VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

dnes 11:04

V Kutné Hoře si připomenou události 17. listopadu

Kutná Hora – Události 17. listopadu si v sobotu připomenou v Kutné Hoře. O organizaci oslav se zasloužila Římskokatolická farnost - arciděkanství Kutná Hora spolu s kutnohorskými středními školami.

včera 20:48

OBRAZEM: Koaliční smlouva v Kutné Hoře je podepsána

Kutná Hora - Zástupci ANO 2011, STANu, Pirátů, Alternativy pro Vás, KDU - ČSL a Kutnohorské změny podepsali v úterý 13. listopadu ve večerních hodinách koaliční smlouvu. Dohodli se také na tom, kdo obsadí post starosty, obou místostarostů i místa v devítičlenné radě. Text koaliční smlouvy zveřejní ve středu 14. listopadu ráno.

včera 08:12

Vlaky z Kutné Hory do Zbraslavic nejezdí, uzavřené jsou i některé silnice

Kutná Hora - Až do 8. prosince nebudou jezdit osobní vlaky na trati číslo 235 mezi Kutnou Horou a Zručí nad Sázavou. Lidé musí místo toho využít náhradní autobusovou dopravu. Mezi Kutnou Horou a Zbraslavicemi nebudou vlaky téměř měsíc jezdit vůbec, vybrané vlakové spoje ale nepojedou až do Zruče nad Sázavou.

12.11.2018

OBRAZEM: Svatomartinský průvod prošel také Čáslaví

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Centrem Čáslavi prošel tradiční svatomartinský lampiónový průvod. Trasa průvodu vedla z Kostelního náměstí na náměstí Jana Žižky z Trocnova. Akci již potřinácté uspořádalo Rodinné centrum Kopretina Čáslav.

12.11.2018

Svatomartinská vína jsou kvalitní, přálo jim počasí

Kutná Hora - Je to jedna z největších tradic podzimu - 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut se otevírají svatomartinská vína. Jinak tomu nebylo ani letos. Obecně platí, že svatomartinská mladá vína jsou značně chuťově specifická a každoročně rozmanitá.

12.11.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 12. do 18. listopadu naposledy rozloučí se svými blízkými.

11.11.2018

OBRAZEM: Sokol v Červených Janovicích světil nový prapor

Červené Janovice - V kostele sv. Martina v Červených Janovicích světili dnes nový prapor. 

11.11.2018

OBRAZEM: Svatomartinské hody přilákaly do GASK mnoho návštěvníků

Kutná Hora - Přesně jedenáct minut po jedenácté hodině začaly v neděli 11. listopadu v GASK v Kutné Hoře Svatomartinské hody.

11.11.2018

OBRAZEM: Na Farmě Bláto oslavili svátek svatého Martina

Bláto - Při příležitosti svátku svatého Martina uspořádal Spolek přátel z Bláta v sobotu 10. listopadu akci Svatý Martin na Blátě. 

11.11.2018

Na zámku Žleby se v zimě spát nebude

Žleby /FOTOGALERIE/ - Přestože se na některých památkách s koncem října uzavřely návštěvníkům brány, neusínají tyto objekty klidným zimním spánkem, jak by se na první pohled mohlo zdát.

10.11.2018

Městské muzeum a knihovna Čáslav se připravují na čas adventu

Čáslav - Městské muzeum a knihovna v Čáslavi už má připravený program na adventní čas. Nabídne koncert duchovní hudby hudby žáků Základní umělecké školy J. L. Dusíka, jímž se adventní čas v sobotu 1. prosince otevře, ale také povídání se spisovatelkou, lektorkou a publicistkou Martinou Bittnerovou, zajímavou výstavu a vánoční koncert.

10.11.2018

Ustavující zasedání zastupitelstva se uskuteční 19. listopadu

Kutná Hora - Po řadě komplikovaných povolebních jednáních i soudním procesu, ve kterém se projednávalo případné zneplatnění voleb v Kutné Hoře, spěje situace ve městě podle všeho k cíli a ještě do konce listopadu by Kutná Hora mohla mít nové vedení. Oficiálně byl totiž stanoven termín ustavujícího zastupitelstva. Potvrdil to starosta Kutné Hory Josef Viktora.

9.11.2018

Výhry si výherci převzali na průmyslové škole v Kutné Hoře

Kutná Hora - Kutnohorská průmyslová škola uspořádala 24. října den otevřených dveří, který zpestřila soutěž.

9.11.2018

KRÁTCE: Čáslavská skládka se otevře veřejnosti

Čáslav - Areál čáslavské skládky se otevře ve čtvrtek 22. listopadu veřejnosti. Organizace dnů otevřených dveří v areálu skládky byla společnosti AVE CZ uložena po mimořádném zasedání zastupitelstva v dubnu letošního roku. Skládka by se podle něj měla otevírat veřejnosti dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Lidé se sem budou mít možnost přijít podívat od 13 do 16 hodin.

8.11.2018

Ustavující zastupitelstvo by se mělo uskutečnit v divadle do konce listopadu

Kutná Hora - Krajský soud v Praze ve středu 7. listopadu definitivně zamítl návrh na určení neplatnosti voleb, který podal vítěz voleb Město pro lidi. Vypadá to, že už tak nic nebrání tomu, aby se v Kutné Hoře mohlo konat ustavující zasedání, na kterém by měl být zvolen nový starosta, místostarostové i devítičlenná městská rada.

8.11.2018

Čáslavští rybáři odstartovali závody zimní ligy

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Čáslavští rybáři zahájili poslední říjnovou neděli zimní ligu feeder na revíru Medenice, lidově zvaném Žabárna. „Zimní liga není oficiálním závoděním, jedná se spíš o zábavu. Stále se sem sjíždí rybářská špička,“ vysvětlil člen rybářské organizace Jan Dobřický.

8.11.2018

Památný strom zachrání rozšíření ochranného pásma

Markovice - O záchranu památného dubu v Markovicích se zasloužil Karel Slavík ze Žlebů. „Při své srpnové návštěvě Markovic jsem se náhodou dozvěděl o památném dubu, který stojí asi půl kilometru jižně od markovického dvora v polích. Místní občané mi přibližně popsali jeho polohu a nakonec mě k němu i dovedli,“ popisuje, jak příběh začal.

8.11.2018

Do zručského křesla pro hosta usedl gourmet Pavel Maurer

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIEú - V listopadovém křesle pro hosta usedl Pavel Maurer, kterého můžeme slyšet v rozhlase, kde čte svoje gastroglosy. Audiozáznamy glos si zájemci mohou najít na webu ČR1. Pavel Maurer je největší český znalec gastronomie, tedy gourmet, nebo chcete-li gastronaut, a Deník je jeho mediálním partnerem.

8.11.2018

Onomyšl zřejmě půjde opět volit zastupitele

Onomyšl - Nelíbí se vám výsledek voleb? Rezignujte na mandát. Politici v některých obcích Středočeského kraje našli cestu, jak si "vynutit" nové hlasování. Zákon jim to umožňuje. Nové volby do obecního zastupitelstva pravděpodobně čekají například obec Onomyšl na Kutnohorsku.

8.11.2018

KRÁTCE: Studenti kutnohorské průmyslové školy zasadí krokusy

Kutná Hora - Kutnohorská průmyslová škola se připojila k Projektu Krokus. Ten realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Tato organizace zapojeným školám zdarma poskytne cibulky žlutých krokusů, které se na podzim zasadí a po vykvetení připomínají jeden a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během šoa.

8.11.2018

Hrad Pirkštejn stojí za to navštívit. Byl tam i princ Bajaja

Rataje nad Sázavou /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Hrad Pirkštejn, zvaný dolní nebo také jižní, stojící na ostrohu obtékaném potokem, patří neodmyslitelně k panoramatům Ratají nad Sázavou. Možná si ani neuvědomujeme, že hrad, zvaný také Pirkenštejn, známe z pohádky.

8.11.2018

Počet onkologických pacientů přibývá, může za to lepší diagnostika

Kutná Hora - Psal se rok 1988. Na mozku Antonie K. (71) z Kutné Hory tehdy lékaři objevili nádor velikosti pinpongového míčku. Ačkoliv se jednalo o takzvaný benigní neboli nezhoubný nádor, musela podstoupit náročnou operaci ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. V té době šlo v podstatě o experiment, protože tak složité operace lékaři v republice prakticky neprováděli.

7.11.2018

Je rozhodnuto: Krajský soud v Praze zamítl stížnost Města pro lidi

Praha, Kutná Hora - Návrh na určení neplatnosti voleb, které ke Krajskému soudu v Praze podal vítěz voleb Město pro lidi, je zamítnut. Uskupení Město pro lidi návrh podalo kvůli kauze falešných předvolebních letáků, které měly údajně Město PRO lidi a jeho lídra Martina Starého poškodit.

7.11.2018

Volby v Chlístovicích byly zmanipulované, uznal soud

Chlístovice - Lidé v Chlístovicích, kteří spadají do volebního okrsku č.1, půjdou znovu k volbám. Rozhodl o tom Krajský soud v Praze na základě návrhu na určení neplatnosti hlasování. Volby se budou konat do třiceti dnů od nabytí právní moci usnesení podle toho, jak je vyhlásí ministr vnitra.

7.11.2018

Na kutnohorské průmyslové škole se soutěžilo v piškvorkách

Kutná Hora - Soutěž pIšQworky je mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v piškvorkách. Letošního jedenáctého ročníku se účastní více než 1400 týmů z 660 škol. V letošním roce se opět zapojila i kutnohorská průmyslová škola.

7.11.2018

Vedení čáslavské radnice chce zabránit navážení kalů na zdejší skládku

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Kauza ostravských kalů a jejich navážení na čáslavskou skládku má pokračování. Už brzy by se totiž několik tisíc tun stabilizovaných kalů z areálu Ostramo v Ostravě mohlo začít vozit právě na skládku AVE CZ. Přesněji řečeno už 15. listopadu. Vedení města se o tom podle čáslavského starosty Vlastislava Málka dozvědělo v pátek 2. listopadu.

6.11.2018

Oprava přejezdů uzavře některé ulice v Kutné Hoře

Kutná Hora - Oprava železničních přejezdů na Kutnohorsku, které v posledních týdnech uzavřely několik silnic mezi Čáslaví a Kutnou Horou, bude nyní pokračovat přímo v Kutné Hoře. Vyžádá si to úplnou uzavírku některých místních ulic.

6.11.2018

Krajský soud jednal v záležitosti neplatnosti voleb v Kutné Hoře

Praha/Kutná Hora - Krajský soud v Praze řešil v pondělí 5. listopadu návrh uskupení Města pro lidi týkající se výsledků komunálních voleb v Kutné Hoře. Volební uskupení výsledky napadlo s tím, že je poškodila kampaň s předvolebními falešnými letáky a žádá po soudu, aby výsledky voleb zneplatnil a byly vypsány nové.

6.11.2018

Rada města svolala mimořádné setkání kvůli navážení kalů na skládku

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Rada města Čáslavi svolala v pondělí 5. listopadu na Malou scénu Dusíkova divadla mimořádné setkání pro všechny z řad veřejnosti. Důvod? Plánované zahájení navážení kalů z lagun Ostramo na skládku v Čáslavi. Za vedení města byl přítomen starosta Vlastislav Málek, místostarosta Martin Horský a členové rady Anna Krúpová, David Tichý i tajemník Antonín Hejzlar.

6.11.2018

Jak města pečují o státní i obecní vlajky?

Kutná Hora - Státní svátek, volby nebo jiná významná událost v dějinách naší země bývají příležitostí, kdy města a obce vyvěšují před své úřady státní vlajky podle zákona o užívání státních symbolů. Zvláště uplynulý 28. říjen byl pro mnoho lidí dnem zcela výjimečným. Připomínali si totiž sté výročí založení samostatného československého státu.

5.11.2018

KRÁTCE: Lidé hlasují o nové postavě do betléma u knihovny

Kutná Hora - I letos v předvánočním čase ozdobí zahradu kutnohorské knihovny Ladův betlém s postavami v životních velikostech. Každoročně v betlémě přibývá jedna nová postava, o níž rozhoduje veřejnost. A nejinak tomu bude také letos.

5.11.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 5. do 11. listopadu naposledy rozloučí se svými blízkými.

5.11.2018

Žáci kutnohorské průmyslové školy navštívili Francii

Kutná Hora, Remeš - Studentského výměnného zájezdu do Remeše ve Francii na základě spolupráce mezi partnerskými městy Kutná Hora a Remeš se zúčastnili žáci Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Jazykové školy Kutná Hora od 15. do 19. října. V rámci tohoto partnerství již desátým rokem škola úspěšně spolupracuje s partnerskou školou, Lyceem Franklina Roosevelta.

5.11.2018

Kutnou Horu bude o Vánocích zdobit stříbrný smrk

Kutnohorsko - Ačkoliv to podle počasí venku moc nevypadá, Vánoce se blíží mílovými kroky. Města proto už teď řeší nejen vánoční výzdobu, ale také jaké vánoční stromy ozdobí jejich náměstí. Vypadá to, že v Kutné Hoře už mají jasno. Zdejší Palackého náměstí by podle všeho měl ozdobit zhruba desetimetrový stříbrný smrk.

4.11.2018

OBRAZEM: Ve Zbraslavicích přivítali malé občánky

Zbraslavice - Matrikářka obce Lenka Hanousková připravila letos již druhé vítání občánků. Obřadu se zúčastnilo šest batolat s rodiči. Přišli se podívat i prarodiče mrňat a příbuzní. Po krátkém kulturním programu přišlo na řadu blahopřání rodičům, předání dárků a podpis do pamětní knihy. Závěr akce patřil fotografování malých oslavenců s rodiči a příbuznými.

4.11.2018

Přestěhuje se Charita z Trebišovské ulice?

Kutná Hora - Zastupitelé loni na jaře nejprve rozhodli, že se takzvaná Zelenkova vila soukromému investorovi neprodá, letos na podzim pak radní začali uvažovat o tom, že by se do Zelenkovy vily v budoucnu mohly přestěhovat děti z Mateřské školy Benešova 7, známé jako „Ádlerka“ nebo by prostor mohly využívat děti navštěvující družinu Základní školy Kamenná stezka v Kutné Hoře.

3.11.2018

OBRAZEM: V Žehušicích prožili magickou noc

Žehušice - TJ Sokol Žehušice uspořádal v sobotu 3. listopadu tradiční Magickou noc. Strašidla, duchové a bubáci se sešli na plácku u hřbitova, odkud vyrazili na dobrodružnou cestu po obci.

3.11.2018

OBRAZEM: Výlov rybníka v Ostašově přilákal spoustu diváků

Ostašov - V sobotu 3. listopadu proběhl výlov rybníku v Ostašově nedaleko Uhlířských Janovic. Zájemci si mohli odnést domů čerstvě vyloveného kapra, amura, lína nebo štiku. Velký zájem byl o občerstvení, které nabízelo například rybí polévku, smažené ryby, ale i klasiku v podobě párků a jiných dobrot. To vše bylo doplněno nabídkou nápojů. Vzhledem k sychravému podzimnímu počasí byla poptávka hlavně po těch horkých.

3.11.2018

OBRAZEM: Atleti SKP Olympia Kutná Hora běželi stokilometrovou štafetu

Kutná Hora - Počasí jim příliš nepřálo, ale i tak se mladí atleti SKP Olympia Kutná Hora sešli na svém stadionu v hojném počtu, aby zde uctili památku stého výročí založení republiky. A jak jinak, než sportem. Po úvodní hymně se sportovci vydali na ovál zaběhnout symbolickou stokilometrovou štafetu. Vzdálenost byla společným dílem všech tréninkových skupin.

2.11.2018

KRIMI MIX: Mladík na ulici fyzicky napadl opilého muže

Kutná Hora - Policisté vyšetřují případ ublížení na zdraví a výtržnictví, ke kterému došlo v Kutné Hoře. „Třiadvacetiletý muž ve čtvrtek 1. listopadu v ulici Trebišovská kolem poledne fyzicky napadl na komunikaci, na místě veřejně přístupném, dvaatřicetiletého muže, jemuž způsobil poranění, které si vyžádalo lékařské vyšetření,“ uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

2.11.2018

KRÁTCE: Odpoledne ve Zruči nad Sázavou stráví s dýněmi

Zruč nad Sázavou - Dýňování pořádají v sobotu 3. listopadu ve Zruči nad Sázavou. Od 10 hodin se koná dýňové tvoření a dlabání, k němuž účastníci zakousnou sladké i slané dobroty připravené z dýní. V poledne se vydají na dýňový pochod do Chaběřic a zpátky.

