VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

13.10.2017

Dobrovolný hasič zemřel, rodině pomůže sbírka

Kutnohorsko - Nešťastná a velmi smutná událost přiměla vedení městyse Rataje nad Sázavou i místní Sbor dobrovolných hasičů (SDH) k tomu, aby společně vyhlásili veřejnou sbírku.

12.10.2017

KRÁTCE: Sopranistka Jana Štěrbová zazpívá v Kutné Hoře

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

12.10.2017

Kvůli arsenu na Kaňku provádí zdravotní studii

Kutná Hora – Výskyt arsenu na Kaňku je problém, který řeší obyvatelé této lokality řadu let. Radnice se stále snaží problém arsenových hald, které nejsou nijak zajištěné, vyřešit. „V loňském roce jsme využili dotační výzvy z programu Životního prostředí a požádali o dotaci na zpracování dokumentu. Ten bude do budoucna podkladem při řešení zabezpečení středověkých odvalů z dolů na Kaňku,“ připomněla Kateřina Hladíková z Městského úřadu Kutná Hora.

11.10.2017

Růžena Nekudová besedovala v Dačického domě

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Zajímavou besedu nabídl v úterý 10. října večer Dačického dům v Kutné Hoře. Navštívila jej Růžena Nekudová, bloggerka a autorka knihy Vězení jako dar, v níž popisuje své zážitky z anglického vězení. Nyní v Anglii žije se svým přítelem, do České republiky ale pravidelně jezdí. Do Kutné Hory přijela na pozvání Centra pro podporu rozvoje osobnosti a dalšího vzdělávání Aqva Life, které sídlí v Šultysově ulici.

11.10.2017

Ženy ve Zruči tvořily podzimní dekorace

Zruč nad Sázavou - Ve Spolkovém domě ve Zruči nad Sázavou sídlí mnoho organizací. Deník navštívil klubovnu Svazu žen právě, když se ženy zabývaly tvořením pro radost.

10.10.2017

Veletrh v čáslavském Grandu představil studijní obory i pracovní příležitosti

Čáslav /FOTOGALERIE/ - V čáslavském Grandu se v úterý 10. října uskutečnil druhý ročník veletrhu studijních oborů a pracovních příležitostí. Prezentovat se sem přišly nejen střední školy, ale také firmy z čáslavského regionu a nejbližšího okolí.

10.10.2017

Příkladná práce s mládeží, chválí ocenění pro knihovny ve Zruči a v Sedlčanech

Zruč nad Sázavou – Ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku a v Sedlčanech na Příbramsku mají městské knihovny, které fungují skutečně příkladně. To, co ukazují zkušenosti čtenářů, nově potvrzují i ocenění v podobě diplomů udělených v rámci letošní soutěže Knihovna roku. „Smyslem ocenění je vyjádření veřejného uznání knihovnám, jejich pracovníkům i obcím za úsilí o rozvoj knihovnických služeb a čtenářství,“ přidává se ke chvále náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Daniel Marek (Nezávislí Středočeši).

AKTUALIZOVÁNO
10.10.2017

OBRAZEM: Pohřbem ambulancí protest nekončí. Lékaři chtějí zavřít ordinace

Žleby /VIDEO/ – Docela drsnou formu protestu v podobě projevů nad rakví symbolicky pohřbívaného ambulantního lékařství zvolili v úterý ve Žlebech na Kutnohorsku praktičtí lékaři, stomatologové a ambulantní specialisté, jimž se dlouhodobě nelíbí podmínky, jaké stát vytváří pro jejich práci. Za péči o pacienty by chtěli víc peněz.

10.10.2017

Uspořádají poznávací pochod okolo Bohdanče

Bohdaneč - Patnáctý ročník poznávacího turistického pochodu okolo Bohdanče se uskuteční tuto sobotu. Zájemci se sejdou od 6.30 do 14.30 hodin u bohdanečské sokolovny, kde bude start poznávacího pochodu.

10.10.2017

Ronovské mažoretky opět dobyly Evropu

Ronov nad Doubravou/ Almere - Ronovské mažoretky se zúčastnily ME v Holandsku ve městě Almere ve dnech 5. až 9. října. Nominace na toto mistrovství získaly vítězstvím v národním kole klasické mažoretky, které se konalo v Mohelnici v květnu tohoto roku, a v národním kole sól a duí u nás v Ronově nad Doubravou.

10.10.2017

Revoluce? Zastupitelé budou vědět, o čem se chystá jednat rada

Kutná Hora - Co předtím nešlo, nyní jde. I tak by šly jednou větou shrnout události posledních dní na kutnohorské radnici, kdy se v době starostovy nepřítomnosti „vlády“ chopil místostarosta Kutné Hory Josef Viktora. Poměrně zásadní je zejména rozhodnutí městských radních. Ti odsouhlasili, že budou poskytovat všechny materiály pro své jednání těm zastupitelům, kteří o ně projeví zájem.

9.10.2017

Lékaři z ambulancí chystají pohřeb. Špatný systém prý ohrožuje pacienty

Kutná Hora – Situace je vážná – a schyluje se k tomu, že se může ještě dramaticky zhoršit. Na to, že nesouhlasí s tím, za jakých podmínek mají poskytovat péči pacientům, bude v úterý upozorňovat řada praktických lékařů, zubařů i ambulantních specialistů. Koalice soukromých lékařů pořádá tichý protest spojený s černými páskami na rukávech, vyvěšením parte i vysvětlujících letáků. Návštěvníkům svých ordinací v nich doktoři sdělí, že volají nejen po změně úhrad – a tedy jde o peníze – ale jejich požadavky jsou rozsáhlejší.

9.10.2017

Dačického dům navštíví Růžena Nekudová

Kutná Hora - Velmi zajímavou besedu nabídne v úterý 10. října od 18 hodin Dačického dům v Kutné Hoře. Navštíví jej Růžena Nekudová, známá bloggerka a autorka knihy Vězení jako dar, v níž popisuje své zážitky z vězení. 

9.10.2017

KRÁTCE: Za malínským křenem vyrazí lidé tento víkend

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

9.10.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 9. do 15. října naposledy rozloučí se svými blízkými.

8.10.2017

Zřícenina hradu Talmberk na Kutnohorsku působí magicky

Talmberk/Samopše /FOTOGALERIE/ - Chcete prozkoumat trosky kdysi nádherného gotického hradu a pokochat se krásnou přírodou? Navštivte zříceninu hradu Talmberk na Kutnohorsku!

7.10.2017

Zvonice kostela svatého Jakuba přivítala zvon Jakub Maria

Kutná Hora /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Stovky zvědavců byly v sobotu 7. října svědky nevídané události, při které byl do věže kostela svatého Jakuba na Havlíčkově náměstí v Kutné Hoře vyzdvihnut nový zvon Jakub Maria. 

7.10.2017

FOTO: Cvičný požár v dětském domově prověřil souhru záchranářů

Zruč nad Sázavou - Profesionální i dobrovolní hasiči vyjížděli v pátek 6. října ve 13 hodin k požáru v objektu Dětského domova a školní jídelny ve Zruči nad Sázavou. Naštěstí šlo jen o taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému (IZS).

7.10.2017

Čáslav versus Kutná Hora. Jak se žije sportovcům?

Kutnohorsko – Ve druhém díle našeho seriálu se zaměříme na sportoviště a provozované sporty v obou městech. Ačkoliv obě mají společné to, že jim prozatím chybí víceúčelová sportovní hala, sportovci zde využití najdou v mnoha odvětvích.

6.10.2017

OBRAZEM: Radostné chvíle prožili tanečníci při své první prodloužené

Kutná Hora - Svoji první prodlouženou absolvovali frekventanti kurzu A z Taneční školy Novákovi. Tanečníci svým rodičům a prarodičům předvedli, jaké tance se prozatím naučili. Děvčata obdarovávala své taneční partnery kapesníčkem, chlapci věnovali dívkám korále.

6.10.2017

Čáslavská hasičská stanice získala ocenění Stavba roku

Čáslav - Organizační výbor Stavba roku střední Čechy zorganizoval další ročník udělování výročních cen pro stavební díla, postavená v hodnoceném roce ve vymezeném regionu. Mezi nominovanými stavbami se tentokrát na třetím místě „usadila“ nová čáslavská hasičská stanice.

6.10.2017

Podaří se vyřešit situaci kolem kutnohorského bazénu?

Kutná Hora - Léto už definitivně za sebou zavřelo dveře a ke slovu se přihlásil sychravý podzim. Spolu s ním se řada venkovních aktivit přesouvá mezi čtyři stěny. Sportovci tak mění venkovní tartany za prostřední zděných či nafukovacích hal, do krytých bazénů se vracejí plavci. Zázemí, které jim skýtá kutnohorský bazén, ale někteří z nich kritizují.

5.10.2017

Nad Kutnohorskem řádí vítr, hasiči odklízejí popadané stromy

Kutnohorsko – Kvůli nárazovému větru, který řádil ve čtvrtek 5. října v dopoledních i odpoledních hodinách na Kutnohorsku, se na vozovkách objevovaly popadané stromy.

5.10.2017

OBRAZEM: Čáslav hostila krajské mistrovství v orbě

Čáslav - Třetí ročník mistrovství Středočeského kraje v orbě se uskutečnil ve čtvrtek 5. října od 9 hodin na pozemcích Školního statku Středočeského kraje v Čáslavi. Akce, která je již zavedena pod názvem Polní den, se konala společně s výstavou anglonubijských koz. Studenti Střední zemědělské školy Čáslav si pro tento den připravili také doprovodný program.

5.10.2017

Studentské volby se konaly na čáslavském gymnáziu

Čáslav - Ve dnech 3. a 4. října měli studenti čáslavského gymnázia a Střední odborné školy pedagogické možnost zúčastnit se studentských voleb. Akci ve spolupráci s organizací Jeden svět na školách pořádali studenti školy pod vedením Víta Jezbery.

5.10.2017

V Čáslavi přednášel profesor Petr Čornej

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Zikmund Lucemburský, to byl název přednášky profesora Petra Čorneje, která se uskutečnila v aule čáslavského Gymnázia. Že vám jméno tohoto panovníka nic neříká? Stačí připomenout jeho přezdívku „liška zrzavá“ či „šelma zrzavá“ a hned je jasné, že se jedná o politika, kterému je přisuzována smrt Jana Husa!

5.10.2017

Bohdanečský kostel skrývá unikát

Kutnohorsko - Když před časem začala vznikat publikace o dějinách Bohdanečska, netušili mnozí, kam až tato iniciativa povede a že na jejím konci bude unikát republikového měřítka.

4.10.2017

KRÁTCE: Při běžeckém závodu se rozezní zvon Jakub Maria

Kutnohorsko - Co se děje v regionu?

4.10.2017

Středisko Na Sioně pracuje s využitím behaviorálních technik

Kutná Hora – Středisko Na Sioně poskytuje od roku 2004 ranou péči, která provází rodiny dětí se specifickými potřebami od narození do 7 let. Působí po celém Středočeském kraji. Služba je zdarma a provádí se převážně v domácím prostředí.

4.10.2017

Městské lázně se po letní pauze otevřely veřejnosti

Čáslav - Po pravidelné letní přestávce se pro veřejnost opět otevřely městské lázně v čáslavském areálu Vodranty. Stejně jako v letech minulých mohou zájemci nyní využívat plavecký bazén, saunu i páru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení