Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

1.10.2017

I v Čáslavi rostou jedlé kaštanovníky

Čáslav – O „kaštanobraní“ na Čáslavsku, respektive na Železných horách, jsme již psali. Velký zájem vzbudila informace, že také v Čáslavi byla kaštanka, která stála na pozemku školního statku Střední zemědělské školy a byla zhruba před třiceti roky vykácena.

1.10.2017

Včelí svět v Hulicích se v sobotu proměnil v dílnu

Hulice - Na akci Hrátky s voskem si zájemci mohli vyzkoušet svou zručnost při tvorbě výrobku z této netradiční suroviny. Ať už to byl tisk pomoci žehličky nebo výroba unikátní svíčky. Malé děti lákala možnost vyrobit jednoduché puzzle s včelí tematikou.

1.10.2017

OBRAZEM: V Čáslavi ocenili bezpříspěvkové dárce krve

Čáslav - Oblastní spolek ČČK Kutná Hora připravil slavnostní oceňování bezpříspěvkových dárců krve. V čáslavské nemocnici bylo k předání připraveno celkem 24 stříbrných medailí za 20 bezpříspěvkových odběrů, 11 zlatých medailí prof. J. Janského za 40 odběrů a také bylo ještě oceněno 9 dárců krve Zlatým křížem 3. třídy za 80 odběrů.

1.10.2017

OBRAZEM: Na Lipině se střílelo a bojovalo

Lipina - V sobotu se rozpoutala na Lipině bitva z americké občanské války (ACW). Tato každoroční akce už má svoje stálé diváky. Vystoupení mažorektek ze Zbraslavic, vojenský dril, možnost si prohlédnout dobové zbraně, uniformy a vojenské doplňky, to je vše divákům dostupné.

30.9.2017

Odzvonilo školnímu zvonění? Názory se různí

Kutnohorsko - Stává se v poslední době již trendem, že ve školách přestává zvonit. Například na Základní škole Jana Palacha v Kutné Hoře se rozhodli to bez zvonění zkusit od září tohoto roku. „Jedná se zatím o zkušební provoz. Co jsem slyšela ohlasy, na prvním stupni si to učitelé pochvalují, na druhém už méně, když nejsou žáci na začátku hodiny na svém místě,“ uvedla ředitelka Základní školy Jana Palacha Jaroslava Drabešová.

30.9.2017

Kutná Hora žije Svatováclavskými slavnostmi

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Hodinu po poledni vypukli na Palackého náměstí v Kutné Hoře Svatováclavské slavnosti. Ty po úvodním slovu zahájili žáci ze základní školy Žižkov ukázkou ze školní akademie. Děti zahrály divadelní představení a došlo také na zpěv. Poté patřilo pódium kapele Kůzle hu.sou, která hrála nejen pro děti, ale podle slov moderátorů i členů kapely pro celou rodinu. Vtipné songy vystřídala na pódiu country kapela z Červených Peček, Trampoty.

29.9.2017

Přípravy na vyzdvižení zvonu Jakub Maria jsou v plném proudu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Přesně za týden, tedy v sobotu 7. října, bude na věž kostela svatého Jakuba v Kutné Hoře vyzdvižen nový zvon Jakub Maria. Půjde nejen o historický okamžik, ale také o událost i ve světovém měřítku zcela ojedinělou. Dvouapůltunový zvon bude totiž vyzdvižen tak, jak se to dělalo ve středověku, pomocí dřevěné konstrukce a vrátku.

29.9.2017

Pozor! Od 1. října dochází ke změně jízdního řádu

Kutná Hora - Ke změně jízdního řádu městské hromadné dopravy linky 10 dojde již v neděli 1. října, a to na trase hlavní nádraží - Kaňk a Malín. Zrušeny budou spoje, které nebyly využívané, a jezdili jimi méně než čtyři cestující.

29.9.2017

Lidé si mohou upéct jedlé kaštany nasbírané přímo v Železných horách

Čáslavsko/Železné hory /FOTOGALERIE/ – Sezóna hub je v plném proudu, ale víte, že na Čáslavsku a Chrudimsku se koná kaštanobraní, ojedinělé v celém Česku? Pouze v těchto lokalitách totiž naleznete souvislý porost kaštanovníku jedlého.

29.9.2017

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

29.9.2017

Rozkopaná Kremnická je minulostí. Konečně!

Kutná Hora – Uzavření Kremnické ulice působilo v minulosti v Kutné Hoře komplikace v dopravě. Ty jsou ale nyní konečně pryč. „Kremnická ulice bude dnes uvedena do oboustranného provozu,“ řekl stavbyvedoucí Josef Čermák. V současné chvíli je již hotová opěrná zeď, taktéž chodníky pro pěší a veřejné osvětlení. Tedy vše, co mělo být hotovo už 1. září. Oproti původnímu záměru byla navíc provedena ještě oprava vozovky před školou.

28.9.2017

OBRAZEM: Mladí hasiči předvedli svou obratnost na překážkové dráze

Uhlířské Janovice - Čtrnáctý ročník Memoriálu Stanislava a Petra Jechových, zesnulých předchozích starostů janovického hasičského sboru, se konal ve čtvrtek v Uhlířských Janovicích. Jednalo se o soutěž hasičů v dětské kategorii. 

28.9.2017

KRÁTCE: Válka vypukne na Lipině

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

27.9.2017

OBRAZEM: Děti z mateřinky se pobavily při Jablíčkování

Kutná Hora - Děti z Mateřské školy 17. listopadu v Kutné Hoře mají za sebou zábavný projektový den, který dýchal podzimní tématikou. Při středečním projektu Jablíčkování se pobavily při hrách, pochutnaly si na dobrotách z jablek a podívaly se i do přírody do míst, kde jablka rostou.

27.9.2017

Piloti odlétli na záložní letiště v Pardubicích

Čáslav - Čtveřice letounů JAS-39 Gripen odlétla ve středu 27. září odlétla v 9 hodin na záložní letiště v Pardubicích. Piloti nejprve realizovali cvičený let a krátce po desáté hodině přistáli na pardubickém letišti, odkud budou do 3. října plnit úkoly ochrany vzdušného prostoru České republiky v rámci Integrovaného systému protivzdušné a protiraketové obrany NATO (NATO Integrated Air and Missile Defence System).

26.9.2017

OBRAZEM: Policisté a hasiči hledali v rámci taktického cvičení dvě osoby

Kutnohorsko – Taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému (IZS) se uskutečnilo v úterý 26. září odpoledne v blízkosti městyse Malešov. Cvičná pátrací akce se odehrávala v členitém terénu. Závěru taktického cvičení se zúčastnila i záchranná služba.

26.9.2017

Ve středu v Kutnohorském deníku: prvňáčci ze ZŠ Žižkov!

Kutná Hora - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Kutnohorského deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků.

26.9.2017

Čáslav bude znovu hostit krajské mistrovství v orbě

Čáslav – Třetí ročník mistrovství Středočeského kraje v orbě se bude konat ve čtvrtek 5. října od 9 hodin na pozemcích Školního statku Středočeského kraje v Čáslavi.

26.9.2017

Retail centrum chtějí otevřít již za měsíc

Kutná Hora - Stavba retail centra v Ortenově ulici v Kutné Hoře rychle postupuje a pomalu už se blíží do konce. „Pokud nebudeme mít žádné problémy s kolaudací, chceme otevřít retail centrum v Kutné Hoře poslední týden v říjnu,“ řekl Daniel Matějka z developerské společnosti InterCora, která nové centrum ve městě staví.

26.9.2017

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

26.9.2017

Povede podchod do Malína? Ano, ale až za pár let

Kutná Hora /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ – Dlouho zamýšlený projekt prodloužení nádražního podchodu do Malína je opět ve hře. Přípravy na jeho realizaci se prý dokonce již rozjíždějí. Potvrdil to místostarosta Kutné Hory Josef Viktora. „Prvním krokem bude odkoupení pozemků, které v současné době patří Českým drahám. Pokud půjde vše podle plánů, budou pozemky v majetku města ještě do konce tohoto roku,“ předeslal Viktora.

25.9.2017

Děti se učily zábavnou formou, jak se mají bezpečné chovat nejen na silnici

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - V Uhlířských Janovicích se konal druhý ročník akce Bezpečně na cestě, jejímž cílem bylo seznámit děti se základy bezpečného chování v silničním provozu.

25.9.2017

Zubaři na Kutnohorsku mají plné kapacity

Kutnohorsko – I když chodí do ordinace zubních lékařů někdo nerad, s bolestmi zubů či potřebou výměny plomby tam spěchá člověk vždy. Na Kutnohorsku je nyní kolem třiceti zubařů. Žádný z nich ale v současné době nepřijímá nové pacienty. Kvůli takovéto situaci si téměř všichni svého zubaře drží, protože přestoupit není kam.

25.9.2017

Krátce: Při běžeckém závodu se rozezní zvon Jakub Maria

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

25.9.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 25. září do 1. října naposledy rozloučí se svými blízkými.

23.9.2017

U ratajského zámku si zasoutěží nejen v pečení medovníků z místního medu

Rataje nad Sázavou – Soutěž pečení medovníků z ratajského medu plánují u ratajského zámku tuto sobotu od 13.30 hodin. Hodnocení ratajských medovníků začne o půl hodiny později odbornou komisí. Ta bude hodnotit vzhled, chuť a konzistenci soutěžních medovníků. Ve 14.30 hodin ochutná ratajské medovníky i veřejnost.

23.9.2017

Začíná se topit: kominíci mají plné ruce práce

Kutnohorsko – Počasí podzimního rázu nás začalo doprovázet již před pár dny. A proto mnozí z nás v těchto dnech už začali, nebo v nejbližších dnech začnou, topit. Začátek topné sezóny však s sebou přináší i některé povinnosti, například kontrolu komína. Někteří si na tuto záležitost nevzpomněli a nyní se můžou setkat s problémy. Na kontrolu komína totiž zapomnělo více lidí a kominíci nyní nevědí, kam dřív skočit. Nakonec to může trvat i několik týdnů, než se na zapomnětlivce dostane řada.

22.9.2017

KRÁTCE: Lidé nahlédnou v sobotu do kutnohorského pivovaru

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled událostí na Kutnohorsku.

22.9.2017

Skalka, zlý sen řidičů: zlepšení je v nedohlednu

Kutná Hora /INFOGRAFIKA/ – Křižovatka na Skalce pod Kaňkem je kvůli uzavřenému mostu v Malíně nejfrekventovanějším místem v okolí. V dopravní špičce se zde tvoří kolony, řidiči někdy čekají i desítky minut a nehody jsou zde na denním pořádku.

21.9.2017

Novým místostarostou může být Hadrovský

Kutná Hora - Novým místostarostou Kutné Hory může být Zdeněk Hadrovský. Ve čtvrtek to uvedl místostarosta Josef Viktora a vzápětí tuto informaci potvrdil i sám Hadrovský. „Jsem připraven a souhlasím s tím,“ řekl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení