VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

dnes 16:45

OBRAZEM: Na burze práce se představilo hned šedesát zaměstnavatelů

Kutná Hora - Úřad práce ve spolupráci se Spolkem kutnohorských podnikatelů a Galerií Středočeského kraje připravil na středu 21. března burzu práce. Ta se konala od 10 do 16 hodin v areálu bývalé jezuitské koleje. Na šedesát významných zaměstnavatelů zde nabídlo volná pracovní místa z okresů Kutná Hora, Kolín, Pardubice, Chrudim, Benešov a Havlíčkův Brod. Součástí burzy byla i poradenská činnost úřadu práce, jehož zaměstnanci zájemcům pomohou se sestavením životopisu nebo přípravou na pracovní pohovor.

dnes 11:36

KRÁTCE: V tanečních chybí chlapci

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

dnes 08:00

Zákaz kouření skoro po roce: majitele barů stále rozčiluje

Kutnohorsko – Pomalu končí první zima, kdy platil protikuřácký zákon. Provozovatelé barů a hospod ho na Kutnohorsku stále vnímají dost negativně. A přidávají se k nim i jejich zákazníci.

včera 15:11

OBRAZEM: Vlaky se proháněly po kolejích ve vrdské tělocvičně

Vrdy /VIDEO/ - V hernu pro dospělé se proměnila tělocvična Základní školy ve Vrdech. Na pět dnů se tam usídlili nadšenci ze spolku Zababov, aby vyplnili čas svým koníčkem: stavbou modelové železnice. Většinou tak baví sami sebe, ovšem tentokrát nechali dveře otevřené i pro veřejnost.

včera 14:37

Policisté se zaměřili na používání bezpečnostních pásů a jiné přestupky

Kutnohorsko - Do dopravně bezpečnostní akce se zapojila v uplynulém týdnu ve dnech 12. a 16. března také hlídka dopravních policistů z Územního odboru Policie ČR Kutná Hora.

včera 12:55

Nepropásněte! Děti z MŠ Zbraslavice ve středu v Deníku!

Kutnohorsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

včera 10:52

Do Čáslavi zavítala spisovatelka a cestovatelka Danka Šárková

Čáslav – Besedu se spisovatelkou a cestovatelkou Dankou Šárkovou zorganizovalo Městské muzeum a knihovna Čáslav. Autorka představila své knihy a promítla fotografie z cest po Africe a Asii.

včera 09:13

KRÁTCE: Sázava se bude uklízet letos už po třinácté

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

včera 07:50

Chataři se vrací do svých sídel. Budou překvapeni?

Kutnohorsko – Na konci března se každoročně spousta chatařů vrací do svých letních sídel. Na některé z nich ale může čekat i nemilé překvapení. Pokud je totiž jejich chata v klidné části některé z vesniček, a během zimních měsíců ji skoro nikdo nenavštíví, je možné, že si ji vyhlédnou zloději.

19.3.2018

KRÁTCE: vyprávění o Islandu, módní přehlídka, zástup lékařky

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

19.3.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 19. do 25. března naposledy rozloučí se svými blízkými.

19.3.2018

Hazard hýbe Kutnou Horou

Kutná Hora – Kutná Hora patří k městům, kde v současné době neplatí žádná obecně závazná vyhláška o regulaci provozování loterií a jiných podobných her. Jinými slovy, vyhláška týkající se heren byla v prosinci 2016 zrušena a od té doby je „hazard“ ve městě regulován jen na základě zákona o hazardních hrách.

18.3.2018

OBRAZEM: Karnevalovou zábavu si užili ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Hned dvě maškarní zábavy pobavily malé i velké ve Zbraslavicích. Odpoledne tu Sbor Dobrovolných hasičů v sokolovně uspořádal dětský karneval, na kterém nechyběl Kutnohorský deník, večer byl připravený ples pro dospělé.

17.3.2018

Vedení města rozhodlo o koupi klíčových pozemků

Kutná Hora - Kutnohorští městští zastupitelé dali zelenou odkupu zcela klíčových pozemků.

16.3.2018

Jak to vypadá s graffiti v Čáslavi v roce 2018?

Čáslav /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Graffiti se objevilo ve velkém množství na domech po celé Čáslavi v roce 2016. Odkazovalo na webové stránky „Mezinárodní společnosti pro vědomí Krišny, Hnutí Hare Krišna v České republice.“ Vydali jsme se do ulic, abychom zjistili situaci v roce 2018.

16.3.2018

KRÁTCE: Sobota v Lorci bude patřit milovníkům tance

Kutnohorsko - Co se chystá na Kutnohorsku?

16.3.2018

Čáslavskou nemocnici právní transformace nečeká

Čáslav - V Čáslavi se na podzim začala řešit čáslavská nemocnice, respektive možnost změny její právní formy. V současnosti je příspěvkovou organizací města a chtělo se docílit její transformace na společnost s ručením omezeným. Několikaměsíční dohady jsou alespoň prozatím ukončeny. Nemocnice zůstane minimálně dalších šest let příspěvkovou organizací.

15.3.2018

Na Kamence se budou prvňáci vzdělávat inovativním způsobem

Kutná Hora – Začátek školního roku 2018/2019 nebude pro Základní školu Kamenná stezka v Kutné Hoře pouhou rutinou. Tato škola bude jedinou v Kutné Hoře, kde začne fungovat vzdělávací program Začít spolu. Ten se zcela odlišuje od bežného vzdělávání.

15.3.2018

OBRAZEM: Vyzkoušeli si fyzické policejní testy

Kutná Hora - Studenti Střední odborná školy a Středního odborného učiliště řemesel Kutná Hora si vyzkoušeli policejní fyzické testy. Ty jsou jedním z kritérií k přijetí k Policii České republiky.

15.3.2018

OBRAZEM: Senioři se dozvěděli více informací o bezpečnosti

Kutná Hora - Miroslav Polách (BESIP) a Vendulka Marečková (kutnohorská policejní mluvčí) navštívili seniory v Koukolově vile v Kutné Hoře. Přednáška byla na téma bezpečnost seniorů v dopravě.

15.3.2018

Národní cirkus Berousek ve čtvrtek odehraje první představení

Kutná Hora - Cirkus Berousek patří už několik let k jakýmsi tradičním předskokanům Sedlecké pouti v Kutné Hoře, kdy se usídlí nedaleko obchodního domu Albert. .

15.3.2018

Policisté si připravili pro mateřinku poučnou besedu

Kutná Hora - Děti z Mateřské školy Sedlec v Kutné Hoře navštívili kutnohorští policisté. Připravili si pro ně přínosnou besedu. Nedílnou součástí byla prevence, dopravní nauka, jízda na kole nebo přecházení vozovky.

15.3.2018

Zastupitelé schválili dotaci na knihovnu po nečekané diskusi

Kutná Hora – Přijetí stodvacetičtyřmilionové dotace na rekonstrukci bývalé Základní školy J. A. Komenského v Kutné Hoře, kde má vzniknout nová knihovna, schválili na svém úterním zasedání městští zastupitelé.

14.3.2018

OBRAZEM: V čáslavské Diakonii uspořádali Den otevřených dveří

Čáslav - Den otevřených dveří Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Čáslav se uskutečnil ve středu 14. března. V jeho průběhu seznámila ředitelka školy Květoslava Mašínová všechny zájemce se zázemím organizace, bylo možné nahlédnout do jednotlivých tříd, shlédnout výstavu fotografií i prací klientů Diakonie a žáků školy nebo zavítat do speciálních prostor, vybavených pro rehabilitaci a relaxaci lidí s postižením.

14.3.2018

Členům vlády se kraj ukáže z té horší stránky. Pomohou mu ministři?

Střední Čechy – Přesvědčovat ministry, že právě oni jsou těmi, kdo by mohl pomoci při řešení palčivých problémů Středočeského kraje, se ve středu 28. března chystají představitelé Středočeského kraje. O chystané návštěvě premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) i celé jeho vlády informovala na úterním setkání vedení kraje se starosty hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (rovněž ANO). Program chystané cesty po kraje zatím neupřesnila. Teprve se „dolaďuje“ s Úřadem vlády ČR.

14.3.2018

Děti v mateřince navštívil skřítek Knihovníček

Kutná Hora – Děti z Mateřské školy 17. listopadu mají za sebou další projektový den. Ten byl tentokrát věnován knihám. V pondělí děti ve školce provázel od rána všemi činnostmi skřítek Knihovníček, který jim přiblížil hravou formou svět knih a písmen.

14.3.2018

OBRAZEM: Dřevíčkovou dílničku si užily děti ve Vlkanči

Vlkaneč - Děti v Mateřské škole Vlkaneč si užily ve středu 14. března dopoledne Dřevíčkovou dílničku. Vytvořily si dřevěnou kačenku.

14.3.2018

Lidé nevěří vlastním očím. Zničil umělecké dílo Tesaře

Čáslav – Žhavým tématem v posledních dnech v Čáslavi je jeden ze dvou „vítacích“ objektů.

14.3.2018

KRÁTCE: Přijímačky na střední školy se blíží

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

13.3.2018

OBRAZEM: Ženy ve Zruči nad Sázavou se připravují na Velikonoce

Zruč nad Sázavou - Svaz žen ve Zruči nad Sázavou se tentokrát věnoval tvoření velikonoční výzdoby. Ženy vyráběly papírové ozdoby a velikonoční vajíčka zdobená pedigem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT