VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

včera 19:01

Ve středu v Kutnohorském deníku: prvňáci ze ZŠ Zásmuky a Suchdol

Kutnohorsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které ve školním roce 2017/2018 nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 17. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Žehušice a ZŠ Krchleby.

včera 16:08

Voličský průkaz na druhé kolo ještě stihnete vyřídit

Kutnohorsko – Druhé kolo prezidentských voleb se uskuteční v pátek 26. a v sobotu 27. ledna. Ti, co budou v tomto termínu mimo domov, ale nemusí zoufat, voličský průkaz ještě stihnou vyřídit. Lze tak učinit třemi způsoby. Žádost o voličský průkaz lze úřadům poslat buď datovou schránkou nebo poštou. To ale voliči musí stihnout už do pátku 19. ledna.

včera 11:12

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 15. do 21. ledna naposledy rozloučí se svými blízkými.

včera 08:45

KRÁTCE: Na hasičském plese zahraje skupina Noční můry

Kutnohorsko - Přečtěte si, co se děje na Kutnohorsku.

15.1.2018

Velocipedisté se v Dobřeni rozloučili s prázdninami

Dobřeň /FOTOGALERIE/ - Oslavou 200 let od vynálezu velocipédu se nadšenci do historických kol rozloučili s letními prázdninami. Ohlédnutí napsal Jiří Hásek ze Suchdola.

14.1.2018

Žádné překvapení, říkají o volbách politici na okrese

Kutnohorsko - Očekávali jsme to. Tak by se daly shrnout reakce politiků Kutnohorska na výsledky prvního kola prezidentských voleb.

13.1.2018

Výsledky prvního kola prezidentských voleb ve městech a obcích na Kutnohorsku

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Jak dopadlo první kolo prezidentských voleb na Kutnohorsku? Podívejte se na výsledky v jednotlivých městech a obcích. Volební účast v okrese byla 62,89 procenta. Nejvyšší zaznamenaly Bludov - 88 procent a Čejkovice - 87,88 procenta.

13.1.2018

OBRAZEM: Lidé na Kutnohorsku volili také v sobotu

Kutnohorsko - Prezidentské volby 2018 pokračovali i v sobotu 13. ledna. Lidé chodili volit například i do čáslavské Základní školy Sadová. "Včera nám zde odvolilo 370 lidí," prozradila volební komise. Lidé chodili v sobotu volit také v obci Chotusice na Kutnohorsku. Tam si krátila volební komise dlouhou chvíli čtením časopisů.

12.1.2018

Kutnohorsko volilo první den nového prezidenta

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – Pátek 12. ledna byl prvním dnem, kdy se lidé na Kutnohorsku vydali k volebním urnám volit novou hlavu státu. Ve volebních okrscích přímo v Kutné Hoře to vypadalo, že zájem o prezidentské volby je velký. Ve volebním okrsku č. 6, v preghausu Vlašského dvora, se dveře od otevření volebních místností doslova nestrhly.

12.1.2018

Jak jsme žili v Petrovicích II za dob Československa

Kutnohorsko – Zavzpomínejte s námi na doby Československa. Přinášíme vám historické fotografie z Petrovic II.

12.1.2018

KRÁTCE: Vladimír Böhm bude přednášet v Kutné Hoře

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

12.1.2018

Obyvatelé Kutnohorska: Jít k volbám je moc důležité, volit by měl každý

Kutnohorsko – Lidé budou vybírat v prezidentské volbě hlavu státu České republiky již tento víkend. Ptali jsme se lidí z Kutnohorska, jak oni vnímají volby, a zda je pro ně důležité jít volit. Například podle Jitky Šimkové z Hlízova je to důležité. „Lidé by měli chodit volit, protože mají možnost rozhodnout, kdo bude v čele státu,“ řekla Šimková.

11.1.2018

Středočeští záchranáři: kdy půjdeme do důchodu?

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Záchranáři Středočeského kraje se ve čtvrtek 11. ledna sešli na výroční konferenci ve štábním domku Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře.

11.1.2018

Do Tříkrálové sbírky v Čáslavi shromáždili téměř sedmdesát tisíc korun

Čáslav - V sobotu 6. ledna se v Čáslavi uskutečnil další ročník Tříkrálové sbírky. Pozvání k aktivní účasti tentokrát přijalo plných čtrnáct skupinek malých koledníků, patnáctá zapečetěná kasička pak byla umístěna přímo v kostele svatých Petra a Pavla.

