V prvním případě se dosud neznámý pachatel vloupal do vozidla zřejmě v noci na 7. června. „Zloděj v ulici Slévárenská vnikl do uzamčeného vozidla značky Škoda Felicia, odkud následně odcizil drobné mince, sluneční brýle a pepřový sprej,“ popsala policejní tisková mluvčí Vendulka Marečková.

K druhému vloupání došlo pravděpodobně ve stejné době v ulici Na Chmelnici. „Zloděj poškodil zámek zaparkovaného vozidla značky Škoda Favorit a vnikl do vozidla. Z automobilu odcizil navigaci značky TOMTOM, nabíjecí kabel k telefonu i-phone a nabíjecí kabel s redukcí k telefonu ke stejnému telefonu. Celková způsobená škoda přesahuje čtyři tisíce korun,“ doplnila mluvčí.

Ilustrační foto
Zlodějka se nezastavila před ničím: kradla v obchodním domě i bytě svého známého

Třetí případ se odehrál v noci na 9. června na parkovišti v ulici Pod divadlem. Pachatel si vyhlédl vozidlo značky Škoda Felicia. Z něj odcizil fotoaparát Petax K 10 D v černé látkové tašce a způsobil tak škodu za dva tisíce korun.

Policisté nyní žádají o pomoc případné svědky. „Pokud by občané mohli poskytnout jakoukoli informaci vedoucí k dopadení těchto pachatelů, ať se obrátí na kutnohorské policejní oddělení 974 875 700 nebo na bezplatnou telefonní linku 158,“ dodala Vendulka Marečková.