,,Nikterak mu nevadilo, že ve stanech spí lidé. Zevnitř odcizil finanční hotovost a mobilní telefony," uvedla mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková. Zloděj podle ní neváhal vlézt ani do neuzamčeného osobního vozidla, který bylo zaparkováno v blízkosti stanů. ,,I z automobilu odcizil finanční hotovost. Majitelům věcí způsobil zloděj škodu za více jak 70 tisíc korun," dodala mluvčí.

Policie nyní žádá veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámém pachateli. Veškeré informace vedoucí k jeho ztotožnění lze nahlásit na bezplatné lince 158, případně na telefonním čísle zručského obvodního oddělení 974 875 740.

Policisté v této souvislosti varují, aby lidé, kteří tráví rekreaci pod stany v kempech, dodržovali základní preventivní zásady. Pokud lidé vyjíždějí do přírody a stanují, měli by cenné věci, které nezbytně nepotřebují, zanechat na bezpečném místě doma. Krádeže v autokempech nebo na plochách určených ke stanování, ale také v rekreačních oblastech, bývají vždy sezónní záležitostí. Nejčastěji jde o případy, kdy zloděj v noci vnikne nikým nepozorován do stanu, kde odcizí různé osobní věci majitele. Tímto způsobem se lidem ztratily fotoaparáty, osobní doklady, peněženky i oblečení.
O naprosté bezohlednosti a drzostí zlodějů svědčí fakt, že do stanu vniknou v noci i přesto, že uvnitř spí jeho majitelé. Lidé, kteří stanují, by měli být na všechny své věci velmi opatrní. Všechny cenné věci, pokud je musí mít s sebou, by měli mít neustále při sobě. V noční době zejména během spánku, by měli mít osobní věci a cennosti uložené v horní části stanu u hlavy, nikoliv u vchodu do stanu, kde má zloděj větší šanci tyto odložené věci odcizit. Batohy, kabelky, ledvinky a další věci, ve kterých mají uloženy peněženky, mobilní telefony, osobní doklady a jiné cennosti by neměli nechávat nikdy ve stanu bez dozoru.