11.1.2018

Velitelem „tygří“ letky se stal podplukovník Radoslav Matula

Chotusice - Slavnostní předání funkce velitele 211. taktické letky, která provozuje flotilu 14 strojů JAS-39 Gripen, se konalo ve čtvrtek 11. ledna na 21. základně taktického letectva Čáslav. Podplukovník Radoslav Matula symbolicky převzal obřadní meč letky z rukou velitele základny plukovníka Petra Tománka.

10.1.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 8. do 14. ledna naposledy rozloučí se svými blízkými.

10.1.2018

KRÁTCE: Společný ples neziskových organizací plánují v Lorci

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

10.1.2018

Evropská unie si více pohlídá osobní údaje

Kutnohorsko – Nařízení o ochraně osobních údajů, takzvané GDPR (General Data Protection Regulation), začne platit od 25. května. Od této chvíle již nebude tak snadné shromažďovat data o druhých.

9.1.2018

Policie pátrá po Anně Sýkorové

Kladno – Policistům bylo oznámeno Dětským diagnostickým ústavem v Praze-Krči, že jeho chovankyně, Anna Sýkorová, se nevrátila zpět z návštěvy u matky v Kladně.

9.1.2018

Kutnohorsko trápí silný vítr

Kutnohorsko - Silný vítr trápí již od ranních hodin i obyvatele na Kutnohorsku. Do patnácté hodiny museli řešit hasiči celkem 14 událostí. "Jednalo se převážně o pády stromů na veřejných komunikacích, které hasiči vždy po příjezdu rozřezali a odstranili," uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

9.1.2018

Ve městech a obcích začal svoz vánočních stromků

Kutná Hora - Svátek Tří králů, který připadá na 6. ledna, je pro mnoho lidí podle tradice oním datem, do kdy si v domácnosti nechávají ozdobný vánoční stromek. Po tomto datu už ho většina z nich „pakuje“ z domu ven. Jenže, kam s ním?

8.1.2018

Radní zasednou v osmi poprvé v novém roce

Kutná Hora - Kutnohorské radní čeká první oficiální zasedání v tomto roce. Jednat budou ale stále v „oslabení“, protože jedno křeslo v devítičlenné městské radě je kvůli rezignaci Martina Hlavatého (ALTERNATIVA) stále volné.

7.1.2018

OBRAZEM: Novoroční splutí Sázavy startovalo v Kácově

Kácov - Většina lidí touto dobou sleduje sněhové zpravodajství. Oni však průtok vody řeky Sázavy v Kácově.

6.1.2018

OBRAZEM: Tříkrálová sbírka se konala ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Téměř jarní sobotní dopoledne ve Zbraslavicích bylo dnem Tříkrálové sbírky. Čtyři skupinky dětí v rouchu tří králů obcházely domy a zazpívaly koledu „My tří králové přicházíme k vám“. Do kasičky dostávali tří králové příspěvek a na vchod do domu napsali křídou symbol K+M+B 2018.

6.1.2018

OBRAZEM: Děti v mateřince prožily tříkrálový čas

Kutná Hora - Děti z modré kytičky z mateřské školy Benešova 149/2 v Kutné Hoře si ke konci pracovního týdne náležitě užily tříkrálové putování nejen v prostorách školky, ale i venku v okolí. 

5.1.2018

KRÁTCE: Dačického dům se ponese v japonském duchu

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

5.1.2018

Svoz odpadu: MVE plus zůstává ve hře. Alespoň prozatím

Kutná Hora - Společnost MVE plus bude nadále zajišťovat svoz komunálního odpadu ve městě i provoz zdejšího sběrného dvora. Alespoň prozatím. Shodli se na tom městští zastupitelé a to i přesto, že rada města už dříve podání výpovědi smluv o zajištění svozu a likvidace směsného komunálního odpadu a provozování sběrného dvora odsouhlasila.

4.1.2018

KRÁTCE: Na Kaňku přibude další zpomalovací práh

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

4.1.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 1. do 7. ledna naposledy rozloučí se svými blízkými.

4.1.2018

Město zaplatí odchyt přemnožených holubů

Kutná Hora – Populace holubů ve městě je přemnožená. To jednoznačně prokázal provedený monitoring, který poprvé měla na starosti odborná firma. „V minulých letech byl monitoring holubů prováděn pouze odhadem. Tak velký monitoring ve městě nebyl doposud proveden,“ uvedla vedoucí technického oddělení Městského úřadu Kutná Hora Andrea Bodišová s tím, že se jedná o 1400 jedinců.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>