VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

11.12.2017

Příběh Dagmar Lieblové uvedou v Dačického domě

Kutná Hora – „Chtěla jsem přežít. A žít tak, aby se za mě rodiče nemuseli stydět,“ to jsou slova Dagmar Lieblové, předsedkyně Terezínské iniciativy a rodačky z Kutné Hory, jejíž životní příběh uvede obecně prospěšná společnost Post Bellum v rámci projektu Kino Příběh 20. století v Dačického domě již zítra v 17.30 hodin.

11.12.2017

Nejúspěšnější sportovec roku se koná 14. února. Nyní máte šanci nominovat

Kutná Hora – Šestý ročník ankety Nejúspěšnější sportovec Kutné Hory se blíží mílovými kroky. Vyhlášení ankety proběhne tradičně v kutnohorském Tylově divadle. Tentokrát ve středu 14. února 2018.

11.12.2017

Česká ulice je znovu průjezdná

Kutná Hora – Ulice Česká, která je jednou z hlavních příjezdových cest do centra města, je po několika měsících konečně znovu průjezdná. 

11.12.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 11. do 17. prosince naposledy rozloučí se svými blízkými.

11.12.2017

Padne v úterý hlava kutnohorského starosty?

Kutná Hora - V úterý 12. prosince nastane na kutnohorské radnici den „D“. Městští zastupitelé budou rozhodovat o tom, jestli ve funkci starosty města skončí Martin Starý. Ze sedmadvacetičlenného zastupitelstva stačí, aby pro jeho odvolání zvedla ruku nadpoloviční většina. 

9.12.2017

OBRAZEM: Socha koudelníka už má své místo v parku u kostela Matky Boží

Kutná Hora - Socha koudelníka byla slavnostně odhalena v sobotu 9. prosince v 15 hodin v parku u kostela Matky Boží Na Náměti v Kutné Hoře. Autorem sochy je Petr Švolba, který zrealizoval původní nápad jednoho z Kutnohořanů prostřednictvím kampaně Lepší místo. 

9.12.2017

OBRAZEM: Sladké Vánoce provoněly Kutnou Horu

Kutná Hora - Zimní verze Cukrářských slavností znovu přilákala do centra města stovky lidí. Cukráři, pekaři, ale také majitelé restaurací a barů nabízeli nejrůznější sladké dobroty. 

9.12.2017

Cena živého stromku se oproti loňsku většinou nezměnila

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – Vánoce se ani v letošním roce neobejdou bez stromečku. I když se najdou lidé, kteří dávají přednost stromku umělému, každý rok se najde spousta lidí, kteří upřednostňují stromek živý.

8.12.2017

OBRAZEM: Tanečníci kurzu B ukončili věnečkem své kurzy

Kutná Hora - Naposledy v pátek 8. prosince se na parketu v Lorci sešli tanečníci kurzu B z Taneční školy Antonína a Jany Novákových. Takzvaný věneček ukončil jejich taneční kurz, který navštěvovali od září. 

8.12.2017

OBRAZEM: Čáslavané se pyšní nádherným náměstím

Čáslav – Lidé, kteří procházejí v těchto dnech čáslavským náměstím, si připadají jako v pohádce. Vánoční výzdoba je v tomto městě opravdu nádherná! Na každém kroku jsou vidět lidé, kteří se zastavují a fotí spoustu momentek. 

8.12.2017

V Českém muzeu stříbra v Kutné Hoře přivítali letošního 130 000. návštěvníka

Kutná Hora – České muzeum stříbra otevřelo v pátek 8. prosince v 10 hodin svou bránu, před kterou již netrpělivě čekali žáčci 1. A z kutnohorské Základní školy Žižkov. Ti přišli spolu s učitelkou Janou Němečkovou navštívit nově otevřenou výstavu Ladovské Vánoce. Ve výstavní síni na jejich příchod již čekali zástupci Středočeského kraje a Českého muzea stříbra.

8.12.2017

Kutná Hora bude mít svého koudelníka. V parku u kostela Na Náměti

Kutná Hora - Socha koudelníka bude instalována v sobotu 9. prosince v 15 hodin v parku u kostela Na Náměti v Kutné Hoře. Vytvořil ji sochař Petr Švolba, který stojí kupříkladu také za kutnohorským projektem „Umění spojení“ v GASK. Na zhotovení sochy bylo spotřebováno 590 metrů provázku a práce na ní trvala přes půl roku.

8.12.2017

Děti na jarmarku utržily šestnáct tisíc korun, pojedou do Legolandu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Od začátku školního roku se děti ze Základní školy Jana Palachy v Kutné Hoře seznamovaly v projektu Abeceda peněz se světem byznysu. 

8.12.2017

Na Kutnohorsko útočí vši

Kutnohorsko – Základní školy na Kutnohorsku, respektive rodiče, kteří zde mají své děti, řeší vši ve velkém. Zatímco ředitelé škol jsou ve svých vyjádřeních spíše opatrní, rodiče na problém opakovaně poukazují, jak ostatně dokazují i diskuse na sociálních sítích. Jejich slova potvrzuje i Andrea Bobková, zástupce oddělení protiepidemického pro okres Kutná Hora Krajské hygienické stanice. „Vši nejsou jen zdaleka problém Kutné Hory, to je všude,“ řekla Bobková.

8.12.2017

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

7.12.2017

Starosta Starý o odvolání: Věřím, že zvítězí rozum

Kutná Hora – Starosta Kutné Hory Martin Starý bude příští týden v úterý čelit pokusu o odvolání z funkce. Jak už Deník v uplynulých dnech informoval, návrh podala skupina čtyř zastupitelů a podle jejich dosavadních vyjádření to vypadá, že nepůjde o pouhé „plácnutí“ do vody a Martin Starý stojí před velmi reálnou hrozbou, že ve funkci starosty tři čtvrtě roku před volbami skončí.

6.12.2017

Jubilejního návštěvníka pošlou v Kutné Hoře do podzemí

Kutná Hora - Slavnost chystá na páteční dopoledne České muzeum stříbra v Kutné Hoře. Za účasti krajského radního Karla Horčičky (ČSSD) přivítá ve svém objektu Hrádek jubilejního návštěvníka - v pořadí již 130 000.

6.12.2017

KRÁTCE: Ledečko zůstane několik dní neprůjezdné

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zpráv z regionu!

6.12.2017

Čáslavští poděkovali Regině Kopové za vánoční strom

Čáslav/Zbraslavice – Na čáslavském Žižkově náměstí se uskutečnilo slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Letos ovšem s velkou změnou. Živý smrk totiž nahradil darovaný smrk od manželů Kopových ze Zbraslavic!

6.12.2017

Základní školu Chotusice navštívili hasiči

Chotusice - Děti ze základní školy v Chotusicích přivítaly hasiče s radostí a zájmem. Základní školu Chotusice navštívila dvojce vyškolených hasičů instruktorů ze stanice HZS Kutná Hora - poručík Vendula Kramářová a podpraporčík Jan Kosík.

6.12.2017

Ježíškova vnoučata plní přání seniorů, a to i na Kutnohorsku

Kutnohorsko – Projekt Ježíškova vnoučata vykouzlí již druhým rokem v předvánočním čase úsměvy na tvářích seniorům, kteří žijí v domovech napříč republikou. Cílem tohoto projektu je udělat hezké Vánoce opuštěným seniorům. Těm, kteří nikoho nemají, ale i těm, které jejich rodina vytěsnila ze svého života. Již minulý ročník bylo splněno na 600 vánočních přání. Letos bylo do projektu zapojeno ještě více seniorů. Je mezi nimi i velké množství klientů domovů na Kutnohorsku.

5.12.2017

Ve středu v Kutnohorském deníku: prvňáci ze ZŠ Vlkaneč a ZŠ Vrdy

Kutnohorsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Vlkaneč a ZŠ Vrdy.

5.12.2017

OBRAZEM: Mikuláš zavítal i do čáslavské Kopretiny

Čáslav - Setkání s Mikulášem a jeho družinou se konalo v úterý 5. prosince na mnoha místech. Výjimkou nebylo ani čáslavské Rodinné centrum Kopretina, kde se děti dočkaly vzácné návštěvy již několik minut po desáté hodině ranní.

5.12.2017

OBRAZEM: Adventní věnce měly úspěch

Kutná Hora - K pravidelným adventním setkáním v Církevní mateřské škole sv. Jakuba v Kutné Hoře patří společná výroba adventních věnců, kdy ruku k dílu přiloží rodiče, děti i pedagogové. 

5.12.2017

Žáci se učí, jak nakládat s penězi

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Žáci ze Základní školy Jana Palacha se zapojili do zajímavého projektu, který je má naučit finanční gramotnosti. Na takzvanou Abecedu peněz dokonce získali sponzorský dar ve výši 35 tisíc korun, za který škola pořídila interaktivní tabuli. Projekt má žáky naučit pracovat s financemi a je speciálně určen pro prvostupňové žáky.

5.12.2017

OBRAZEM: Mikuláš, čert a anděl navštívili děti na bazénu

Kutná Hora - Netradiční plavecký trénink prožily včera děti na kutnohorském bazénu. Místo pilování plaveckých dovedností oprášily své znalosti básniček a písniček, které přednesly vzácným hostům. Těmi nebyli nikdo jiní než Mikuláš, čert a anděl. A na děti byli hodní, každé z nich obdrželo naplněný mikulášský balíček.

5.12.2017

Proč chtějí odvolat starostu Martina Starého?

Kutná Hora - Vyostřená atmosféra na kutnohorské radnici vygradovala ke svému pomyslnému vrcholu. Skupina zastupitelů podala očekávaný návrh na odvolání starosty Kutné Hory Martina Starého, stejně jako radních za ČSSD Zdeňka Hadrovského a Ivy Pospíšilové.

4.12.2017

OBRAZEM: V mateřince se rojili malí čertíci

Kutná Hora - Děti z Mateřské školy 17. listopadu v Kutné Hoře si užily další projektový den. Ten měl tentokrát téma Čertí rojení. Děti dorazily do školky převlečené za malé čertíky a čekaly na ně tématické hry, ale i zpívání a výtvarné tvoření.

4.12.2017

KRÁTCE: Janek Ledecký vystoupí v Tylově divadle

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

4.12.2017

Janovický řezbář věří, že v sochách dál žije duše stromu

Uhlířské Janovce /ROZHOVOR/ - Uhlířskojanovický řezbář Miroslav Gross, který se dřevosochání věnuje od roku 2011, obohatil vánoční výzdobu na zdejším Václavském náměstí poprvé v roce 2015. Tehdy světlo světa spatřil nádherný dřevěný betlém v životní velikosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT