„Rozpočet je teoreticky přebytkový a v průběhu roku se teprve ukáže, zda je přebytkový, nebo ne. Spíš to vypadá, že to bude tři čtyři miliony do minusu," obává se Starý. Domnívá se, že příjmy z prodejů nemovitostí nebudou tak vysoké, jak úředníci naplánovali.

Komunální volby v Kutné Hoře sice vyhrálo uskupení Šance pro Kutnou Horu bývalého starosty Iva Šance, koalici ale sestavila druhá Kutnohorská změna s ANO a ČSSD. Starý přiznal, že nové vedení žádné zásahy do připraveného rozpočtu nedělalo. Důkladnější revize by podle něj znamenala vydat se cestou rozpočtového provizoria, což starosta nechtěl. Očekává však, že rozpočet bude během roku upravován.

Město v příštím roce počítá mimo jiné s rekonstrukcí malé scény Tylova divadla nebo úpravami městské zeleně. Největší akcí by měla být rekonstrukce Dačického domu, který je dlouhodobě v dezolátním stavu. Náklady uhradí dotace téměř 83 milionů korun z evropských fondů. Je ale otázkou, zda město práce stihne v požadovaném termínu. „Jsme tři měsíce ve skluzu. Uvidíme, jak dopadne výběrové řízení," poznamenal Starý. V krajním případě hrozí, že město by muselo dotaci vrátit.