Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové využili kriminalisté osmačtyřicetihodinovou lhůtu možnou pro zadržení. Kromě řady poznatků objasňujících okolnosti smrti dítěte se dozvěděli také výsledky nařízené pitvy. „Z předběžných výsledků provedené soudní pitvy, které mají policisté již k dispozici, vyplývá, že novorozenec se narodil živý a zemřel násilnou smrtí,“ uvedla policejní mluvčí. Další podrobnosti vzhledem k citlivosti případu policisté sdělovat nebudou.

Policejní služebna v Neratovicích, kam žena donesla mrtvé dítě.
Matka, která přinesla policistům mrtvého novorozence, čelí obvinění z vraždy

Během pondělního vazebního zasedání státní zástupce navrhl vzetí ženy do vazby. To však soudkyně odmítla. Mluvčí mělnického soudu Jindřich Špergl později informoval, že žena předala soudkyni písemný slib. V něm se zavazuje, že se nebude vyhýbat trestnímu stíhání, nedopustí se žádné trestné činnosti a povede řádný život. Současně bude pod dohledem probačního úředníka, u kterého se musí hlásit. Za těchto podmínek soudkyně akceptovala propuštění ženy na svobodu.

Žena přinesla tělíčko novorozence na obvodní oddělení v Neratovicích v sobotu ráno jen několik hodin poté, co po ní bylo vyhlášeno pátrání. „Policisté měli informace, že žena měla porodit, aniž by kdokoliv z jejího okolí věděl, že je těhotná a s novorozencem jí nikdo neviděl,“ uvedla policistka Barbora Schneeweissová.

Policisté ji pak na základě zjištěných skutečností v neděli obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za což ženě v případě prokázání viny hrozí 15 až 20 let vězení, případně i mimořádný trest.