Na tento novodobý státní svátek nezapomínají pouze v Čáslavi. Výročí Sametové revoluce si osvěží položením květin k pomníku obětem totalitních režimů v parku u místního gymnázia.

Jak uvedl vedoucí čáslavského odboru vnějších vztahů Antonín Hejzlar, oficiálně město na středu nic neplánuje, ale představitelé města položí květiny k památníku už v úterý. „Od půl jedné je rada a po ní by pan místostarosta rád položil květy k památníku,“ uvedl Hejzlar.

Ve Zruči nad Sázavou, Kutné Hoře ani Uhlířských Janovicích nemají radnice naplánováno zhola nic.

Jak přiznala asistentka zručského starosty Ludmila Vlková, tento svátek zůstal opomenut i v loňském roce, kdy od pádu komunismu uplynulo přesně dvacet let. „Při říjnovém a květnovém státní svátku ale obvykle věnce pokládáme,“ doplnila Vlková.

Nově zvolený starosta Kutné Hory Ivo Šanc přislíbil v příštím roce nápravu. „Ve funkci jsme třetí den a nebudeme připravovat nic žhavou jehlou. Příští rok ale na tento i jiné státní svátky připraveni budeme,“ řekl Šanc.

Uhlířskojanovický tajemník městského úřadu Václav Marhan také připustil, že na na 17. listopadu úřad nic nedělával a stejně tak i letos nic naplánovaného nemá.