Výrazně staršího protivníka sice podle závěrů kriminalistů napadl beze zbraně a zřejmě neměl v úmyslu způsobit mu vážnější újmu – i holýma rukama však o 35 let staršímu muži přivodil taková zranění, že čtyři dny po konfliktu poškozený v nemocnici zemřel. Dokazování v rámci hlavního líčení naplánovala v této kauze předsedkyně senátu Alexandra Chrdleová ještě na středu.

Ilustrační foto.
Zloděj šperků a starožitností napáchal více než půlmilionovou škodu

Středočeské ubytovny jsou místem, kde násilné scény, v nichž jde o život, nejsou bohužel výjimkou. Potvrzuje to jednání nařízené u stejného soudu na čtvrtek, kdy by trestní senát v čele s předsedou Michalem Tomášem mohl uzavřít řešení krvavé kauzy z Mladé Boleslavi. Tam se na ubytovně hádali dva spolubydlící, společně ubytovaní Bulhar s Polákem, tak dlouho a tak vehmentně, až muž z Balkánu o dvě desetiletí mladšího protivníka bodl nožem blízko srdce.

Stalo se to letos 23. března, kdy se dohadovali kvůli rozsvěcení a zhasínání světla (a zřejmě také kvůli zmizelým cigaretám). Zraněný přežil – spíš shodou šťastných náhod a možná hrál roli i fakt, že jeho tělo bylo „povzbuzené“ pervitinem, takže i s těžkým zraněním dokázal dojít z pokoje až k recepci – nicméně 45letý Plamen K. G. čelí obžalobě z pokusu o vraždu. Úmysl bodnout však odmítl: zranění vysvětluje tím, že si s kudlou v ruce chystal večeři, a tak potřeboval mít rozsvíceno, zatímco mladší spolubydlící trval na zhasnutí, protože chce spát. Pak se strhla potyčka…