VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

včera 15:41

FOTO: Kutnohorští si připomněli výročí 17. listopadu

Kutná Hora – V chladném, deštivém pátečním odpoledni se obyvatelé Kutné Hory připojili k happeningu Tři špejle, jímž se v den výročí začátku sametové revoluce hlásí ke svobodě a demokracii. Červenomodrobílé jehlany ze špejlí jako křehký zátaras proti nesvobodě a strachu postavili dle motta aktivity na místo, kudy kráčí dějiny - k soše T. G. Masaryka před Vlašským dvorem.

16.11.2017

Šach - mat na kutnohorské radnici. Koalice definitivně padla

Kutná Hora - Události posledních týdnů včetně odvolání místostarostky Zuzany Moravčíkové (ČSSD), odvolání jednatele Průvodcovské služby Kutná Hora Roberta Lukáška či jednatele KH Tebis Tomáš Pilce (Kutnohorská změna) gradují vcelku podle očekávání. Koaliční smlouva uzavřená mezi Kutnohorskou změnou, ANO a ČSSD je minulostí.

16.11.2017

Rychlé šípy se znovu vrátí do centra Kutné Hory

Kutná Hora – Velká pátrací hra se vrací do Kutné Hory. Odstartuje v pondělí 27. listopadu, kdy lidé začnou v historickém centru města na neznámém místě hledat figuríny pětice chlapců v životní velikosti. Ty budou umístěny na nějakém vyvýšeném místě, které je viditelné z ulice, například na balkóně, střešním ochozu, vikýři, pavlači a podobně.

16.11.2017

Kvůli osudu čáslavské nemocnice svolají mimořádné zasedání zastupitelstva

Čáslav – Čáslaví se začala rychlostí blesku šířit informace, že se uvažuje o zásadní změně v čáslavské nemocnici. Mezi lidmi se začaly šířit zprávy o tom, že by se ze současné příspěvkové organizace měla nemocnice stát společností s ručením omezeným (s.r.o.).

16.11.2017

Letos vedou jednoduché šaty i úprava vlasů

Kutnohorsko – Plesová sezona roku začíná. Řeší ji především dámy, které si rády oblečou slavnostní róbu a na hlavě si nechají za pomoci své, kamarádek nebo kadeřnice vytvořit všední i nevšední účes.

15.11.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdech od 13. do 26. listopadu naposledy rozloučí se svými blízkými.

AKTUALIZOVÁNO
15.11.2017

Rošáda na radnici pokračuje, radní odvolali jednatele KH Tebis Tomáše Pilce

Kutná Hora - Vypadá to, že rošáda na kutnohorské radnici ještě zdaleka neskočila. Přesně čtrnáctí dní potom, co ve funkci jednatele Průvodcovské služby Kutná Hora skončil Robert Lukášek, svoje pomyslné křeslo opustil šéf další městské společnosti. Rada města protentokrát odvolala jednatele městské teplárenské společnosti KH Tebis Tomáše Pilce, židli ale opustí také předseda Dozorčí rady KH Tebis Radim Fedorovič.

14.11.2017

Ve středu v Kutnohorském deníku: prvňáci ze ZŠ Bílé Podolí a ZŠ Červené Janovice

Kutnohorsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Bílé Podolí a ZŠ Červené Janovice.

14.11.2017

Kutnohorská kostnice vydala další unikát: třicet hromadných hrobů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Archeologové, kteří pracují na záchranném výzkumu v objektu kutnohorského kostela Všech svatých s kostnicí, přišli s dalším unikátním nálezem. V průběhu patnáctiměsíčního období odkryli přesně 1500 koster, z nichž zhruba dvě třetiny zemřelých jsou uloženy ve třiceti hromadných hrobech.

14.11.2017

Nadjezd dostává tvar, vstup na něj je ale stále zakázaný

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Stavba malínského mostu pokročila. Nový most mezi Kutnou Horou a Malínem je kompletně založen. „Spodní stavba, pilíře a opěry mostu jsou nyní provedeny do stavu, který je požadován pro výstavbu nosné konstrukce,“ potvrdila Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

14.11.2017

KRÁTCE: V Čáslavi plánují zítra benefiční koncert

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

14.11.2017

Manželé Doktorovi přednášeli v Čáslavi o Turecku

Čáslav – „Východním Tureckem k Araratu“ byl název cestopisného vyprávění Hany a Jiřího Doktorových. Přednášku o zajímavostech ze země bohaté na kulturu, historii a přírodní krásy zorganizovalo Městské muzeum a knihovna Čáslav.

14.11.2017

KRÁTCE: Kavárnička bude tentokrát Martinská

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

13.11.2017

SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře má novou laboratoř pro výuku mikroelektroniky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti řemesel v Kutné Hoře začal nový školní týden slavnostně. Byla tam otevřena nová učebna mikroelektroniky.

13.11.2017

Dobrá zpráva pro Kutnohořany. Cena tepla se nezvedne

Kutná Hora - Kutnohorská teplárenská společnost KH Tebis zveřejnila na sklonku roku nové ceny pro rok 2018. Obyvatele města může těšit, že se cena tepla nezmění. Cena za jeden gigajoul (GJ) zůstane 585,98 korun včetně DPH.

13.11.2017

Radnice v oslabení dovládne jen s jedním místostarostou

Kutná Hora - Po zářijovém odvolání místostarostky Zuzany Moravčíkové (ČSSD) zůstalo její křeslo zatím neobsazené. Na jejím nástupci se městští zastupitelé neshodli a navržený kandidát Zdeněk Hadrovský (ČSSD), který působí jako radní, podporu pro novou funkci nezískal. Zastupitelé se ovšem shodli na jiné věci: do konce volebního období povede radnici starosta Martin Starý (Kutnohorská změna) jen s jedním místostarostou, tedy Josefem Viktorou (ANO).

11.11.2017

Oprava ulice se protáhne kvůli stavbě kanalizace

Čáslav – Obyvatelé Čáslavi si mohou již od letních měsíců všimnout rekonstrukce ve Váchově ulici. Asfaltový povrch zde bude nahrazen žulovými dlažebními kostkami, které podtrhnout historické jádro Čáslavi.

11.11.2017

Alej nahradily rybářské sádky, lidé nesouhlasí

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Lipovou alej si čáslavské Jetelově ulici pamatuje spousta lidí. Nyní je ale již minulostí. Po letech tahanic stromy padly a na jejich místě vznikly rybářské sádky. Tato skutečnost mezi Čáslavany stále vyvolávají rozporuplné pocity.

11.11.2017

KRÁTCE: Lidé chutnají v Galerii Středočeského kraje husí speciality

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

10.11.2017

Na průmyslové škole v Kutné Hoře se odehrál příběh bezpráví

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Do třináctého ročníku projektu Příběhy bezpráví - Měsíc filmu na školách se zapojí také kutnohorské školy. První z nich byla střední průmyslová škola, kam se studentům přijel se svým příběhem svěřit František Teplý, jenž byl v padesátých letech vězněn a pracoval v uranových dolech na Jáchymovsku.

10.11.2017

Kutná Hora se loučila s legendárním kapelníkem Miroslavem Jiřištou

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - S legendárním kutnohorským kapelníkem a čestným občanem města Miroslavem Jiřištou se loučili jeho posluchači v pátek 10. listopadu.

10.11.2017

KRÁTCE: Čáslavští hledají vhodný vánoční strom

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

10.11.2017

OBRAZEM: Prohlédněte si práce fotokroužku Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře

Kutná Hora - Členové fotokroužku při Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře pokračují ve své tvorbě.

10.11.2017

Průvodcovská služba: co bude se společností dál?

Kutná Hora - Už tak rozbouřené vody kutnohorské radnice minulý týden ještě více rozhoupalo nenadálé odvolání jednatele Průvodcovské služby Roberta Lukáška. Toho městští radní odvolali doslova z hodiny na hodinu a na jeho místo dosadili novou jednatelku Helenu Plíhalovou, která se ujala role krizové manažerky. Rozruch kolem městské společnosti po vystřídání kapitánů ale neustal. Naopak.

9.11.2017

KRÁTCE: V divadle vystoupí zpěvák Jakub Smolík

Kutnohorsko - Přinášéme výběr krátkých zpráv z Kutnohorska. 

9.11.2017

OBRAZEM: Atletka Jarmila Kratochvílová byla hostem Josefa Förstera

Zruč nad Sázavou - Celoroční cyklus Křeslo pro hosta již hostil řadu významných osobností ze Zručska i okolí. Tentokrát byla hostem Josefa Förstera atletka Jarmila Kratochvílová, rodačka z Golčova Jeníkova.

9.11.2017

Děti z Miskovic uspořádaly podzimní výstavu

Miskovice - Děti z mateřské školy Miskovice uspořádaly malou podzimní výstavu. Podzimní draci z keramické hlíny, které si samy děti vytvořily, ozdobily prostory školky.

9.11.2017

Opozice u moci, Martin Hlavatý je novým radním

Kutná Hora – Úspěšné tažení kutnohorské opozice pokračuje. Její jednota se projevila v plné síle při volbě nového člena městské rady. Stal se jím opoziční zastupitel Martin Hlavatý (Alternativa). Na radnici tak pokračuje hýbání škatulat a po odvolání místostarostky Zuzany Moravčíkové dochází k další poměrně nestandardní situaci: v městské radě oproti zvyklostem a navzdory koaliční smlouvě usedne zástupce opozice.

8.11.2017

KRÁTCE: Cirkus Jo-Joo přijel do města, zůstane do neděle

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Kutnohorska.

8.11.2017

Kutnohorská průmyslová škola získala dvě pájecí stanice

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Vyšší Odborná Škola, Střední Průmyslová Škola a Jazyková Škola v Kutné Hoře přijala ve středu 8. listopadu dar od společnosti Foxconn. „Dostali jsme dvě pájecí stanice, jejichž cena se pohybuje kolem čtyřiceti tisíc,“ uvedl ředitel kutnohorské průmyslové školy Jaroslav Načeradský.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT