VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

10.3.2018

OBRAZEM: V Suchdole si užili masopust

Suchdol - Tradiční masopustní průvod uspořádala obec Suchdol spolu s dobrovolníky v sobotu 10. března. V průvodu nechyběly postavy spjaté s masopustním veselím, jako například medvěd s medvědářem, smrtka, nebo ženich s nevěstou. Nesměla chybět ani pojízdná šatlava. Zakončení bylo na náměstí u pranýře. K tomu všemu vyhrávala místní kapela Suchdolanka.

10.3.2018

KRÁTCE: Druhý ples Nahoře dole odmoderuje Aleš Háma

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

10.3.2018

Dárců krve je dost, další ale nemocnice neodmítá

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Dobrých skutků není nikdy dost. Jedním z nich je i darováním krve. I když je na Kutnohorsku dostatek dárců, zájemci se vždy mohou přidat. 

9.3.2018

KRÁTCE: Suchdol v sobotu ožije maškarním průvodem

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu

9.3.2018

Vopálková vyhrála spor, město ale zatím nezaplatí

Kutná Hora – Bezmála tři roky se táhnoucí soudní spor mezi městskou společností Průvodcovská služba Kutná Hora a její bývalou jednatelkou Ivanou Vopálkovou má rozsudek, v němž je prozatímním vítězem právě bývalá jednatelka.

8.3.2018

OBRAZEM: V Klubu důchodců oslavili Mezinárodní den žen

Kutná Hora - Mezinárodní den žen oslavili v Klubu důchodců v Kutné Hoře. Součástí události bylo vystoupení Mateřské školy Pastelka. Děti předvedly připravené básničky a písničky a na závěr svého vystoupení rozdaly vlastnoručně vyrobená přáníčka a srdíčka. Po odchodu dětí byla vyhlášena volná zábava, která byla doplněna hrou na hudební nástroj, jíž se ujali dva členové klubu.

8.3.2018

Kaštanovou alej nakonec nepokácí

Kutná Hora - Po několikahodinové diskuzi s občany, kteří byli zásadně proti pokácení kaštanové aleje na Žižkově v Tyršově ulici, se starosta Kutné Hory Josef Viktora rozhodl, že zatím nebude pokácena. 

8.3.2018

Kutnohorská radnice chce kaštanovou alej pokácet

Kutná Hora – Protože žhavé diskuze o pokácení aleje šestnácti vzrostlých kaštanů na Žižkově v Tyršově ulici nebraly konce, rozhodla se kutnohorská radnice svolat setkání. Na tom chtěla zejména těm, kteří jsou proti pokácení aleje, vysvětlit, proč jsou pro pokácení celé aleje.

8.3.2018

KRÁTCE: V Močovicích v sobotu oslaví den žen

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu

7.3.2018

OBRAZEM: Město Kutná Hora si připomnělo výročí narození Tomáše G. Masaryka

Kutná Hora - Výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše G. Masaryka si ve středu připomnělo vedení města spolu s občany u jeho sochy před Vlašským dvorem. Krátký proslov pronesl starosta Kutné Hory Josef Viktora, kterého doprovázel místostarosta města Karel Koubský st.

7.3.2018

KRÁTCE: V Chlístovicích připravují novou školku

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu

7.3.2018

Cvičit chodí v první části roku víc lidí, často nevydrží

Kutnohorsko – Zejména lidé bojující s nadváhou se vždy prvních pár měsíců v roce snaží zhubnout a začnou navštěvovat fitness centra. Jinak tomu není ani na Kutnohorsku, kde touto dobou vždy zájem o osobní trenéry roste. „Každoročně je po novém roce nárůst lidí ve fitness centru o patnáct až dvacet procent vyšší,“ potvrdil Jiří Dejmal z Fitness centra Kutná Hora.

6.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ v Malešově ve středu v Deníku!

Kutnohorsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

6.3.2018

KRÁTCE: Výcvik gripenů bude v okolí vojenského letiště slyšet

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

6.3.2018

Youtuber Kovy "zablokoval" chodník při autogramiádě v Čáslavi

Čáslav – Autogramiáda populárního youtubera Karla Kováře, známého pod přezdívkou Kovy, se konala 5. března v čáslavském knihkupectví Chrpa. O jeho oblibě svědčí přeplněné knihkupectví a fronta fanoušků a fanynek, která se „táhla“ před několika sousedními domy a doslova zablokovala chodník směrem na Žižkovo náměstí.

6.3.2018

Rada vyhlásila výběrové řízení na jednatele Tebisu

Kutná Hora – Městská rada vyhlásila výběrové řízení na jednatele teplárenské společnosti KH Tebis. Tím je v současné době Martin Suchánek, který ve funkci nahradil odvolaného Tomáše Pilce.

5.3.2018

Kdo si není v jídle něčím jistý, může se přijít zeptat

Kutná Hora - S nutriční specialistkou se mohou zájemci setkat ve středu v 9.30 hodin v Domově Barbora v Kutné Hoře.

5.3.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 5. do 11. března naposledy rozloučí se svými blízkými.

5.3.2018

Čáslavi se vylidňování netýká, lidé tu chtějí byty

Čáslav – Nedostatek městských bytů, které by lidem umožnily slušné bydlení za rozumné peníze, má Čáslav zdá se vyřešený.

3.3.2018

OBRAZEM: Děti řádily na karnevale v Potěhách

Potěhy - Odpoledne plné her, soutěží, ale především masek prožily v sobotu 3. března děti v pohostinství Na Špýchaře v Potěhách. Večer je v karnevalovém veselí vystřídali dospělí.

3.3.2018

Před čtyřiceti lety vzlétl do kosmu Vladimír Remek

Čáslav /VIDEO/ – Před čtyřiceti lety, tedy 2. března 1978, ohromila celé tehdejší Československo zpráva, že do vesmíru vzlétl na palubě kosmické lodi Sojuz 28 „Čáslavák“, kapitán Vladimír Remek! Stali jsme se tak třetí zemí, která vyslala svého občana do kosmu. 

3.3.2018

Nová turistická sezona je na spadnutí

Kutnohorsko – Novou výstavní sezonu zahájila o uplynulém víkendu Galerie Středočeského kraje. S blížícím se jarem se na novou kulturní a turistickou sezonu připravují také města, hrady a zámky v regionu. Co nového přinese nadcházející sezona?

2.3.2018

Malínský nadjezd je už rok zavřený, konec oprav je ale daleko

Kutná Hora – Bude to rok, co obyvatelé Malína nemohou pro spojení s Kutnou Horou využívat malínský nadjezd. Ten byl 13. března 2017 uzavřen a o tři měsíce později zdemolován.

1.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Kácově

Kutnohorsko - Kutnohorský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Kutnohorska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

1.3.2018

Království v Posázaví dobylo herní svět

Střední Čechy /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - Nová počítačová hra Kingdom Come: Deliverance je obrovskou událostí pro hráče po celém světě. Po letech čekání vyšla v polovině února, ani ne po dvou týdnech dosáhla milníku milionu prodaných kusů a dál se prodává ve velkém. Nejde přitom o žádnou řadovou hru. Unikátní projekt českých tvůrců z Warhorse Studios je svým příběhem zasazen do začátku 15. století a zachycuje skutečné historické události i reálná místa. 

28.2.2018

OBRAZEM: V Hranicích se letos poprvé bruslilo

Hranice - Mrazivý týden připravil dětem radost. Na rybníčku v Hranicích se za mrazivého, ale slunečného počasí děti vyřádily na ledě, a to na bruslích i bez nich.

28.2.2018

Zastupitelé se přou o počet linek v centru města

Kutná Hora – Autobusové zastávky v centru města už jsou hotové, žádné spoje na nich však zatím nezastavují. Podle informací Deníku by autobusy do centra měly začít ve zkušebním provozu zajíždět v dubnu.

27.2.2018

Nepropásněte! Děti z dalšího oddělení MŠ Pohádka Kutná Hora ve středu v Deníku!

Kutnohorsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

27.2.2018

KRÁTCE: Do města znovu zavítá cirkus Berousek

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

27.2.2018

Holomrazy, které zasáhly region, mohou snížit úrodu

Kutnohorsko – Holomrazy, které o uplynulém víkendu sevřely region a mají podle předpovědi meteorologů trvat do konce pracovního týdne, mohou významným způsobem ovlivnit zemědělské výnosy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT