,,Dosud neznámý pachatel prostříhal plot a vnikl na pozemek útulku," informovala okresní policejní mluvčí Vendulka Marečková. Z místních kanceláří podle jejích slov někdo odcizil televizi a DVD přehrávač.

Nezákonné počínání mělo ale i další dopad. „Dírou v plotě, kterou zloděj udělal, utekli chovaní poníci a oslíci," doplnila mluvčí. „Ráno tedy občany Karlova probudilo oslí hýkání," dodala Vendulka Marečková. 


Nad tímto případem zůstal rozum stát i samotnému vedení psí záchytné stanice. „Hned ráno mi volali z Městské policie v Kutné Hoře, že po Karlově, až u statku „Bělidlo", pobíhají naši oslíci a koně," sdělila vedoucí útulku Romana Valentová. Když dorazila k psí záchytné stanici, zjistila, že pletivo je prostříhané od pole.

Neznámý pachatel loupil ve spěchu

„Následně jsem si všimla i vypáčených dveří od kanceláře," uvedla dále vedoucí útulku. Dosud neznámý zloděj se vloupal do kanceláře a odnesl si vše, co bylo snadno dostupné – kopírku, televizi a počítač. „Byly odcizeny i klíče od našeho služebního vozu, který zůstal před útulkem. Zloděj se ani nedobýval do zásuvek 
v pracovním stole a vyloženě bral jen to, co bylo na povrchu," popsala Valentová.

Lupič měl zřejmě u sebe pro všechny případy i pepřový sprej. „Ten jsme našli venku před vchodem. Byly mi dokonce ukradeny i dvě pracovní bundy, které ale pachatel odhodil. Nejspíš si uvědomil, že mu budou k ničemu," upřesnila Romana Valentová.

Podle odhadů neznámý pachatel způsobil psí záchytné stanici škodu ve výši dvaceti tisíc korun.

Kamerunská koza dělala problémy

Zaměstnanci útulku ve spolupráci s městskou policií se v dopoledních hodinách rozhodně nenudili. „Skoro celou hodinu jsme společně naháněli zvířata, která se díky díře v plotě rozutekla," popsala Romana Valentová. Dle jejích slov bylo nejtěžší nahnat kozu kamerunskou.