Případ začal tím, že sedmatřicetiletý muž z Kutnohorska ukradl z objektu na Pražské ulici v Pelhřimově nářadí za čtyři tisíce korun. Policisté pak začali podezřelé auto pronásledovat. „Vypátrali ho během deseti minut, a to na silnici druhé třídy u obce Zmišovice. Na opětovné výzvy k zastavení vozidla však řidič nereagoval a pokračoval dále,“ sdělila policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Muže zastavilo až pole u Křelovic. Neváhal a začal utíkat po svých. „Nepočítal však s tím, že v jednom z policejních vozidel, které ho pronásleduje, se nachází také služební pes Engie. Policejní psovod neváhal a psa okamžitě nasadil na pachovou stopu podezřelého. Tu Engie vypracoval na výbornou a schovaného pachatele hravě nalezl. Policejní psovod pak pachatele zadržel,“ komentovala Rázlová.

Příběh ale na absurdnosti nabíral dál. „Policisté u muže udělali test na drogy. Byl pozitivní na amfetamin. Navíc provedená lustrace ukázala, že má od konce března letošního roku vyslovený zákaz řízení, a to na dobu čtrnácti měsíců,“ informovala Rázlová a dodala, že byl navíc v podmínce.

Vzhledem ke všem zmíněným trestům to vypadá, že se v příštích několika letech na svobodu nepodívá. Nepřipadá mu ani fakt, že se vše odehrálo v nouzovém stavu. „Hrozí mu až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala Rázlová.