VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

včera 17:51

Kam vyrazit? Koná se vernisáž, Běh na draka či májová veselice

Kutnohorsko - Přinášíme vám tipy, kam v nejbližší době vyrazit v okrese.

včera 08:46

V areálu ČKD se vážně zranil muž

Kutná Hora – Vážný úraz se v pátek 25. května v ranních hodinách stal v areálu kutnohorské společnosti ČKD. Musel tam přistávat i vrtulník.

včera 08:00

Hnutí a strany v regionu kandidátky zatím tají

Kutná Hora – Ačkoliv je už jasné, že komunální volby do obecních zastupitelstev se budou konat 5. a 6. října, strany a hnutí ještě zcela jasno nemají. Kandidátky teprve dolaďují a „ven“ s nimi hodlají vyjít až před prázdninami. S jednou výjimkou. 

24.5.2018

Kutnohorská Masaryčka je e-Twinningovou školou

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Centrální podpůrné středisko pro e-Twinning v Bruselu zveřejnilo výsledky hodnocení žádostí o udělení certifikátu e-Twinningová škola. V České republice toto ocenění získalo sedmnáct škol. Základní škola T. G. Masaryka Kutná Hora je jednou z nich a může být na tento titul právem hrdá.

24.5.2018

KRÁTCE: Gastrofestival provoní okolí chrámu svaté Barbory

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

24.5.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 21. do 27. května naposledy rozloučí se svými blízkými.

24.5.2018

Města do zeleně investují nemalé částky

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Ačkoliv města v regionu nepatří v rámci republiky k těm nejzelenějším a podíl zelených ploch ve městě je podle dat Českého statického úřadu (ČSÚ) spíše hluboko pod celorepublikovým průměrem, radnice na Kutnohorsku do veřejné zeleně investují nemalé částky. Ty se pohybují v řádech milionů korun.

23.5.2018

Kutná Hora se zapojí do projektu Bezpečné město

Kutná Hora – Město Kutná Hora se jako další město na Kutnohorsku zapojí do projektu Bezpečné město, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství Středočeského kraje Policie ČR. Informoval o tom místostarosta Kutné Hory Karel Koubský st.

23.5.2018

KRÁTCE: V paintballu se v Čáslavi utkají již po čtvrté

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy regionu.

22.5.2018

Studenti Vyšší odborné školy v Kutné Hoře najdou uplatnění na trhu práce vždy

Kutná Hora - Schůzka mezi ředitelem Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Jazykové školy v Kutné Hoře Josefem Tremlem a Kateřinou Jůzovou zastupující firmu TPCA vyústila v podpis memoranda o spolupráci mezi organizacemi.

22.5.2018

Za svatým Jakubem vyrazilo z Hlízova přes čtyři sta lidí

Hlízov /FOTOGALERIE/ - Jarní putování se sv. Jakubem se letos uskutečnilo nejen kolem pomníků padlých a obětí světových válek. O uplynulém víkendu přijelo do Hlízova putovat se sv. Jakubem 443 turistů. Do cíle se vraceli s dobrou náladou obohaceni nejen o ušlapané kilometry, ale i o setkání s lidmi, kteří mají rádi místa, ve kterých žijí, a ve svém volném čase se dovedou o své znalosti podělit s ostatními. Velký dík patří všem, kdo se na zdaru 3. ročníku poznávacího turistického pochodu a cyklovýletu podíleli.

22.5.2018

Nejmohutnější trnovník akát v republice roste na zámku Kačina

Svatý Mikuláš /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Nejmohutnější trnovník akát v ČR roste na zámku Kačina na Kutnohorsku! Tato botanická rarita je veřejnosti prakticky neznámá. Důvodem je pravděpodobně skutečnost, že akát je invazivním druhem. Na druhou stranu, má hospodářský význam, především jako medonosný strom.

22.5.2018

Už jste četli Kutnohorský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Kutnohorsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kutnohorský týden. Každé úterý je součástí Kutnohorského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

22.5.2018

Hříšníků s nemocenskou je v regionu málo

Kutnohorsko - Za uplynulý rok zkontrolovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) víc než sto čtyřicet šest tisíc marodů. Téměř čtyři tisíce z nich nedodržely léčebný režim a za nedodržení stanoveného režimu „na neschopence“ jim byl proto udělen postih.

21.5.2018

Vizi rozvoje technologií v kraji popisuje devadesát stran

Střední Čechy – Pokrok se ve středních Čechách chystá zásadní – na papíře tedy určitě. Kraj totiž odsouhlasil důležitý strategický dokument, jehož cílem je zlepšit podmínky pro inovace, podnikání i život obyvatel. V pondělí o tom informovalo hejtmanství s tím, že Rada pro konkurenceschopnost Středočeského kraje schválila aktualizaci takzvané RIS3 strategie. Tedy vlastně vizi, jakým směrem v regionu rozvíjet výzkum a inovace.

21.5.2018

OBRAZEM: Pejsci plavali i skákali do vody v Bohdanči

Bohdaneč - Závody pejsků v plavání a ve skocích do vody se uskutečnily v Bohdanči. Tento závod je importovaný z Ameriky. Tam na něj chodí tisíce diváků. V Česku je to zatím neznámá disciplína.

21.5.2018

Rozhodnou o hazardu ve městě nakonec zastupitelé?

Kutná Hora – Regulace hazardu ve městě má další vývoj. Podle všeho by o ní mohli rozhodnout městští zastupitelé přijetím obecně závazné vyhlášky, která v současné době ve městě neexistuje. Naznačil to místostarosta Kutné Hory Karel Koubský st. s tím, že materiál měli radní na stole už v uplynulém týdnu, ale byl odložen. Znovu o něm budou jednat na příštím zasedání městské rady 30. května.

20.5.2018

OBRAZEM: Lorecký pivovar rozduněly slavnosti piva

Kutná Hora /AKTUALIZOVÁNA FOTOGALERIE/ - Je tomu rok, co se v Kutné Hoře znovu začalo vařit pivo. Měšťanský pivovar Kutná Hora to oslavil pořádným mejdanem, do zdejšího areálu přilákaly slavnosti piva stovky lidí. Z pódia jim k tomu dávku pořádní muziky přichystaly například kapely Visací zámek, Medvěd 009 nebo miláčci místních Rybičky 48.

20.5.2018

OBRAZEM: Muzejní noc znovu vylákala do Kutné Hory stovky lidí

Kutná Hora - České muzeum stříbra se do Muzejní noci zapojilo již po čtrnácté, a i v letošním roce nabídlo bohatý program ve dvou ze svých třech objektů. Přičemž celkem navštívilo objekty během tří hodin Muzejní noci 1 154 návštěvníků.

19.5.2018

OBRAZEM: Výstava traktorů v Kralicích

Kralice - Sběratel traktorů Petr Sochůrek s rodinou uspořádal v sobotu 19. května výstavu historických traktorů. Vedle exponátů bylo připraveno i občerstvení a soutěž pro děti o to, kdo nakreslí nejhezčí traktor.

19.5.2018

Lidé se dnes v Hlízově vydají za svatým Jakubem

Hlízov – Nejrůznějších spolků, svazů a sdružení je na Kutnohorsku celá řada. Některé jsou ve své činnosti aktivní více, jiné méně. Hlízovský unikátní spolek (HUS) se ale v tomto ohledu vymyká. V září o hlízovském posvícení oslaví spolek čtvrté narozeniny a za tu dobu se mu podařilo zrealizovat na stovku akcí. Zvláště pak tento rok, kdy si lidé připomínají 100. výročí založení republiky, je to ve spolku doslova nabité různými akcemi včetně odhalení pamětní desky v Hlízově.

18.5.2018

OBRAZEM: Zahrady Galerie Středočeského kraje ožily pohádkami

Kutná Hora – Zahrady u Galerie Středočeského kraje ožily v pátek 18. května pohádkami. Žáci z kutnohorské Základní školy Žižkov si připravili pohádkové divadelní scénky. Hrály se pohádky, v nichž figurovaly tradiční postavy jako Zlatovláska, Dlouhý, Široký a Bystrozraký či Jeníček s Mařenkou. Podívat se na ně přišly děti z mateřských i základních škol, které na konci každé scénky odpovídaly na otázky. Ty ověřovaly, jak pozorné děti během hraní byly.

18.5.2018

Evropský šampionát juniorů v lovu kaprů je za rohem

Katlov /ROZHOVOR/ – Mistrovství Evropy juniorů v lovu kaprů se na Katlově uskuteční také letos a to v termínu od 28. května do 2. června. Na loňském mistrovství obsadil tým České republiky v čele s kapitánem Danielem Kaplanem druhé místo a do klání o nejlepší rybářské úlovky se zapojí i letos. Soutěžit bude s třinácti dalšími evropskými juniorskými týmy včetně obhájců titulu ze Švýcarska.

17.5.2018

FOTO: Budík je zpět na svém místě

Kutná Hora – Mezi Kutnohorskými oblíbený budík se ve čtvrtek 17. května vrátil po půlročních opravách zpátky na své místo, na roh Palackého náměstí s Tylovou ulicí. Od jeho montáže neodradilo ani deštivé počasí.

17.5.2018

Centrum pro nelegální uprchlíky v Kutné Hoře nevznikne

Kutná Hora – Nastal čas, kdy se ukáže, kdo je ovce a kdo ctí památku svých předků. Tak zní jeden z komentářů na sociální síti, kde se v uplynulých dnech rozpoutaly plamenné diskuse hraničící s panikou. Téma diskusí je jediné: vznik Centra pro integraci migrantů ve Středočeském kraji, které má mít pobočky v pěti městech – v Benešově, Kladně, Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami. Podle informací, které poskytlo Ministerstvo vnitra, se však nejedná o vznik pobytových center pro nelegální uprchlíky, jak se mnozí domnívali.

17.5.2018

KRÁTCE: Pradědečkův traktor se představí již po patnácté

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy regionu.

16.5.2018

Velké cvičení na Kutnohorsku zaměstnalo i týmy z Vysočiny

Horky /FOTOGALERIE/ – Rozsáhlému cvičení, v jehož rámci dokonce přijeli na výpomoc dobrovolní hasiči z Golčova Jeníkova na Vysočině a také sanitka z Habrů na Havlíčkobrodsku, patřily na Kutnohorsku dvě hodiny kolem úterního poledne. U obce Horky si záchranné složky musely poradit se zásahem u simulované hromadné bouračky s velkým počtem pacientů potřebujících pomoc.

16.5.2018

O besedu s 'frajerem' Andorem Šándorem byl v Čáslavi obrovský zájem

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Beseda a autogramiáda s bezpečnostním analytikem Andorem Šándorem se konala v úterý 15. května v Galerii Městského muzea a knihovny v Jeníkovské ulici v Čáslavi. O jeho oblibě svědčil přeplněný sál, lidé stáli i v sousední místnosti a na chodbě.

16.5.2018

Informace na Facebooku o napadání dětí v Čáslavi jsou nepravdivé

Čáslav - Informace uvedené na sociální síti Facebook, o tom, že by mělo na jednom čáslavském hřišti dojít k fyzickému napadání dětí dospělým mužem, se nezakládají na pravdě.

16.5.2018

Květnové svatby mají své zastánce i odpůrce

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Podle básníka Karla Hynka Máchy je květen lásky čas. Jedna pověra zase praví, že svatba v máji přinese do roka máry. Na Kutnohorsku se ukazuje, že obě rčení nachází své zastánce.

15.5.2018

Už jste četli Kutnohorský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Kutnohorsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kutnohorský týden. Každé úterý je součástí Kutnohorského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

15.5.2018

Kutnohorská muzejní noc nabídne pestrý program

Kutná Hora – Muzejní noc otevře v pátek po celé zemi brány muzeí v netradičních časech, povětšinou s historickým doprovodným programem. Nabídka celorepublikového festivalu je v Kutné Hoře pro letošek neobvykle pestrá, zapojí se i instituce, pro které bude muzejní noc premiérou.

EXKLUZIVNĚ
14.5.2018

Vyhrajte lístky na Slavnosti piva

Kutná Hora - Slavnosti piva, které se uskuteční v sobotu 19. května v areálu Měšťanského pivovaru v Kutné Hoře, nabídnou pestrý hudební program. Vystoupí třeba Rybičky 48, Visací zámek nebo skupina Circus Problem. S Deníkem teď můžete vyhrát lístek, stačí správně odpovědět na soutěžní otázku.

14.5.2018

Vzpomínky Aleny Šuchmannové: Válka je vůl

Kutnohorsko - Válka je vůl. Tento nápis jsem kdysi objevila na nějakém sloupku, už ani nevím, ve kterém městě to bylo. Zvláštní, avšak trefné spojení slov mě překvapilo a zaujalo. Když jsem náhodou u příbuzných uviděla výtisk novin Student z 28. února 1968, záhada byla vyřešena.

14.5.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 14. do 20. května naposledy rozloučí se svými blízkými.

14.5.2018

Zemědělci suchem trpí, vinařům se daří

Kutnohorsko – Měsíc duben byl teplejší, než je obvyklé. Podle statistik Českého hydrometeorologického ústavu byly letos teploty 4 až 5 stupňů Celsia nad průměrem. Navíc ani neprší. Podle mapy vypracované Českým hydrometeorologickým ústavem je oblast Kutnohorska středně až vysoce ohrožena půdním suchem v hloubce do 40 centimetrů pod travním porostem.

13.5.2018

OBRAZEM: Turnaj v netradiční hře Mölkky se konal ve Zruči nad Sázavou

Zruč nad Sázavou - Mölkky je venkovní hra původem z Finska. Hráči se snaží házecím kolíkem srazit kolíky s čísly, mölkky. Cílem není srazit co největší počet mölekk, ale získat za jejich sražení body. A právě v této hře soutěžilo čtyřicet družstev na tenisových kurtech ve Zruči nad Sázavou.

12.5.2018

OBRAZEM: Lidé si na náměstí prohlédli staré Tatry

Kutná Hora - Historické automobily značky Tatra se sjely na Palackého náměstí v Kutné Hoře. K vidění zde byly Tatra 603, Tatra 613 i Tatra 700. Skupina vozidel přijela do Kutné Hory s hodinovým zpožděním kvůli komplikacím na trase. Vozy zůstaly na náměstí zaparkované až do čtvrté hodiny odpolední, zatímco jejich šoféři si prohlíželi město.

12.5.2018

OBRAZEM: Čáslavští se sešli na férové snídani

Čáslav – Třetí ročník férové snídaně se na zahradě Diakonie v Čáslavi konal v sobotu 12. května. Lidé se zde sešli, aby společně oslavili Světový den pro fair trade a posnídali dobroty, které si připravili doma ze surovin domácích, či zakoupených od lokálních nebo fairtradových producentů. Účastníci si pochutnávali nejen na muffinech, bábovkách a koláčcích, ale připravili také nejrůznější pomazánky a omelety. Byl zde také malý stánek, u něhož byla možnost zakoupit si fairtradové výrobky.

12.5.2018

OBRAZEM: Rybáři závodili na pískovně

Horka II - V sobotu ráno si dali na písníku v Horce II dostaveníčko rybáři, aby si změřili svou šikovnost a hlavně zkusili štěstí při rybářských závodech. Toto tradiční klání pro ně připravila místní organizace rybářského svazu ve Zruči nad Sázavou. Krásné okolí, ranní opar nad vodní hladinou a sluníčko na obloze. K rybářskému ráji chybělo jediné, a to aktivita ryb. A protože to takzvaně „nic nedělalo“, zbyl závodníkům čas na kávu, pivo nebo na ohni grilovanou klobásu. A hlavně čas na přátelské popovídaní.

12.5.2018

OBRAZEM: Známí umělci předčítali na Noci literatury

Kutná Hora - Šestý ročník Noci literatury se v Kutné Hoře uskutečnil v pátek 11. května. Noc literatury letos navštívili lidé ve více jak 50 městech v České republice.

12.5.2018

KRÁTCE: Pouť ve Žlebech uzavře průjezd obcí

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy regionu.

11.5.2018

V Čáslavi přivítali nové občánky

Čáslav - Milou a velmi oblíbenou událostí je vítání novorozených občánků města. "Vedení města Čáslavi tuto tradici udržuje. Pro své nejmenší obyvatele a jejich rodiny připravuje pravidelně několikrát do roka společenské setkání v prostorách obřadní síně historické budovy radnice," sdělila Zdeňka Nezbedová z Městského úřadu v Čáslavi.

11.5.2018

Studenti znovu soutěží o padesát tisíc korun v projektu Lepší škola

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Další ročník soutěžního projektu o nejlepší nápady na zlepšování škol v Kutné Hoře je v plném proudu. Studenti ze tří zapojených středních škol diskutují ve výuce o tom, co je to veřejný prostor a přemýšlejí nad tím, jak by chtěli vylepšit svou školu a její okolí. Skvělých nápadů se rodí spousta. Soutěží se o padesát tisíc korun za nejlepší nápad. Organizátorem je Lepší místo.

11.5.2018

Studenti férově posnídali na Gymnáziu Jiřího Ortena

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – Celosvětový den pro fair trade si v sobotu 12. května připomenou lidé po celé zemi piknikovým happeningem na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů – takzvanou Férovou snídaní. Nevyhne se ani Kutnohorsku, přičemž v předtermínu se jedna Férová snídaně uskutečnila už v pátek 11. května na Gymnáziu Jiřího Ortena.

11.5.2018

Cirkus v Kutné Hoře: slonici sprchovali v myčce na auta

Kutná Hora /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Stříbrné město Kutná Hora se stává poměrně často cílovým místem cirkusů. Místní lidé jsou tak už na leccos zvyklí, třeba že principál Jaromír Joo si vyrazil na oběd do blízké restaurace U Zlatého lva s tygrem, ale aby ošetřovatel umyl slona v nedaleké samoobslužné automyčce, to tu ještě nebylo.

11.5.2018

KRÁTCE: Děti s rodiči se vydají na zábavný výlet na kolech

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy regionu.

11.5.2018

Průvodcovská služba dozná dalších změn

Kutná Hora – Městská společnost Průvodcovská služba, která na podzim loňského roku změnila jednatele, dozná dalších změn. Rozhodli o nich městští radní na svém posledním zasedání.

10.5.2018

S Erasmem do Irska a Německa: žáci získali zážitky, zkušenosti i sebevědomí

Kutná Hora - I v letošním školním roce využila SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora možnost, kterou nabízí projekt Erasmus+, a vyslala tři skupiny žáků do zahraničí na pracovní stáže. Po loňské cestě do Portugalska vycestovali letos žáci do neméně atraktivního Irska. Tam jedna skupina zamířila již na podzim. Druhým letošním cílem bylo tradičně Německo, kde sídlí partnerská škola.

10.5.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 7. do 13. května naposledy rozloučí se svými blízkými.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT