Nejprve si neznámý pachatel vybral stavební buňku a kontejner, který sloužil jako kolna. Z něj odcizil benzinový křovinořez značky Stihl. Následně u sousedního pozemku otevřel uzamčená dvoukřídlá vrata a na pozemku u buňky vykopl a poškodil dřevěné voštinové dveře. "Celková způsobená škoda byla 5300 korun," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Dalším objektem v Soběšíně se v uplynulých dnech stala dřevěná dílna. Odtud zloděj odcizil benzinový křovinořez značky GTM CTB 33M, zahradní nářadí značky Fiskars a prořezávací tyč s nůžkami na údržbu stromů. Majiteli tím způsobil škodu ve výši 4150 korun.

Posledním terčem útoku se pak stala garáž a technická místnost u rekreační chaty. "Zloděj vypáčil dveře vedoucí do garáže, kterou prohledal, ale nic neodcizil. Pak vypáčil dveře vedoucí do technické místnosti, a odcizil 0,5 litru domácí slivovice, 0,5 litru Fernet Stock, několik lahví bílého vína vinařství Klimeš a lahev Tullamore. Svým jednáním zloděj způsobil škodu za více jak čtyři tisíce korun," doplnila mluvčí.