Zhruba padesátka vietnamských státních příslušníků prohánějících se za fotbalovým míčem na hlavní hřišti stadionu Jiskry Zruč nad Sázavou byla důvodem oznámení skutečnosti na městské policii. Cizinci nerespektovali upozornění činovníků oddílu, že na hrací plochu nelze vstupovat jen tak bez povolení. Po příjezdu strážníků na místo se náruživí sportovci odebrali z hrací plochy vyhledat jiný zelený pažit. „Kdyby se to stalo u nás, tak s nimi potrénujeme a ještě si vyhlédneme případné posily,“ nechal se slyšet funkcionář vesnického klubu, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Šestiletý chlapec se zapomněl u dětského domova

Po šestiletém chlapci, který utekl své matce, pátrala také hlídka městské policie. A byla úspěšná. Hocha našla u dětského domova v Revoluční ulici a následně jej předala kolegům z místního obvodního oddělení Policie České republiky.

Zákazníci kradou i igelitové sáčky na pečivo

Zboží v hodnotě dvaceti korun stálo zručské občance za to, aby se ho snažila pronést bez placení přes kasu v obchodě Tesco. Věc byla strážníky na místě projednána jako přestupek proti majetku uložením pokuty ve výši tisíc korun v blokovém řízení. V této souvislosti se jeden z policistů zmínil také o tom, že lidé kradou role igelitových sáčků na pečivo. Vedoucí prodejny je proto nechal očipovat a straka se chytla.

Hřídel prorazila palivovou nádrž s naftou

Až do odstranění ekologické havárie usměrňovali strážníci městské policie v součinnosti s kolegy z Policie České republiky dopravu ve Vlašimské ulici. Kvůli technické závadě tam z nákladního vozidla vytekla nafta na pozemní komunikaci. Poškozená kardanová hřídel totiž prorazila palivovou nádrž.

Nalezený pes je v péči strážníků

Psa nezjištěné rasy odchytili městští policisté ve Zručském dvoře. Zvíře je bílé a podobné špicovi. Majitel se o něj může přihlásit na telefonním čísle 724 102 231.

Cizinci v hotelu Baťov absolvovali kontrolu

Přítomnost hlídky městské policie si vyžádala hlídka Policie České republiky. Důvodem se stala asistence strážníků u kontroly cizích státních příslušníků ubytovaných v hotelu Baťov.

Krádeže v obchodě jsou skoro na denním pořádku

Na sýr měl zřejmě velkou chuť starší občan ze sousední obce, který navštívil obchodní dům Tesco. Přes kasy se pokusil pronést několik krabiček zmíněné potraviny. Jeho jednání ale neuniklo pozornosti ostrahy, kterou byla na místo přivolána hlídka městské policie. Jako přestupek proti majetku byla věc projednána uložením pokuty v blokovém řízení. Podobnou zkušenost už má také místní žena, jež hodlala bez peněz získat kosmetiku za devětašedesát korun. Ani její počínání nezůstalo bez patřičného finančního ohodnocení.

Za pozdní odjezd vlaku mohl strom na kolejích

Rychlá reakce všímavého občana možná zabránila neštěstí na železnici. Všiml si spadlého stromu na trati na Kutnou Horu, a to sto metrů za můstkem přes Ostrovský potok. Neprodleně vyrozuměl městské policisty a ti následně pracovníky společnosti České dráhy, kteří zpozdili odjezd motorového vlaku v daném směru. V krátké době došlo k rozřezání stromů a zprůjezdnění kolejí.

Mladík je znám zálibou v čichání rozpouštědel

Oznámením o pohybu podezřelé osoby v blízkosti objektu stavebnin se zabývala hlídka městské policie. Muž s kapucí přes hlavu se jevil podezřelým vedoucímu dané provozovny. Strážníci provedli kontrolu objektu a přilehlého okolí, ale pod mostem přes řeku zjistili pouze jednoho místního mladíka. Ten je více než majetkovými delikty již znám svou zálibou v čichání syntetických rozpouštědel.

Altán na hřišti si vzala do parády dvojice vandalů

Hluk a rány signalizovaly poškození vybavení altánu na dětském hřišti v Okružní ulici. Z odpovědnosti za škody na místě zjištěné se zodpovídala dvojice mladých lidí.