že bude mít i preventivní charakter," konstatoval policejní mluvčí Daniel Votroubek.