2.11.2018

Čáslavským starostou byl zvolen Vlastislav Málek

Čáslav /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Vlastislav Málek byl na ustavujícím zasedání městského zastupitelstva, v budově Nové scény Dusíkova divadla, zvolen novým čáslavským starostou! Poté proběhla volba místostarosty a členů městské rady.

2.11.2018

Uhlířské Janovice a Zruč mají nové vedení radnic

Kutnohorsko - O složení nových radnic mají po středečních jednáních jasno v Uhlířských Janovicích a ve Zruči nad Sázavou. Poslední říjnový večer se tam totiž konala ustavující zastupitelstva, na kterých byli zvolení nejen starostové a místostarostové, ale také členové městských rad.

2.11.2018

OBRAZEM: Průvod plný duchů prošel Uhlířskými Janovicemi

Uhlířské Janovice - Zejména pro děti uspořádal ve čtvrtek 1. listopadu Ochotnický spolek Uhlíř za podpory místní základní školy lampionový dušičkový průvod. První část trasy byla osvětlena pouličním osvětlením, ale druhá už vyzkoušela odvahu malých účastníků průvodu. Vedla totiž v úplné tmě, lemována pouze blikajícími světly se strašidelnými motivy.

1.11.2018

OBRAZEM: Století státu si připomněli v solopyském kostele

Solopysky - Komponovaný večer na téma Významné osmičky uspořádal Spolek Bartoloměj v neděli 28. října v solopyském kostele. Zájemci zavzpomínali na významná osmičková výročí, kromě roku 1918 také na roky 1938, 1948 a 1968, ale vzpomněli například i na události roku 1989.

1.11.2018

KRÁTCE: K výročí Československa opravili pomník

Bernardov /FOTOGALERIE/ - Sté výročí založení Československa uctili v Bernardově opravou památníku padlých v první světové válce. Okolí pomníčku bylo nově osázeno a vytvořen byl také nový kovaný plot s podezdívkou. U pomníčku roste lípa, která byla vysazena v roce 1945 po skončení druhé světové války. Nyní obec usiluje o její zařazení na seznam mezi stromy svobody.

1.11.2018

Studenti kutnohorské průmyslovky zasadili Lípu republiky

Kutná Hora - Oslavy stého výročí založení samostatné Československa připravili studenti VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora na poslední říjnový den. Součástí bohatého programu bylo také zasazení Lípy republiky. Ta má jako studentský strom do budoucna připomínat, že i studentům technických oborů záleží na hodnotách demokracie.

1.11.2018

Krajský soud zamítl první stížnost z okresu kvůli komunálním volbám

Kutnohorsko - Tři stížnosti týkající se komunálních voleb z celkových jednačtyřiceti byly ke Krajskému soudu v Praze podány z okresu Kutná Hora. Zatímco stížnosti z Chlístovic a Kutné Hory, kde jej podalo uskupení Město pro lidi, soud stále projednává, v záležitosti obce Horušice je rozhodnuto.

1.11.2018

Lékařů je málo. Za prací přicházejí i doktoři z ciziny

Kutná Hora - Počty absolventů lékařských fakult dekády stagnují, nároky na rozvoj zdravotních služeb se neúměrně zvyšují; to je podle Petra Chudomela, ředitele Oblastní nemocnice Kolín, pod kterou organizačně spadá kutnohorská nemocnice, hlavní důvod nedostatku lékařů. Otevírá se zde tedy příležitost pro lékaře z ciziny.

31.10.2018

Úpravy sedleckého infocentra byly dokončeny

Kutná Hora - Sedlecké infocentrum je opět v provozu. Během rekonstrukce vznikly v centru tři nové pokladny, na nichž bude možné zakoupit vstupenky jak do kostnice, tak do blízké katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. K dostání tu budou také takzvané trojvstupenky, které navíc zahrnují vstup do chrámu svaté Barbory v centru Kutné Hory.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT