VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

17.2.2018

Operní týden na nádvoří Vlašského dvora nebude

Kutná Hora – Nádvoří Vlašského dvora skýtalo v průběhu letních měsíců zázemí pro nejrůznější kulturní akce. Jestli tomu tak bude i v letošním roce, je ale zatím ve hvězdách. Důvodem je plánovaná rekonstrukce Vlašského dvora. Rozhodnuto by mělo být na konci dubna. 

16.2.2018

Děti se jeden den probudily do jara, druhý do léta a následoval podzim

Malín /FOTOGALERIE/ - Děti z mateřské školy Malín - U Skřítků se v tomto týdnu každý den probudily do jiného ročního období. Začínaly zeleným jarem, přešly do žlutého letního dne, po kterém následoval chladnější červený podzim. A jako mávnutím kouzelného proutku přišla modrá zima a to nejen ve školce, ale i venku.

16.2.2018

Stromy k výročí republiky rostou i na Kutnohorsku

Kutnohorsko – Výročí vzniku Československa letos připomínají nejrůznější akce. Mezi nimi jsou i projekty Stromy svobody a Lípy republiky. Jejich cílem je zmapovat stromy, které vysadili Češi při oslavách vzniku republiky a následných výročích, a připomenout si i jejich příběh.

16.2.2018

Městské byty čekají opravy

Kutná Hora - Pokračovat v rekonstrukci a opravách městských bytů chce i nadále kutnohorská radnice. Uvedl to starosta Kutné Hory Josef Viktora. „Je to jedna z priorit,“ řekl.

16.2.2018

KRÁTCE: Karneval dorazí do Kácova

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

15.2.2018

Kostel sv. Jakuba čeká další rekonstrukce

Kutná Hora – Ačkoliv prošel kostel sv. Jakuba v posledních třech letech výraznou proměnou, jeho obnova ještě zdaleka neskončila. Římskokatolické farnosti – arciděkantsví Kutná Hora se z evropských dotací podařilo získat devadesátimilionovou dotaci na další etapu. Mezi takovými projekty jako je obnova Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži či renovace Cisterciáckého kláštera Plasy patřil projekt obnovy kostela sv. Jakuba k těm nejlépe hodnoceným a získal maximální počet bodů.

15.2.2018

KRÁTCE: Uhlířské Janovice čeká uzavírka místní komunikace

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

14.2.2018

Masopust na statku v Miskovicích posloužil jako sociální rehabilitace

Miskovice /FOTOGALERIE/ - Masopustní veselí zavládlo ve středu 14. února dopoledne na statku sdružení Dítě a kůň v Miskovicích. V rámci sociální rehabilitace se tam přijeli skvěle pobavit klienti Domova Barbora z Kutné Hory a jejich kamarádi z kolínské Mely.

14.2.2018

Nepropásněte! Předškoláci z MŠ Vrdy v Kutnohorském deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu. V tištěném středečním vydání Deníku budou fotky usměvavých dětí z MŠ Vrdy.

14.2.2018

Na bezpečnost ve městě dohlédne víc kamer

Kutná Hora – Zvýšení bezpečnosti ve městě má zajistit rozšíření kamerového systému, na kterém se shodli radní. Podle slov starosty Kutné Hory Josefa Viktory je to snaha reagovat na četné prosby občanů, kteří žádají, aby kamerami byla pokryta další riziková místa ve městě. Do kamerového systému chce město investovat přibližně 700 tisíc korun, vše ale ještě musí schválit zastupitelé.

13.2.2018

Kutná Hora má nového partnera

Kutná Hora - Kutná Hora má nové partnerské město. Stalo se jím pětadvacetitisícové Jajce v Bosně a Hercegovině ležící na soutoku řek Pliva a Vrbas. Starosta Kutné Hory Josef Viktora tam spolu s dalším zástupcem vedení města pojede v příštím týdnu podepsat smlouvu o partnerství. „Měl bych jet já a pravděpodobně místostarosta,“ řekl Viktora.

13.2.2018

Tibetskou vlajku vyvěsí i kutnohorská radnice

Kutná Hora - K mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet, se letos znovu připojí i kutnohorská radnice. Shodli se na tom městští zastupitelé s menší výhradou.

13.2.2018

Méně hracích automatů? Hráčům se to nelíbí

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Před hernou na čáslavském náměstí postávala třicetiletá žena. Už přesně věděla, kam má pro svého manžela zajít, protože výherní automaty v restauracích nebo na benzinových pumpách již hráči nenajdou. V zoufalství čekala před hernou na svého manžela, který tam trávil už druhou hodinu. "Manžel nechce na léčení v žádném případě. Nepomáhají výčitky, zákazy, hádky, zkrátka nic," stěžuje si žena z Čáslavi. Ta se svého muže, který je na hracích automatech závislý, snaží odstřihnout i od veškerých financí.

13.2.2018

KRÁTCE: V Hlízově přibudou dvě nové autobusové zastávky

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

12.2.2018

OBRAZEM: V Čáslavi se proháněly masky na ledě

Čáslav - Karneval na ledě se konal na čáslavském zimním stadionu v sobotu 10. února. Zúčastnilo se ho hned několik desítek dětí v krásných kostýmech. Zahanbit se ale nenechali ani někteří rodiče, kteří svoje převleky také nenechali doma.

12.2.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 12. do 18. února naposledy rozloučí se svými blízkými.

12.2.2018

KRÁTCE: Lukáš Hejlík s Listováním navštíví Kutnohorsko

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

10.2.2018

OBRAZEM: Masopustní masky pochodovaly Úmonínem

Úmonín – Tradiční masopustní průvod pořádala dne 10. února také tato obec. K průvodu se pak přidružila i reálná policejní hlídka, která ale neprováděla žádné kontroly, jen s průvodem chvíli vesele promlouvala. Maškary prošly celou obcí, tančily, pily a dočerpávaly síly občerstvením u jednotlivých stavení. Samozřejmě nevynechaly ani místní zámek, kde pro ně byly připraveny velké hody.

10.2.2018

V sobotu patřil kulturní dům již šestému Hlínování

Hlízov /FOTOGALERIE/ - Hlízovský unikátní spolek uspořádal v sobotu 10. února program s velikonoční tematikou, aby zhotovené výrobky z hlíny stihla Lada Lisá vypálit. V pátek 23. března v 15 hodin se více než 30 dětí i dospělých sejde znovu a jarní motivy dozdobí.

9.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Křeseticích

Kutnohorský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Kutnohorska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 9. února najdete v tištěném vydání Kutnohorského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Křeseticích žilo za první republiky.

9.2.2018

OBRAZEM: Generál Bečvář navštívil čáslavkou základnu

Čáslav - Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář navštívil ve čtvrtek 8. února 21. základnu taktického letectva Čáslav. Generála doprovázel velitel vzdušných sil generálmajor Jaromír Šebesta, kardinál Dominik Duka a generálmajor Emil Boček. Hosté se podrobně seznámili s úkoly základny, její infrastrukturou a provozovanou leteckou technikou.

9.2.2018

Chřipka je na vzestupu, kutnohorská nemocnice zakazuje od soboty návštěvy

Kutná Hora - Výskyt akutních respiračních onemocnění v okrese Kutná Hora přesáhl v šestém týdnu roku 2018 epidemický práh. Aktuálně je nemocných na 100 000 obyvatel na Kutnohorsku 1799 lidí. To je vzestup nemocnosti oproti minulému týdnu o 15,2 procent.

9.2.2018

KRÁTCE: V České se usídlí filmaři, v ulici nezaparkujete

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

9.2.2018

Oprava historického mostu se protáhne

Kamenné Mosty /FOTOGALERIE/ - Kompletní rekonstrukcí prochází historický most ve vsi Kamenné Mosty poblíž Žlebů. Původně měly být opravy dokončeny letos v dubnu. Nakonec byl ale termín posunut až na srpen.

8.2.2018

Čáslavští studenti si vyzkoušeli fyzické policejní testy

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Studenti Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Čáslavi si ve čtvrtek 8. února v dopoledních hodinách měli možnost vyzkoušet fyzické testy. Ty jsou jedním z kritérií k přijetí k Policii České republiky.

8.2.2018

Úspěch! Kutná Hora získala tři velké dotace

Kutná Hora – Více než úspěšná byla Kutná Hora při rozdělování evropských dotací na revitalizaci památek. V poslední výzvě, kterou vypsalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, se jí podařilo získat tři dotace. Dvě z nich jsou určené pro městské objekty, jedna pro Římskokatolickou farnost Kutná Hora. A nejde přitom o malé peníze, jedna z dotací dokonce převyšuje sto milionů korun.

8.2.2018

Vylidňování obcí? Na Kutnohorsku rozhodně ne všude

Kutnohorsko – Obce se vylidňují, města bobtnají. Alespoň takový je podle statistik celorepublikový trend. Jenže ne všude. Ačkoliv je jasné, že obce už nebudou nikdy tak početné jako za dob císaře pána nebo těsně po vzniku Československa, je na Kutnohorsku celá řada obcí, kde je trend spíše opačný a od začátku milénia zde počet obyvatel markantně stoupl.

8.2.2018

Čáslavská základna bude hostit mezinárodní cvičení Sky Avanger 2018

Čáslav - V termínu 18. – 29. června 2018 bude probíhat na 21. základně taktického letectva Čáslav mezinárodní cvičení pod názvem Sky Avenger 2018. Za Vzdušné síly Armády ČR se do cvičení zapojí letouny JAS-39 Gripen a L-159 ALCA z čáslavské základny, dále vrtulníky Mil Mi-24/35 a Mi-171 z 22. základny vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou. Spojené státy americké do České republiky vyšlou stroje F-16 Fighting Falcon, přislíbena je také účast tankeru KC-135.

7.2.2018

Otočený směr řidiče překvapil

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Dopravní zmatek vyvolala včerejší změna značení v jednosměrné uličce, kterou Jungmannovo náměstí ústí do Sokolské ulice.   

7.2.2018

OBRAZEM: Ve Zbraslavicích cvičí pravidelně jógu v denním životě

Zbraslavice - Cvičení jógy v denním životě má ve Zbraslavicích šestnáctiletou tradici. Cvičenci si zlepší fyzickou kondici i psychickou rovnováhu. Cvičením dochází k protažení celého těla, k harmonii těla, mysli a duše. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT