„V celé věci bych chtěl uvést to, že jsem se na zahradě bývalého tchána ocitl nikoliv bezdůvodně, ale proto, abych navštívil své dva syny. To, že děti budu vídat právě zde, iniciovala exmanželka v kutnohorském centru krizové intervence. V průběhu tohoto setkání, zhruba po pěti minutách, mně moje bývalá žena odtrhla od dětí a zahnala je domů,“ sdělil Tomáš Vacka s tím, že se odvolával na to, že má kluky vidět minimálně půl hodiny.

„V tom však vyběhl tchán a právě on mě bezdůvodně napadl, k čemuž se připojila i jeho dcera. Poté jsme všichni tři upadli na zem. Když jsme leželi, přiběhl soused s jedním dělníkem a též se na mě oba vrhli. V tu chvíli jsem se jen nemohoucně zmítal na zemi. K těmto lidem se později připojil ještě zeť souseda s dalším dělníkem a tito lidé mě celou dobu střídavě drželi na zemi a v pokleku,“ doplnil Vacka.

Jak dále řekl, když byl přítomnými uvolněn, několik minut počkal na přivolané policisty, kteří ho v poutech odvezli k ošetření do nemocnice a následně do cely předběžného zadržení.