VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

dnes 08:00

Volební kandidáty na Kutnohorsku dělí i 69 let

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Celých 69 let. Takový je věkový rozdíl je mezi nejmladším a nejstarším kandidátem do komunálních voleb na okrese Kutná Hora.

včera 21:34

Pavlovnie plstnatá vykvetla v Jetelové ulici v Čáslavi. Letos už podruhé

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - V čáslavské Jetelové ulici na konci září vykvetla pavlovnie plstnatá, letos již podruhé! Je to botanický zázrak? A nebo se snad příroda „zbláznila“? Ani jedno, ani druhé. Není sice běžné vidět v září na pavlovnii vedle sebe zároveň květy, zrající tobolky se semeny a poupata, která vykvetou až příští jaro. Na druhou stranu, v přírodě se toto občas stává.

včera 14:46

KRÁTCE: Univerzita volného času zahájí zimní semestr

Čáslav - Univerzita volného času v Čáslavi zahájí zimní semestr. Tímto semestrem provede posluchače Petr Šika, který má bohaté pedagogické zkušenosti. Na první přednášce se sejdou posluchači ve čtvrtek 20. září mezi 9. a 11. hodinou v prostorách čáslavské knihovny. Tam se ve stejný čas budou scházet každý druhý čtvrtek.

včera 13:32

OBRAZEM: Kácení kaštanové aleje na Žižkově pokračuje

Kutná Hora - Když na jaře tohoto roku padly k zemi tři stromy z kaštanové aleje na Žižkově, vyvolalo to mezi místními doslova bouři. Vypadalo to, že díky masivním protestům to budou jediné tři stromy, které byly pokáceny a ostatní si vyžádají jen odborného ořezu arboristů. Jenže nyní je však jinak. Pokácen byl další strom z šestnáctičlenné aleje a další by ho měly následovat.

včera 12:22

Na ranči ve Vinařích se závodilo v Extreme trailu

Vinaře /FOTOGALERIE/ – Ranč ve Vinařích u Čáslavi hostil v sobotu 12. září závod v Extreme trailu.

včera 09:00

Iva Máchová: Paliativní péče v regionu chybí

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – LCC domácí péče v regionu působí od roku 2011. Její ředitelkou je Iva Máchová. Smysl nevidí jen v navyšování platů, ale v lepší spolupráci mezi zdravotními pojišťovnami, praktickými lékaři, ale i samotnými poskytovateli domácí péče.

včera 08:20

Zdravotní sestry pro domácí péči leckde chybí

Kutnohorsko – O domácí péči zájem je: budou ale lidé, kteří by ji pacientům poskytovali? Charita České republiky, která službu v mnoha okresech poskytuje, je ve stávkové pohotovosti.

18.9.2018

Platformu Zlepšeme Česko rozšíří i Lepší místo

Region - Česká republika má velkou šanci stát se první evropskou zemí, kde bude aktivně fungovat univerzální celorepubliková platforma pro občanskou participaci, tedy zapojení občanů do řešení věcí veřejných nezávisle na státu a ekonomické sféře.  Do iniciativy Zlepšeme Česko se totiž zapojuje další ze zásadních českých smart city projektů, Lepší místo.

18.9.2018

První říjnový víkend se vydají za malínským křenem

Kutná Hora – První říjnový víkend nebude v Kutné Hoře patřit jen komunálním volbám. Místní turisté se totiž vydají na tradiční Pochod za malínským křenem, který pořádá TJ Turista Kutná Hora.

17.9.2018

Vedoucí skaut Tandy: Každého nového člena rádi přivítáme

Kutná Hora - Středisko skautů Kutná Hora vede skaut Tomáš Tandy Tandler. Deníku prozradil plány nadcházejících měsíců.

17.9.2018

Zájem o skauting v regionu je velký

Kutnohorsko - Se začátkem školního roku postupně začínají nejrůznější zájmové kroužky pro děti. Na začátku stojí také nový skautský rok. Všechna skautská střediska v regionu se shodnou na jedné věci: zájem o skauting je velký.

17.9.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 17. do 23. září naposledy rozloučí se svými blízkými.

17.9.2018

Nedělní odpoledne u rozhledny Bohdanka patřilo dětem

Bohdaneč - Paní Kateřina Dlouhá se svým týmem ve spolupráci s obecním úřadem v Bohdanči pořádají každý rok bohdanečské Ušlapeto. Letos je to již 15 tý ročník cyklistického zábavného odpoledne pro děti.  

17.9.2018

VIDEO: Rekonstrukci bitvy ze září 1618 viděli v Čáslavi

Čáslav - V sobotu proběhla rekonstrukce bitvy, která se odehrála v září roku 1618 mezi Golčovým Jeníkovem a Čáslaví, respektive mezi Horkami, Bratčicemi a Potěhy. Jednalo se o první velkou bitvu třicetileté války.

17.9.2018

Sedlecké Slámohraní se pokusí zapsat do České knihy rekordů

Kutná Hora - O víkendu 15. – 16. září se uskutečnilo v Kutné Hoře-Sedlci Slámohraní. Jak název napovídá tak hlavní roli zde hrály balíky slámy. Z nich byly postaveny různé atrakce. A bylo z čeho vybírat. Třeba bludiště, cyklodráha, různé překážky určené pro skákání a šplhání, aby tomu všemu vévodil obrovský slaměný hrad. A kromě toho zde byla připravena spousta her, tvořivých dílen a samozřejmě i různé občerstvení. 

16.9.2018

OBRAZEM: V Mirošovicích oslavili výročí obce

Mirošovice - Obyvatelé, rodáci a přátelé Mirošovic se sešli v sobotu 15. září, aby společně oslavili 725 let od první písemné zmínky o obci a 100. výročí založení Československa. 

16.9.2018

OBRAZEM: Prodejní výstava drobného zvířectva se konala ve Zruči nad Sázavou

Zruč nad Sázavou - Svaz chovatelů pořádá každoročně ve Zruči nad Sázavou prodejní výstavu drobného zvířectva.

16.9.2018

OBRAZEM: Kutnohorská hasičská liga se konala ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Závěrečné, sedmé kolo kutnohorské hasičské ligy proběhlo v sobotu na tréninkovém hřišti ve Zbraslavicích. Soutěžit přijelo devět družstev mužů a čtyři družstva žen.

16.9.2018

OBRAZEM: Pamětní kámen Františka Tesaře odhalili u Bratčic

Čáslav / Bratčice /VIDEO, FOTOGALERIE/ -  Pamětní kámen autora Františka Tesaře byl slavnostně odhalen u obce Bratčice. Připomíná výročí bitvy, která se zde odehrála roku 1618. Význam bitvy připomněl historik doktor Filip Velímský. Zároveň byla otevřena obnovená cesta z Bratčic do Horek.

14.9.2018

Kontrola vojsk před bitvou se uskutečnila na čáslavském náměstí

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Mustrování, současnou mluvou bychom řekli prověrka bojové připravenosti vojenských jednotek, se konalo v pátek na čáslavském náměstí. Při mustrování promluvil k vojenským jednotkám místostarosta magistr Daniel Mikš. Připomněl historii vojenského města Čáslavi a odkaz na Jana Žižku z Trocnova.

14.9.2018

Čekání na vlak v Malešově už není tolik příjemné. Chybí zelené loubí

Malešov /FOTOGALERIE/ - Nedávnou proměnu železniční stanice v Malešově okomentovala Věra Stehlíková z Kutné Hory. Nelichotivě nesla, že zmizely popínavé rostliny, které v letních vedrech vytvářely při čekání na vlak příjemný stín. 

14.9.2018

OBRAZEM: Sedlecké infocentrum prochází úpravami

Kutná Hora - Infocentrum v Sedlci je od prvního září zavřené, začaly tu totiž stavební úpravy. „V infocentru vzniknou tři nové pokladny, které budou sloužit pro nákup vstupenek do kostnice a do sedlecké katedrály,“ uvedla Radka Krejčí, ředitelka organizační složky farnosti s tím, že především kostnici bylo potřeba odlehčit.

14.9.2018

Málo vody? V nádrži Vrchlice jí je pořád dost

Malešov /FOTOGALERIE/ - Vodní nádrž Vrchlice slouží jako zásobárna pitné vody pro Kutnohorsko a Čáslavsko. Toho času vodu z ní odebírá zhruba šedesát tisíc obyvatel. K nim se ale přidávají další, podle toho, jak se v okolních obcích buduje vodovod. V současné době jsou to třeba Rozkoš nebo Miskovice, další obce mají přibýt.

13.9.2018

Jsem připravený na všechno, říká starosta a senátor Jaromír Strnad

Čáslav /ROZHOVOR/ - Do volebního boje se znovu vydá také současný starosta Čáslavi a senátor Jaromír Strnad (ČSSD). Na čáslavského starostu bude kandidovat potřetí, v komunální politice se však pohybuje mnohem déle. V roce 2002 byl zvolen zastupitelem a radním města Čáslav, o rok později stal místostarostou.

13.9.2018

Rekordmani mezi starosty: v politice jsou i desetiletí

Kutnohorsko - Někdy čtyři roky jednoho volebního v křesle starosty k naplnění všech cílů prostě nestačí. Někdy nestačí ani dvě období. Na Kutnohorsku jsou tak starostové, kteří pro svá města či obce pracují již dlouhá léta, mnohdy i desetiletí, a plánují v tom i nadále pokračovat. Důvody k tomu mají různé, na jednom se ale shodli všichni: od rozdělané práce se neutíká.

12.9.2018

Vzpomínky Aleny Šuchmannové: Moje první 'volby' a volby

Kutnohorsko - Bylo mi deset let, když se v roce 1946 konaly první poválečné volby. Pochopitelně dnes nikdo neuvěří, že se desetiletá holka o něco takového mohla zajímat. Ta holka samozřejmě nevěděla, proč se volí a co z toho vyplyne.

12.9.2018

Bohatý program připomene významné výročí bitvy nedaleko Čáslavi

Bratčice, Horky /FOTOGALERIE/ - Letos uplynulo 400 let od bitvy, která se uskutečnila mezi obcemi Horky, Tupadly a Bratčice a která měla zásadní vliv na průběh stavovského povstání. O tomto víkendu je v obcích Bratčice a Horky připraven program, který toto výročí připomene.

12.9.2018

Církevní gymnázium v Kutné Hoře oslaví čtvrtstoletí

Kutná Hora - Církevní gymnázium v Kutné Hoře otevřelo svůj první ročník pro 23 studentů v roce 1993, takže v letošním roce oslavuje své dvacáté páté výročí. Toto čtvrtstoletí bude připomenuto slavnostním programem naplánovaným na sobotu 15. září.

12.9.2018

KRÁTCE: Žáci se na veletrhu seznámí s možnostmi dalšího studia

Kutná Hora - Veletrh studijních a učebních oborů se letos opět uskuteční v Kulturním domě Lorec. Plánován je na středu 24. října a určený je pro žáky základních škol a jejich rodiče. Na veletrhu budou přítomni zástupci středních škol a učilišť z Kutnohorska, Kolínska i jiných regionů.

12.9.2018

OBRAZEM: Překladatel a hudebník Gerald Turner navštívil Čáslav

Čáslav - Gerald Turner promluvil a zazpíval na koncertě svého přítele Svatopluka Karáska v čáslavském evangelickém kostele. Zpívající evangelický farář Svatopluk 'Sváťa' Karásek je legendou československého undergroundu. Se svojí skupinou 'Svatopluk' vystoupil v Čáslavi v rámci stého výročí vzniku Českobratrské církve evangelické.

11.9.2018

OBRAZEM: Čestín oslavil 700 let obce

Čestín - Oslavy 700. výročí založení obce zahájila v sobotu 8. září ve 14 hodin starostka Čestína Miroslava Sýkorová. Poté hasiči položili věnec k památníku padlých v 1. světové válce. Celý den provázel bohatý program.

11.9.2018

Zastupitele dnes čeká poslední jednání, účast měli vzornou

Kutná Hora – Městské zastupitele dnes čeká poslední, v pořadí devětadvacáté jednání v tomto volebním období. Usednou k němu v 16 hodin v Rytířském sále Vlašského dvora.

10.9.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 10. do 16. září naposledy rozloučí se svými blízkými.

10.9.2018

Konal se první z koncertů benefiční akce Katedrály pomáhají katedrále

Kutná Hora – První z benefičních koncertů v rámci akce Katedrály pomáhají katedrále se konal v neděli 9. září v chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře.

10.9.2018

Vinobraní na Kačině přilákalo desítky návštěvníků

Svatý Mikuláš – Vinobraní a dožínky se v okolí zámku Kačina konaly v sobotu 8. září. Dorazily sem desítky návštěvníků. Ti si tu užívali nejen dobrého vína, burčáku a jídla, ale také zábavy. Celým dnem zněla hudba. Na hlavním pódiu zahrál například Orchestr Jaroslava Ježka, zazpívala sopranistka Jana Veberová. Odpoledne se představila hudební skupina Buty a přijel dokonce i Janek Ledecký. Vrcholem dne byl koncert kapely Vesper.

10.9.2018

OBRAZEM: Středověký most s tajemstvím i v nové kráse

Kamenné Mosty - Máte rádi historii, romantiku a trochu tajemství k tomu? Nabízíme vám středověký most z 12. století, most obestřený krásou i tajemstvím. Není ani v Praze, ani v Písku. Nejde o Karlův most v Praze (1357) ani o Kamenný most v Písku z konce 13. století. Ten tajemný most najdete v podhůří Železných hor, nedaleko obce Žleby v Kamenných Mostech.  Věřte nevěřte, je to možná nejstarší most v ČR.  

10.9.2018

Tréninková hala na Klimešce? Ano, ale za 40 milionů korun

Kutná Hora - Nad tréninkovou halou na Klimešce, kterou město plánovalo vybudovat v rámci takzvané třetí etapy výstavby sportovní haly, se stahují mračna a hrozí, že k její realizaci vůbec nedojde. Důvod? Místo plánovaných 19,5 milionů korun má totiž její výstavba podle nejnovějšího položkového rozpočtu vyjít dvakrát dráž, tedy na 40 milionů korun.

9.9.2018

OBRAZEM: V Košicích popáté upekli koláč pro kostel

Košice - Pátý ročník benefičního jarmarku nazvaného Koláč pro kostel se konal v obci Košice v sobotu 8. září. Jarmark pořádala obec ve spolupráci s Římskokatolickou farností Uhlířské Janovice. 

9.9.2018

Zdeslavická traktoriáda přilákala mnoho diváků

Zdeslavice - Již pátý ročník Traktoriády uspořádali 8. záři dobrovolní hasiči ve Zdeslavicích. Při organizaci závodu jim pomohli kolegové ze Zbraslavic, dobrovolníci ze Zdeslavic a okolních vesnic.

8.9.2018

Dny evropského dědictví nabízejí unikátní podívanou

Kutná Hora – Dny evropského dědictví konané tento víkend otevřely návštěvníkům brány i těch památek a objektů, které nejsou běžně otevřené. Do této akce se zapojila také Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora.

8.9.2018

Sobotní program v Kácově je bohatý

Kácov – Tradiční Kácovský jarmark se koná dnes po celý den na nádvoří kácovského zámku. Návštěvníkům se dveře otevřou v 10 hodin a bavit se tu budou až do 21.30 hodin. Součástí programu je řada soutěží. Zájemci se mohou utkat v soutěži o nejlepší štrůdl nebo sekanou. Své výtvory soutěžící odevzdají nejpozději v pravé poledne do Sokolovny a výsledky se vyhlásí mezi 14. a 15. hodinou.

8.9.2018

Předvolební boj se rozjíždí naplno: radní zvažovali konání překážkového závodu

Kutná Hora - Mohlo by se zdát, že na konání dětských překážkových závodů není nic, co by městští radní mohli zakázat, respektive neschválit. Jenže vše je jinak, když jsou za dveřmi komunální volby. Alespoň to tvrdí radní Tomáš Pilc (Kutnohorská změna), jehož strana závody, které pořádá člen Změny Jiří Dejmal, finančně podpořila.

7.9.2018

Policisté kontrolovali v podnicích prodej alkoholu mladistvým

Kutnohorsko – Na Kutnohorsku se uskutečnily dvě kontroly v rámci celostátní akce HAD 2018 – Hazard, alkohol a děti, která navazuje na celostátní sérii kontrol v oblasti konzumace alkoholu. „Akci pořádá Policie ČR ve spolupráci s Úřadem vlády ČR a se zapojením České obchodní inspekce, hygieny, celní správy, hasičů, dále také ministerstva zdravotnictví, ministerstva vnitra a dalších,“ vysvětlila policejní mluvčí Vendulka Marečková.

7.9.2018

Pamlsková vyhláška: zbytečně složitá, říkají provozovatelé bufetů

Kutnohorsko - Bufety z prostor základních škol prakticky zmizely. I takový je dopad takzvané pamlskové vyhlášky, která začala platit před dvěma lety. Vyhlášku o nezdravých potravinách, které se nesmějí prodávat ve školách a která vymezuje požadavky na potraviny včetně nápojů, sice zákonodárci od letošního září zmírnili, i tak je podle provozovatelů školních bufetů zbytečně složitá a nepřehledná.

6.9.2018

Novými technologiemi chce kraj zlevnit provoz starých budov

Střední Čechy – Praha a Kutná Hora jsou místa, kde Středočeský kraj míní ušetřit. Radní schválili projektový záměr Energetické úspory se zaručeným výsledkem, v jehož rámci by se měla snížit energetická náročnost tří starších budov. V hlavním městě jde o komplex krajského úřadu na Smíchově, v Kutné Hoře pak o objekty dvou krajských organizací: nemocnici a GASK – hlavní budovu Galerie Středočeského kraje sídlící v někdejší jezuitské koleji.

6.9.2018

Bývalí poslanci , studenti či hudebníci. Povolání budoucích zastupitelů

Kutnohorsko – Bývalí poslanci, herec, agent mezinárodních turnajů, softwarový architekt, veterinář, hudebník nebo aktutár. I taková povolání se objevují na kandidátkách stran a sdružení, které se budou ucházet o přízeň voličů v říjnových komunálních volbách.

5.9.2018

Vinobraní nabídne burčák i koncerty

Svatý Mikuláš - Vinobraní je slavnost, kterou obnovili na zámku Kačina. Její sedmý ročník vypukne již tuto sobotu mezi 10. a 19. hodinou. Tato sezonní oslava konce žní je pořádána na podporu sedláků, zemědělských podniků a zpracovatelů v kraji.

5.9.2018

Martina Formanová věnovala Čáslavi portrét svého manžela

Čáslav - Setkání občanů se spisovatelkou Martinou Formanovou proběhlo v čáslavském kině Miloše Formana. Martina Formanová se rozhodla věnovat městu portrét svého manžela, čáslavského rodáka Miloše Formana.

5.9.2018

Léto záchranářů: rušnější než loni

Střední Čechy – Zásahů opět přibylo; tak jako každoročně. S tímhle konstatováním se za uplynulými prázdninami ohlížejí středočeští záchranáři. Za červenec a srpen zaznamenali 25 185 výjezdů, což je o 1342 více než loni. „Rostoucí trend je ovlivněn zvýšenou aktivitou všech obyvatel,“ konstatovala Petra Effenbergerová z centrály středočeských záchranářů. Lidé podle jejích slov více cestují, sportují (přičemž leckdy neodhadnou své síly), ale třeba i zahrádkaří. Přibylo tak i úrazů. Záchranáři pomáhali 3449 zraněným lidem, což je proti loňsku nárůst o 506. Více než půl tisícovky z letošních pacientů, 549, byly děti. Mimochodem – 96 mladých lidí pod 18 let potřebovalo pomoc zdravotníků i poté, co to přehnali s „experimentováním“ s alkoholem či drogami.

5.9.2018

ODS se chce vrátit mezi městské zastupitele

Kutná Hora – Politicky vzato, stačilo pár let a kutnohorská ODS přišla prakticky o všechno. Starostu, místostarostu, radní, zastupitele a v roce 2010 i o licenci. Zatím poslední volební výbuch, kdy „ódéeska“ skončila před branami Vlašského dvora, snad opravňuje k dovětku, že kdysi silná politická značka přišla i o důvěru občanů. A v silné konkurenci nejen občanských sdružení a místních volebních uskupení to nebude mít snadné ani letos.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT