„Přepadení, dej sem peníze,“ vykřikl v prodejně, když maskovaný v obličeji přistoupil k pultu a hned se hrnul k pootevřené pokladně. Z té sebral finanční hotovost v papírových bankovkách a okamžitě zmizel v autě, kterým odjel po silnici I/2 směrem na Prahu. „Ke zranění naštěstí nedošlo, z kasy odcizil dvacet tisíc korun,“ upřesnila kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Hanzlová.

Podle svědecké výpovědi měl loupežné přepadení na svědomí asi dvacetiletý muž, štíhlé postavy, který mluvil plynule česky. Obličej si maskoval černou kuklou s otvory pro oči a ústa, hlavu mu zakrývala černá kapuce od mikiny a na sobě měl ještě tmavé kalhoty.

Jak se zdá, počet podobných trestných činů začíná na Kutnohorsku stoupat. Podle laické i odborné veřejnosti za to může zhoršující se situace na trhu práce. V době ekonomické krize lidé shánějí peníze, kde se dá. Například na konci ledna se o život strachovala žena z benzinky v Kácově. Tam na ni zaútočil asi pětadvacetiletý lupič, jehož komplic čekal venku ve voze. Více ZDE.

Ze známých případů došlo ještě téhož měsíce například k loupežným přepadením zastavárny - více ZDE - a trafiky - více ZDE - v Kutné Hoře.