V prvním výběrovém řízení totiž komise opravdu na výběr příliš neměla. Do druhého kola řízení pro formální chyby ostatních uchazečů postoupily pouze dvě firmy, přičemž konkrétní nabídku nakonec předložila pouze jediná. A ta s cenou sto čtrnáct milionů korun také zvítězila. Zrušení této soutěže a vyhlášení nové tudíž vedení města prý poskytne více možností výběru.

„Vede nás k tomu úvaha, že byl hodnocen pouze jeden uchazeč s jednou cenou. Doufáme, že se nyní přihlásí firmy, které neudělají formální chyby a že se dvě, tři dostanou do druhého kola řízení. Předpokládáme, že by se tím akce mohla zlevnit,“ uvedl starosta Kutné Hory Ivo Šalátek. Podle jeho slov nastaví město nové podmínky výběrového řízení, které nebudou pro firmy po formální stránce tak náročné. Soutěž bude nyní plně v režii města, nikoliv jako v prvním případě specializované právní kanceláře.

Radnice byla navíc ujištěna, že ani v případě změny některých termínů realizace stavby, o devadesátimilionovou dotaci ze strukturálních fondů nepřijde. „Ptali jsme se poskytovatele dotace, tedy kraje, zda lze některé termíny dodatečně prodloužit z hlediska podmínek dotace a dostali jsme odpověď, že ano,“ doplnil pro občany tu nejzásadnější informaci Šalátek.