VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

dnes 07:43

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 16. do 22. července naposledy rozloučí se svými blízkými.

dnes 07:01

Poloviční počet bodů nepomůže, shodují se instruktoři autoškol

Kutnohorsko – Šest bodů místo dvanácti po dobu dvou let. Kdo je vyčerpá, přijde o řidičák. Taková by jednou mohla být pravidla pro čerstvé řidiče.

včera 13:55

Slavnostní chvíle si užili hasiči v Záboří nad Labem

Záboří nad Labem /GALERIE/ – Výročí slavili v sobotu 14. července i dobrovolní hasiči v Záboří nad Labem. Sbor byl založen v roce 1888, takže v letošním roce funguje už 130 let.

včera 11:52

Bizarní plavidla vyplula na Podměstský rybník už pošesté

Čáslav /FOTO, VIDEO/ - „Čáslavská neckyáda 2018“ s podtitulem „Hasiči v akci“ se uskutečnila v sobotu odpoledne na čáslavském Podměstském rybníku. Úkolem nejbizarnějších plavidel, jaká si člověk vůbec umí představit, bylo přeplout rybník a uhasit hořící maketu kostela.

14.7.2018

Nejen na Čáslavsku kvetou ibišky syrské, zvané 'růže z východu'

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Ibišek syrský, lidově zvaný „růže z východu“, kvete barevnými květy nejen v botanické zahradě čáslavské Střední zemědělské školy. V Asii je tak oblíben, že je dokonce korejskou národní dřevinou!

14.7.2018

OBRAZEM: Letiště ve Zbraslavicích hostilo Danubia Cup

Zbraslavice - Soutěž akrobatických kluzáků Danubia Cup se konala od 12. do 14. července na letišti ve Zbraslavicích. Je to soutěž, která je spojená s mistrovstvím světa v letecké akrobacii kluzáků. Šampionát na letišti ve Zbraslavicích odstartuje 28. července a začíná povinnými tréninky. Soutěžní lety budou od 2. do 11. srpna.

14.7.2018

Hledání tajných schránek má stále své příznivce

Kutnohorsko – Geocaching, hledání ukrytých pokladů na základě GPS souřadnic, zná dnes už snad každý. A kdo ho neznal, tak se jistě do jeho povědomí dostal kvůli tragické události, která se stala v červnu letošního roku v chodbách pod Motolským potokem.

13.7.2018

Německý velvyslanec navštívil Kutnou Horu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Německý velvyslanec Christoph Israng navštívil ve čtvrtek 12. července Kutnou Horu. Na městském úřadě se sešel se zástupci města, se starostou Josefem Viktorou a místostarostou Karlem Koubským. Pohovořili společně o historii a kultuře Kutné Hory, ale například i o jejím hospodářství.

13.7.2018

Nové expozice i mobilní aplikace lákají turisty do měst

Kutnohorsko – Období výletů je v plném proudu. Co nového si města pro výletníky připravila?

12.7.2018

Voda nad zlato. Studny na Kutnohorsku vysychají

Kutnohorsko – Nezaprší a nezaprší. A když náhodou ano, není to dostatečně. Tyto věty zní z úst obyvatel obcí ze všech koutů Kutnohorska.

11.7.2018

Konzulka s působností v Brazílii Pavla Havrlíková navštívila Čáslavsko

Vrdy /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Generální konzulka České republiky ve Federativní republice Brazílie s působností v São Paulo Pavla Havrlíková a starosta obce Vrdy Antonín Šindelář odhalili pamětní desku Františka Vladimíra Lorence na knihovně ve Vrdech.

11.7.2018

V knihovnách to žije i o prázdninách

Kutnohorsko – Lidé na knihovny nezanevřou ani o prázdninách. Chodí jich sem sice o něco méně, ale například v kutnohorské knihovně to díky upravené otevírací době tolik nepozorují.

10.7.2018

Už jste četli Kutnohorský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Kutnohorsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kutnohorský týden. Každé úterý je součástí Kutnohorského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

10.7.2018

Pavel Pajer ze Zbraslavic podpořil rehabilitační ústav

Zbraslavice - Nově zrekonstruované hřiště na minigolf těší klienty Rehabilitačního ústavu Kladruby, a to díky Pavlu Pajerovi ze Zbraslavic, který ústavu poskytl finanční dar. Hřiště bylo slavnostně otevřeno v úterý 26. června.

9.7.2018

Knihovna ve Vrdech nese jméno zbyslavského rodáka Františka Lorence

Vrdy /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Slavnostní odhalení pamětní desky s reliéfem Františka Vladimíra Lorence, díla sochaře a restaurátora Zdeňka Myslivce, se uskutečnilo v neděli 8. července ve Vrdech. Právě jeho jméno nese od začátku měsíce místní knihovna.

9.7.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 9. do 15. července naposledy rozloučí se svými blízkými.

9.7.2018

Dovolené jsou tady. Máte zabalenou lékárničku?

Kutnohorsko - Prázdniny jsou v plném proudu a výhled na dovolenou začíná být stále reálnější. Někdo už má dovolenou možná za sebou, jiní už se jistě vidí na pláži a mají třeba dokonce i sbaleno. Všichni budoucí dovolenkáři by ale měli na chvilku zpozornět. Sbalená zavazadla jsou jedna věc, ale co sbalená lékárnička?

8.7.2018

Tradici zahájili v Nových Nespeřicích

Nové Nespeřice /FOTOGALERIE/ – Nová tradice uctění památky Mistra Jana Husa byla zahájena Církví československou husitskou v neděli 8. července u Husova kamene v Nových Nespeřicích, části obce Petrovice II.

8.7.2018

OBRAZEM: Chovatelé vystavili to nejlepší ve Staňkovicích

Staňkovice – Výstavu drobného zvířectva připravila o víkendu organizace Českého svazu chovatelů Staňkovice. V prostorách u místního obecního úřadu mohli návštěvníci obdivovat exponáty více než sedmdesáti chovatelů. Nejčastěji byli k vidění králíci a holubi. Nechybělo ani exotické ptactvo, slepice a jiní opeřenci nebo ovce.

8.7.2018

OBRAZEM: V Doubravském údolí utopili vodníka a přelstili čerta

Chotěboř/Bílek - Je pravda, že je Údolí Doubravy nejhezčím údolím celých Železných hor? A je možné, že se zde utopil vodník? A že zde dokonce přelstili čerta?

8.7.2018

OBRAZEM: Slavnost připomněla upálení mistra Jana Husa

Mitrov - Upálení mistra Jana Husa si připomněli v Mitrově. Šestý ročník slavnosti k výročí upálení husitského kazatele pořádala mitrovská část výboru pro rozvoj obcí města Uhlířské Janovice.

7.7.2018

Únikové hry baví lidi i na Kutnohorsku

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Únikové hry jsou fenoménem posledních let. Zatímco Praha v jejich počtu drží přímo evropskou špičku, ani tento region nezůstává pozadu a rostoucí tendenci tu lze potvrdit.

5.7.2018

Gastronomická prvorepubliková slavnost opanovala zahrady GASKu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Gastronomickou slavností v prvorepublikovém stylu ožily ve čtvrtek 5. července zahrady Galerie Středočeského kraje. Lidé tam ochutnali speciality inspirované první republikou od místních mistrů kuchařů či degustační menu šéfkuchaře Pražského kulinářského institutu Zdeňka Marcína.

4.7.2018

Nové dresy hokejistů ani na Kutnohorsku nenadchly

Kutnohorsko /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Český svaz ledního hokeje v letošním roce oslavuje své 110. výročí. K němu si nadělil hned několik novinek. Kromě toho, že zkrátil svůj název a byl přejmenován na Český hokej, připravil i jednu nápadnější změnu, která vzbudila ne zrovna pozitivní ohlasy, a sice nové dresy pro hráče české hokejové reprezentace.

3.7.2018

Už jste četli Kutnohorský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Kutnohorsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kutnohorský týden. Každé úterý je součástí Kutnohorského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

3.7.2018

Pro rekonstrukce škol využívají letní prázdniny

Kutnohorsko – Období letních prázdnin je ideální dobou k tomu, aby se ve školských zařízeních prováděly větší či menší úpravy a opravy. Děti si užívají dvouměsíční volno, školy zejí prázdnotou a do akce tu často vyrážejí dělníci. V některých zařízeních museli zkrátit také školní rok, aby se vše do konce prázdnin stihlo.

2.7.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 2. do 8. července naposledy rozloučí se svými blízkými.

2.7.2018

Nízkoprahové centrum z bývalé družiny nebude

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V bývalé družině Základní školy Jana Palacha nízkoprahové centrum nevznikne. 

1.7.2018

Zruč ožila festivalem Barevné město

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Zručský dvůr hostil v pátek navečer a v sobotu během celého dne multižánrový festival s názvem Barevné město. Pro příchozí připravilo město Zruč nad Sázavou celou šňůru různých vystoupení.

1.7.2018

OBRAZEM: Děti si zarybařily ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Začátkem prázdnin pořádá již tradičně místní organizace svazu rybářů ve Zbraslavicích Dětské rybářské závody. Ty se uskutečnily v sobotu 30. června.

1.7.2018

Žáci školy v Bílém Podolí zakončili školní rok s matematikou

Bílé Podolí - Žáci základní školy v Bílém Podolí si zpestřili konec školního roku MAT-školou v zahradě. "Na tři dny vyrostlo na travnaté ploše za školou stanové městečko a rušno bylo tentokrát až do tmy.

30.6.2018

Senioři by od září mohli jezdit zadarmo

Kutná Hora - Městská autobusová doprava doznala před nedávnem výrazných změn. Do centra Kutné Hory začaly 11. černa zajíždět autobusy nové linky č. 6. Nyní to vypadá, že by se z další poměrně radikální změny mohli těšit zejména senioři nad 70 let. Ti by totiž už od září měli jezdit městskou dopravou úplně zadarmo.

29.6.2018

OBRAZEM: Policisté zdramatizovali závěr školního roku na Kamenné stezce

Kutná Hora - Dav policistů zpozorovali lidé v pátek 29. června kolem poledne v okolí Základní školy Kamenná stezka v Kutné Hoře . Naštěstí pro jejich přítomnost nebyl reálný důvod. „Jednalo se o cvičení, ale z taktických důvodů nemohu nic víc prozradit,“ uvedla mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.

29.6.2018

Školní rok skončil, hurá na prázdniny!

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Školní rok 2017/2018 skončil a žákům základních a středních škol na Kutnohorsku začaly v pátek 29. června letní dvouměsíční prázdniny. Do školních lavic znovu usednou v pondělí 3. září.

29.6.2018

Cvičení Sky Avenger 2018 skončilo. Piloti strávili ve vzduchu 215 hodin

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Českoamerické cvičení Sky Avenger 2018, které se na čáslavském letišti odehrávalo od 18. června, skončilo. Čeští a američtí stíhači sváděli vzdušné souboje, plánovali a realizovali komplexní mise, doplňovali palivo ve vzduchu a spolupracovali s leteckými návodčími. Celkem ve vzduchu strávili 215 hodin a realizovali 153 letů.

29.6.2018

OBRAZEM: Na Kamenné stezce slavnostně vyřadili deváťáky

Kutná Hora – Školáci v pátek převzali vysvědčení i v Kutné Hoře na Základní škole Kamenná stezka. Žáci devátých tříd základní školu navštívili naposledy, a proto se tyto chvíle nesly ve slavnostním duchu i za přítomnosti rodičů a dalších příbuzných.

29.6.2018

OBRAZEM: Kamenosochaři v zámeckém areálu dokončili svá díla

Zbraslavice /VIDEO/ - Místní akční skupina Lípa pro venkov uspořádala letos již desátý ročník s kamenosochařského sympozia s názvem Kámen a život. V zámečku ve Zbraslavicích se konalo od 21. do 28. června.

29.6.2018

OBRAZEM: Ve Zbraslavicích se rozloučili s deváťáky

Zbraslavice - Obřadní síň obecního úřadu ve Zbraslavicích se ve čtvrtek v 17 hodin zaplnila rodiči deváťáků, kteří letos ukončili povinnou školní docházku. Obecní úřad společně s učiteli pro ně připravili slavnostní rozloučení se školou a městem, kam devět let chodili.

29.6.2018

Počasí Stříbření nepřálo, lidé ale nakonec přišli

Kutná Hora – Předposlední červnový víkend patřil v Kutné Hoře sedmadvacátému ročníku Královského stříbření Kutné Hory. Divácky oblíbená akce, která do města vždy přiláká tisíce návštěvníků, se ale letos musela vyrovnávat s nepřízní počasí.

28.6.2018

OBRAZEM: Rytířka Ramgad pasovala v Suchdole malé čtenáře

Suchdol - Slavnostní okamžik v podobě pasování malých čtenářů se konal v obřadní síni v Suchdole. Rituálu se ujala rytířka Ramgad, glejty a knihy dětem rozdali zástupci městyse Suchdol a obce Miskovice.

28.6.2018

Kořeny obcí sahají až do raného středověku

Kutnohorsko /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ – Dávná historie je v regionu patrná téměř na každém kroku. Unikátní data z Českého statistického úřadu (ČSÚ) o prvních zmínkách o obcích a jejich částech v rámci celé České republiky, které má Deník k dispozici, to jen potvrzují. Časová škála zahrnuje první doložené zprávy od roku 900 do roku 1900.

27.6.2018

Studenti budou moci pracovat na konkrétních úkolech, které vychází z praxe

Kutná Hora - Memorandum o spolupráci podepsali ve středu 27. června ředitel kutnohorské střední průmyslové školy Josef Treml a výkonný ředitel firmy Jon.cz. Základním cílem spolupráce bude poskytování odborných praxí a podpora v rámci praktických maturit.

27.6.2018

Pohřešovaného chlapce i jeho matku policisté vypátrali v Praze

Střední Čechy - Policie odvolala pátrání po pohřešované matce se synem.

27.6.2018

Nejlepší studentský nápad získal padesát tisíc korun

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Buď fit! To je vítězný nápad soutěžního projektu Lepší místo ve škole v Kutné Hoře. Studentský tým z Gymnázia Jiřího Ortena si po velkém finále odnesl šek na 50 000 korun, aby mohl začít realizovat workoutové hřiště přímo u své školy.

26.6.2018

OBRAZEM: Branný den žáky z Masarykovy školy poučil i pobavil

Kutná Hora - Pestrý program zahrnoval v dřívějších dobách nezáživný branný den. V úterý 26. června ho připravili učitelé Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře. A především žáci z druhého stupně se na celkem osmi stanovištích rozhodně nemohli nudit.

26.6.2018

Už jste četli Kutnohorský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Kutnohorsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kutnohorský týden. Každé úterý je součástí Kutnohorského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

26.6.2018

Dovolená zažívá boom, lidé cestují o sto šest

Kutnohorsko – Téměř jedna čtvrtina českých domácností si podle statistik nemůže dovolit odjet ročně alespoň na týdenní dovolenou. Středočeši se z tohoto pohledu nevyhýbají průměru, alespoň jednu týdenní dovolenou ročně si nemůže dovolit dvacet osm procent z nich.

25.6.2018

Slavnostní víkend v Kácově: městys si připomněl významné výročí

Kácov /FOTOGALERIE/ - K výročí 700 let o první zmínce o Kácovu připravil obecní úřad společně se spolky slavnostní víkend. Oslavy začaly již v pátek koncertem historické liturgické hudby Musica da Chiesa v kostele Narození Panny Marie.

AKTUALIZOVÁNO
25.6.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 25. června do 1. července naposledy rozloučí se svými blízkými.

25.6.2018

Obyvatelé sídliště Šipší se dočkají lepší cesty i parkoviště

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Odkup pozemků od Státního statku Čáslav, o kterém městští zastupitelé rozhodli letos v březnu, má další příjemnou “dohru”. Úvozová cesta ze sídliště Šipší směrem k rozhledně na Kaňku dostane nový kabát. Uvedl to starosta Kutné Hory Josef Viktora.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT