VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

25.2.2018

Máte doma fotografie starých obchodů z Kutnohorska? Podělte se o ně!

Kutnohorsko – Obchody s potravinami, smíšeným zbožím, zeleninou, ale i papírnickými věcmi či oblečením, které nepatří do žádné značky či prodejní sítě. Ačkoliv se to nemusí zdát, dnes – v době velkých obchodních domů – mohou být tyto klasické obchůdky už ohroženým druhem. Kutnohorský deník chce nyní připomenout ty nejtradičnější a do přípravy nové rubriky se můžete zapojit i vy.

24.2.2018

Zemřela Marie Koudelová, nejstarší Kutnohořanka

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Zemřela Marie Koudelová, nejstarší rodačkou a zároveň nejstarší obyvatelkou Kutné Hory. Žena, která by 9. března oslavila již 104. narozeniny, prožila bohatý život, vychovala tři děti, měla spoustu vnoučat a pravnoučat a v neposlední řadě i přátel, kteří na ni s láskou vzpomínají.

24.2.2018

Dětem na Kutnohorsku začaly jarní prázdniny

Kutnohorsko – Jarní prázdniny začaly na Kutnohorsku. Každoročně spousta rodin s dětmi odjíždí na hory, kde si po celý týden užívají zimní radovánky. Jsou ale i rodiny s dětmi, kde si rodiče nemohou vzít dovolenou, a tak se děti po celý týden musí zabavit jinak. Na Kutnohorsku si mohou vybrat z bohatého programu.

23.2.2018

OBRAZEM: V Kutné Hoře natáčejí třetí sérii televizního seriálu První republika

Kutná Hora - Třetí série televizního seriálu První republika se natáčí v pátek 23. února v kutnohorské ulici Česká.

23.2.2018

OBRAZEM: Školáci si před jarními prázdninami užili karneval na ledě

Kutná Hora - V době, kdy čeští hokejisté v zápase s Ruskem neúspěšně usilovali o postup do finále olympijského turnaje v jihokorejském Pchjongčchangu, vyjeli na ledovou plochu také žáci prvního stupně Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře. V pátek 23. února si na zimním stadionu užili karneval na ledě.

23.2.2018

V kutnohorské nemocnici zrušili zákaz návštěv

Kutná Hora - Kutnohorská nemocnice zrušila od pátku 23. února zákaz návštěv. Zákaz návštěv byl rovněž zrušen i v kolínské nemocnici.

23.2.2018

Děti z mateřských škol vystoupily v Tylově divadle

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mateřské školy Kutná Hora připravily na čtvrtek 22. února vystoupení v Tylově divadle u příležitosti oslav 15. výročí od svého založení. Děti z osmi mateřských škol škol zpívaly, tančily a cvičily.

23.2.2018

Lidé protestují, kácení kaštanové aleje bylo odloženo

Kutná Hora – Alej šestnácti vzrostlých kaštanů na Žižkově v Tyršově ulici je už několik dní tématem žhavých diskusí Kutnohořanů a to zdaleka nejen na sociálních sítích. V pondělí mělo být všech šestnáct stromů pokáceno. Kvůli masivním protestům a značně rozvířeným emocím ale vedení města kácení odložilo.

22.2.2018

Krajská galerie GASK zahajuje sezonu s tradiční moderností

Kutná Hora – Je to pořádná výzva, když máte vytvořit něco, co zaujme, a současně jsou podmínky památkářů takové, že nesmíte udělat vlastně nic: tak trochu jako v té pohádce oblečená-neoblečená. Tak na čtvrteční tiskové konferenci v Praze (kde Galerie Středočeského kraje, GASK v Kutné Hoře, představovala výstavní program pro letošní rok) přiblížil svůj úkol Richard Loskot.

22.2.2018

KRÁTCE: Jakub Maria zazvonil ve středu nad plán

Kutnohorsko - Přečtěte si, co se děje v regionu!

22.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Červených Janovicích

Kutnohorský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Kutnohorska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 23. února najdete v tištěném vydání Kutnohorského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Červených Janovicích žilo v dřívejěích dobách.

22.2.2018

Řidičů pod vlivem alkoholu neubývá

Kutná Hora /INFOGRAFIKA/ – Ačkoliv řidiči, kteří za volant usedají pod vlivem alkoholu nebo drog, riskují komplikace v podobě vysoké pokuty, odebrání řidičského průkazu a v neposlední řadě také život svůj i ostatních účastníků silničního provozu, jejich počet z pohledu kutnohorských dopravních policistů neklesá.

21.2.2018

KRÁTCE: Kutnohorsko o víkendu ovládne masopust

Kutnohorsko - Co se děje na Kutnohorsku? Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

21.2.2018

Žáci představili tradiční jídla z Indonésie, Malajsie a dalších zemí

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Žáci ze Základní školy Jana Palacha v Kutné Hoře si tento týden intenzivně procvičují anglickou konverzaci. Do školy totiž v rámci projektu Edison dorazili zahraniční studenti z Indonésie, Malajsie, Kostariky, Ruska, Brazílie a Taiwanu.

21.2.2018

Se studenty besedovala na kutnohorském gymnáziu Dana Drábová

Kutná Hora - Zajímavá beseda se konala ve středu 21. února dopoledne na kutnohorském Gymnáziu Jiřího Ortena. Pozvání totiž přijala předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

21.2.2018

V Čáslavi přednášel David Bartoň

Čáslav /FOTOGALERIE/ - David Bartoň přednášel na pozvání Muzejního a vlastivědného spolku Včely Čáslavské na téma Jak by musela vypadat reformace dnes, aby vůbec někoho zaujala? Akce se uskutečnila na Nové scéně čáslavského Dusíkova divadla.

21.2.2018

Natáčení První republiky se vrací do Kutné Hory

Kutná Hora /INFOGRAFIKA/ – Třetí série televizního seriálu První republika se bude opět natáčet také v Kutné Hoře. Filmařský štáb lidé ve městě potkají už tento pátek.

20.2.2018

Nepropásněte! Předškoláci z MŠ Pohádka Kutná Hora v Kutnohorském deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

20.2.2018

KRÁTCE: Ratajští hasiči se dočkají nové stříkačky

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

20.2.2018

Čáslav a Drobovice propojí cyklostezka

Čáslav – Čáslavští cyklisté mohou mít radost. V budoucnu totiž vznikne nová cyklostezka z Čáslavi do Drobovic. Potvrdil to starosta města Jaromír Strnad. „V současné době máme zpracovanou studii. Přesně už víme, kudy cyklostezka povede,“ uvedl čáslavský starosta.

19.2.2018

Novou zbrojnici využijí ještě letos

Zruč nad Sázavou – Dobrovolní hasiči ze Zruče nad Sázavou, jejichž činnost funguje od roku 1886, se budou koncem léta radovat ze zrekonstruované hasičské zbrojnice. Město získalo na tuto akci dotaci z Integrovaného operačního systému ve výši 6,2 milionu korun. „Opravy hasičské zbrojnice potrvají do konce srpna,“ uvedl zručský starosta Martin Hujer.

19.2.2018

Děti z kutnohorské mateřinky si uspořádaly vlastní zimní hry

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Svět žije Zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu a ani děti v MŠ 17. listopadu nezůstaly stranou. V uplynulých dnech si uspořádaly vlastní hry.

19.2.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 19. do 25. února naposledy rozloučí se svými blízkými.

19.2.2018

Policie nabízí nováčkům sto padesát tisíc korun

Kutnohorsko – Policistů je stále nedostatek. Jen ve Středočeském kraji jich nyní chybí 319. A doplnit řady policistů je třeba i na Kutnohorsku. „O nově příchozí policisty máme stále zájem. Zejména v Kutné Hoře, Uhlířských Janovicích a ve Zruči nad Sázavou,“ potvrdila policejní mluvčí Vendulka Marečková.

17.2.2018

OBRAZEM: Do Hostovlic se sjelo přes 300 králíků

Hostovlice – Tradiční oblastní výstava králíků a holubů, kterou pořádá místní Český svaz chovatelů, se o víkendu koná v Hostovlicích. Letos se sjelo 312 králíků, z čehož cca 250 je prodejných, holuby mohou příchozí obdivovat ve 22 voliérách, v nichž je v průměru po šesti kusech.

17.2.2018

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

17.2.2018

Operní týden na nádvoří Vlašského dvora nebude

Kutná Hora – Nádvoří Vlašského dvora skýtalo v průběhu letních měsíců zázemí pro nejrůznější kulturní akce. Jestli tomu tak bude i v letošním roce, je ale zatím ve hvězdách. Důvodem je plánovaná rekonstrukce Vlašského dvora. Rozhodnuto by mělo být na konci dubna. 

16.2.2018

Děti se jeden den probudily do jara, druhý do léta a následoval podzim

Malín /FOTOGALERIE/ - Děti z mateřské školy Malín - U Skřítků se v tomto týdnu každý den probudily do jiného ročního období. Začínaly zeleným jarem, přešly do žlutého letního dne, po kterém následoval chladnější červený podzim. A jako mávnutím kouzelného proutku přišla modrá zima a to nejen ve školce, ale i venku.

16.2.2018

Stromy k výročí republiky rostou i na Kutnohorsku

Kutnohorsko – Výročí vzniku Československa letos připomínají nejrůznější akce. Mezi nimi jsou i projekty Stromy svobody a Lípy republiky. Jejich cílem je zmapovat stromy, které vysadili Češi při oslavách vzniku republiky a následných výročích, a připomenout si i jejich příběh.

16.2.2018

Městské byty čekají opravy

Kutná Hora - Pokračovat v rekonstrukci a opravách městských bytů chce i nadále kutnohorská radnice. Uvedl to starosta Kutné Hory Josef Viktora. „Je to jedna z priorit,“ řekl.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT