„Kriminalisté se zabývají případem s podezřením ze spáchání trestného činu ohrožení výchovy dítěte a navazování nedovoleného kontaktu s dítětem,“ uvedl stručně mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Deník ale hovořil jak s rodiči dětí, tak s některými pedagogy, kteří potvrdili, že se vyšetřování údajného zneužívání týká skutečně Ortenova gymnázia.

Ředitel školy Vladislav Slavíček otevřeně řekl, že se policie zajímá o nyní už bývalého pedagoga kutnohorského gymnázia. „Probíhá vyšetřování. Do doby, než rozhodne soud, pokud se tam případ dostane, ctím presumpci neviny. Více celou věc komentovat nesmím, což mi ostatně uložila i policie,“ uvedl ke kauze Vladislav Slavíček s tím, že s dotyčným učitelem ihned po provalení celé záležitosti podepsal dohodu o ukončení pracovního poměru a ten už od začátku listopadu na gymnáziu nepůsobí.

Smrtelná nehoda na silnici 1/38 v úterý 23. listopadu 2021.
Smrtelná nehoda u Církvice: řidič dodávky neměl za volantem co dělat

Případ se ale od té doby šíří kutnohorskými kuloáry. Jedna z maminek dokonce popsala, že její dcerou hluboce otřásl pouhý popis celé záležitosti, který jí svěřila kamarádka docházející na gymnázium.

Za posledních deset let se policie na Kutnohorsku zabývala šestadvaceti případy pohlavního zneužívání, z toho ve čtyřech případech šlo o osoby, které měly na děti dohlížet. Ještě v živé paměti mají obyvatelé Kutnohorska případ, který otřásl Čáslaví na začátku roku 2018. Tehdy měl učitel Základní školy Čáslav náměstí mladistvé žákyni posílat své nahé fotografie.