Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté "vyčistili" čáslavské hostince

Čáslav – Preventivně bezpečnostní akci zorganizovalo v noci z pátku na sobotu obvodní oddělení Policie ČR v Čáslavi pod velením Lubomíra Vilímka. Akce, která si vyžádala důkladnou přípravu, a která se řadí k akcím většího rozměru, nesla pracovní název „Očista“.

19.4.2011
SDÍLEJ:

Preventivní policejní akce s názvem Očista v Čáslavi. Foto: Policie České republiky

„Byla zaměřena nejen na kontrolu požívání alkoholických nápojů a hraní na výherních automatech ze strany nezletilých a mladistvých osob v restauračních zařízeních a hernách v centru města Čáslav, ale i na kontrolu natipovaných ubytovacích za〜řízení a cizinců,“ upřesnil zacílení akce policejní mluvčí Daniel Votroubek.

Spolupracovali také vojenští policisté

Akce se podle slov Daniela Votroubka zúčastnila celkem čtyřicítka aktérů - policisté z čáslavského obvodního oddělení, kriminalisté, strážníci Městské policie Čáslav, příslušníci cizinecké policie, hasiči, pracovníci městského úřadu se zaměřením na péči o dítě (OSPOD), živnostenského úřadu, psovodi vojenské policie z vojenského útvaru Tábor a policisté z preventivně informační skupiny Policie ČR Kutná Hora.

„Kontrolou prošlo celkem sedm objektů, z toho dvě ubytovny a pět restaurací a heren ve městě. Každý objekt byl pečlivě zkontrolován nejen uvedenými kontrolními složkami, ale i služebním psem na vyhledávání omamných a psychotropních látek (OPL), provedena byla kromě ubytovacích pokojů na ubytovnách i kontrola návštěvníků heren a pohostinství a jejich příručních zavazadel,“ uvedl policejní mluvčí. Služební pes však žádné drogy neodhalil, což je svým způsobem dobrá zpráva.

V průběhu opatření bylo zkontrolováno celkem osmdesát pět osob, z toho šestnáct cizinců, uložena jedna bloková pokuta ve výši tisíc korun za propadlou lékařskou prohlídku, řešeno na místě.

V hernách lapili dva mladé opilce

V hernách byly zjištěny dvě nedospělé osoby pod vlivem alkoholu, z nichž jedna měla 1,6 promile alkoholu v dechu. Alkohol jí prý podala její sestřenice. Ta za to dostala na místě blokovou pokutu, dále věc řeší „OSPOD“ Čáslav.

Řidiči šoférovali střízliví

Zhruba po čtyřech a půl hodině skončila kontrola objektů a policisté provedli uzávěru města Čáslav, při které kontrolovali řidiče, zda nepožili alkohol či jinou návykovou látku.

S takovým případem se nesetkali, za jiné přestupky uložili pět blokových pokut v celkové výši tisíc pět set korun.

Kontrolou ze strany živnostenského úřadu a hasičů byly v každé ze sedmi kontrolovaných provozoven zjištěny drobné nedostatky, přičemž byla provozovatelům poskytnuta lhůta pro jejich odstranění. Pokud by nebyly závady odstraněny, hrozilo by správní řízení.

„V poslední kontrolované nonstop restauraci - herně v Čáslavi hasiči neobjevili žádný požární hydrant, žádné povinné označení únikových východů a označení hlavních uzávěrů. Hlavní vypínač vody, elektrické energie a plynu, si musel kontrolující najít sám. U hlavního uzávěru plynu chyběla dokonce i páka pro případné zastavení plynu, například v případě požáru,“ přidal perličku na závěr policejní mluvčí Daniel Votroubek.

„Koordinace jednotlivých složek byla absolutně bezchybná, Živnostenský úřad Čáslav navíc zasluhuje zvláštní uznání a poděkování, neboť jeho pracovníci kromě této akce s policií spolupracovali i na nedávném objasnění série krádeží měděných kabelů u železniční trati, o čemž jsme veřejnost informovali,“ dodal Votroubek.

Místo události:
19.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala odpovídá na dotazy čtenářů.

ON-LINE: Jan Třískala odpovídá na dotazy čtenářů

Senioři ve Zruči nad Sázavou zasedli ke klávesnicím.
15

OBRAZEM: Senioři ve Zruči nad Sázavou zasedli ke klávesnicím

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Okresní fotbalové výsledky mládeže: kontumace utkání mladších žáků

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Tradiční výsledkový servis mládežnické kopané z uplynulého víkendu. Nechybí ani střelci branek.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze Základní školy Zruč nad Sázavou

Kutnohorsko - Představujeme vám prvňáky ze dvou tříd ze Základní školy Zruč nad Sázavou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení