Rozepře nájemkyně domu s pečovatelskou službou se synem se stala důvodem výjezdu hlídky městské policie. Potomek matku navštívil, nepohodl se s ní a poté nechtěl opustit její byt. Odebral se pryč až na výzvu strážníků.

Autovraky zaplnily pozemky města

Odstavné parkoviště si z veřejného prostranství udělal majitel několika nepojízdných vozidel, která začala vykazovat znaky vraků. Strážníci s ním domluvili lhůtu k odstranění vozidel z pozemků města.

Senior chtěl tajně odcestovat do Prahy

Pracovníci ostrahy areálu bývalého podniku Sázavan upozornili městské policisty na postaršího pána, který se dotazoval na odjezd vlaku na Prahu. Pojali totiž podezření, že se může jednat o klienta místního domu pro seniory, kteří se nejedenkrát pokusili o úprk ze zařízení. A ve svém odhadu se nemýlili.

Nákup za pět prstů zákazníkovi nevyšel

Mladík, který zřejmě dostal chuť na trochu sýra, navštívil obchodní dům Tesco. Zboží ale chtěl pronést přes pokladnu obchodu bez zaplacení a při tom byl přistižen ostrahou provozovny. Strážníci městské policie vyřešili přestupek proti majetku uložením blokové pokuty.

Rychlé auto s poškozeným výfukem řídil opilec

Bílý automobil Škoda Favorit s poškozeným výfukem se rychlou jízdou pohyboval v ulicích města. Při kontrole udané lokality strážníci vozidlo objevili v ulici Na Výsluní, kde byl již podnapilý řidič v péči hlídky Policie České republiky, které byla skutečnost také oznámena.

Pár se prostříhával plotem na cizí území

Podezřelé chování dvou lidí upoutalo pozornost všímavého občana. Muž a žena se snažili prostříhat přes oplocení na přilehlý pozemek. Strážníci uvědomili kolegy z obvodního oddělení Policie České republiky a ti obě osoby zadrželi. Na místě dále zajistili několik odcizených různých autodílů.

Ze zloděje lihoviny se vyklubal recidivista

Oznámení o krádeži zboží přijala hlídka městské policie od personálu jednoho z místních obchodů. Mladík se tam pokusil přes kasu pronést bez zaplacení láhev lihoviny. Protože strážníkovi hodnověrně neprokázal svoji totožnost, byl předveden na obvodní oddělení Policie České republiky. Strážci zákona při následné lustraci zjistili, že se dotyčný muž již v minulosti dopustil majetkové trestné činnosti.

Dočasný hospodář neubránil dům před vloupáním

Na vypáčené vstupní dveře a rozbité okno rodinného domu v katastru města narazil občan, který se na žádost dlouhodobě nepřítomné majitelky nemovitosti chodil pravidelně starat o hospodářství. Strážníci zajistili místo činu až do příjezdu hlídky Policie České republiky. Ta si případ převzala.

Manželka štamgasta neponechala nic náhodě

Žádost o pomoc přijala hlídka městské policie od ženy ze sousední vesnice. Postrádala manžela, který je v blízkém okolí znám svou zálibou v navštěvování restauračních zařízení a následném řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu. Vzhledem k tomu, že našla prázdnou garáž, právem se domnívala, že se takto bude dít i tentokrát. Služebním vozidlem ji proto strážníci přepravili k vytipované restauraci, kde bylo vozidlo Škoda Octavia skutečně nalezeno, a které žena pro jistotu sama zpět zaparkovala do garáže.