VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

25.9.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 25. září do 1. října naposledy rozloučí se svými blízkými.

23.9.2017

U ratajského zámku si zasoutěží nejen v pečení medovníků z místního medu

Rataje nad Sázavou – Soutěž pečení medovníků z ratajského medu plánují u ratajského zámku tuto sobotu od 13.30 hodin. Hodnocení ratajských medovníků začne o půl hodiny později odbornou komisí. Ta bude hodnotit vzhled, chuť a konzistenci soutěžních medovníků. Ve 14.30 hodin ochutná ratajské medovníky i veřejnost.

23.9.2017

Začíná se topit: kominíci mají plné ruce práce

Kutnohorsko – Počasí podzimního rázu nás začalo doprovázet již před pár dny. A proto mnozí z nás v těchto dnech už začali, nebo v nejbližších dnech začnou, topit. Začátek topné sezóny však s sebou přináší i některé povinnosti, například kontrolu komína. Někteří si na tuto záležitost nevzpomněli a nyní se můžou setkat s problémy. Na kontrolu komína totiž zapomnělo více lidí a kominíci nyní nevědí, kam dřív skočit. Nakonec to může trvat i několik týdnů, než se na zapomnětlivce dostane řada.

22.9.2017

KRÁTCE: Lidé nahlédnou v sobotu do kutnohorského pivovaru

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled událostí na Kutnohorsku.

22.9.2017

Skalka, zlý sen řidičů: zlepšení je v nedohlednu

Kutná Hora /INFOGRAFIKA/ – Křižovatka na Skalce pod Kaňkem je kvůli uzavřenému mostu v Malíně nejfrekventovanějším místem v okolí. V dopravní špičce se zde tvoří kolony, řidiči někdy čekají i desítky minut a nehody jsou zde na denním pořádku.

21.9.2017

Novým místostarostou může být Hadrovský

Kutná Hora - Novým místostarostou Kutné Hory může být Zdeněk Hadrovský. Ve čtvrtek to uvedl místostarosta Josef Viktora a vzápětí tuto informaci potvrdil i sám Hadrovský. „Jsem připraven a souhlasím s tím,“ řekl.

21.9.2017

OBRAZEM: Starostové společně posnídali v Rytířském sále

Kutná Hora - Snídaně pro starosty, kterou uspořádala MAS Lípa pro venkov, se konala ve čtvrtek 21. září od 9 hodin v Rytířském sále Vlašského dvora. Společného jednání se zúčastnilo 47 zástupců obcí z území Kutnohorska.

21.9.2017

Druhou etapu cyklostezky dokončí ještě letos

Zruč nad Sázavou – Cyklisté ze Zruče nad Sázavou a okolí se projedou ještě v letošním roce po nové cyklostezce. V těchto dnech se na její stavě pilně pracuje.

21.9.2017

KRÁTCE: Poplatek za odpady v Kutné Hoře je třeba uhradit do září

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kutnohorska.

21.9.2017

Na Vlašský dvůr i zateplení peníze budou, ale s podmínkami

Kutná Hora – Rekonstrukce Vlašského dvora a zateplení bytového domu v Benešově ulici. Přesně tam poputují další prostředky ze sto padesáti milionového investičního úvěru, jenž si městští zastupitelé v červnu odsouhlasili. Řečeno čísly, konkrétně na Vlašský dvůr půjde dva a dvacet milionů korun, na zateplení v Benešově ulici bez mála sedmnáct a půl milionu korun.

21.9.2017

KRÁTCE: Dobrovolníci budou uklízet přírodní lokality ve městě

Kutnohorsko - Co se děje na Kutnohorsku?

21.9.2017

Ke kontejnerům dávají pořád to, co tam nepatří

Kutná Hora - U kontejnerových stanovišť se stále objevuje odpad, který ke kontejnerům nepatří. „Jedná se například o skříně, židle, stoly, koberce, pohovky, pneumatiky nebo WC,“ uvedla Kateřina Hladíková z Městského úřadu Kutná Hora.

21.9.2017

Problém na stavbě: zbrojnici ve Zruči opraví až příští rok

Zruč nad Sázavou - Rekonstrukce hasičské zbrojnice ve Zruči nad Sázavou ještě ani začala a už se začíná komplikovat. Původně se měla u budovy postavit menší opěrná zeď, nyní je ale jasné, že by nestačila. „Po doporučení technického dozoru se provedl do země vrt. Při něm bylo zjištěno, že bude lepší svah nad hasičskou zbrojnicí více zabezpečit,“ předeslal starosta Zruče nad Sázavou Martin Hujer.

20.9.2017

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová zavítala ve středu do Kutné Hory

Kutná Hora - Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová úřadovala ve středu 20. září v Kutné Hoře. Většinu dne se zde věnovala místním obyvatelům a pomáhala jim řešit jejich problémy. Středočeská hejtmanka již od června pravidelně otevírá svoji kancelář v různých koutech středních Čech.

20.9.2017

OBRAZEM: Další Kameny zmizelých přibyly v Kutné Hoře

Kutná Hora - Dalších jednadvacet Kamenů zmizelých na sedmi místech přibylo ve středu 20. září V Kutné Hoře. Dlažební kostky s mosazným povrchem, takzvané Stolpersteine, nesou jména židovských obyvatel, kteří zahynuli za druhé světové války.

20.9.2017

Zemědělská škola v Čáslavi má dva vítěze mezinárodního kola Olympiády

Čáslav - Ve uplynulém školním roce proběhlo okresní kolo Olympiády mladých chovatelů tradičně na jaře v prostorách Domova mládeže Střední zemědělské školy v Čáslavi. Z 11 vyhlašovaných odborností bylo tentokráte obsazeno pouze pět. Všichni úspěšní řešitelé postoupili do mezinárodního kola, které se letos uskutečnilo v srpnovém termínu v Poběžovicích. 

20.9.2017

OBRAZEM: Děti i dospělí opět cvičí ve zbraslavické sportovní hale

Zbraslavice - Po prázdninách znovu začíná aerobik a cvičení s dětmi ve Zbraslavicích. Každé úterý ve zbraslavické sportovní hale si zacvičí děti i dospělí. Pro děti od 4 do 7 let je připraveno zábavné a zdraví prospěšné cvičení.

20.9.2017

Chodník z Kaňku do Sedlce je odložen, prý ale bude

Kutná Hora - Chodník bude, chodník nebude. Peníze sem, peníze tam. Tak nějak lze stručně popsat poslední vývoj událostí v souvislosti s plánovaným chodníkem z Kaňku do Sedlce. Ačkoliv to ještě v červnu vypadalo, že se chodník, na který nejen obyvatelé Kaňku čekají přes deset let, začne budovat už letos na podzim, je nyní vše jinak. 

20.9.2017

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

19.9.2017

Ve středu v Kutnohorském deníku: prvňáčci ze ZŠ Žižkov

Kutná Hora - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Kutnohorského deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků.

19.9.2017

Děti v kutnohorské sokolovně zdolaly opičí dráhu

Kutná Hora - První den Týdne spolu v pohybu – Každý den v Sokole patřil dětem, seniorům a ženám všech věkových skupin. V pondělí dopoledne děti zdolávaly opičí dráhu a v podvečer měly zájemkyně o cvičení možnost vyzkoušet si různé druhy pohybových aktivit, které nabízí odbor všestrannosti kutnohorského Sokola. Protáhly se, posilovaly, krátce se seznámily s jógou a řádně se zapotily při dance aerobiku.

19.9.2017

Novým zastupitelem a radním se stal v Čáslavi lékař Jan Spáčil

Čáslav - Jedním z bodů zářijového zastupitelstva v Čáslavi byla volba nového člena rady města a zastupitelé. Po rezignujícím členovi Josefu Špačkovi (ČSSD) se stal novým členem zastupitelstva Jan Spáčil (ČSSD).

19.9.2017

OBRAZEM: Klub Archa se představil v centru v města

Kutná Hora - V rámci Týdne nízkoprahových klubů v pondělí 18. září v parku U Tří pávů v Kutné Hoře představil klub Archa. Součástí celodenního programu bylo například taneční vystoupení dětí z z nízkoprahového klubu, ochotnické loutkové představení, dobročinný bleší trh či výtvarná dílna a malování na obličej.

18.9.2017

Nové základy malínského mostu dostávají svoji podobu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Úplná demolice malínského mostu je u konce. Zaměstnanci firmy Strabag, která má na starosti budování mostu, nyní intenzivně pracují na dokončení spodní části mostu, konkrétně dochází k budování opěr a pilířů. Do října by mělo také dojít, pokud půjde vše podle plánu, k zásypu základů pilířů a rubu opěry číslo sedm. Na malínském mostě dojde do konce října také k montáži skruže.

18.9.2017

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

18.9.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 18. do 24. září naposledy rozloučí se svými blízkými.

18.9.2017

Spadlá lípa u Lorce. Kdo za to může?

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Pravděpodobně jen řízením vyšší moci nedošlo minulý týden k události, která si mohla vyžádat hned několik lidských životů. V blízkosti rybníčku v kutnohorském Lorci totiž ve středu 13. září lehla k zemi, respektive do vody, jedna ze zdejších vzrostlých lip.

16.9.2017

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

16.9.2017

Boj se zákazem kouření: vznikají kluby a spolky

Kutnohorsko – Protikuřácký zákon platí něco málo přes čtvrt roku a stále má své příznivce i odpůrce. Kuřáci ale doposud mohli díky teplejšímu počasí sedět venku na zahrádkách. Teď ale majitele hospod a barů čeká veliká zkouška. Blíží se zima, zahrádky u restaurací nebudou a hosté – kuřáci tak budou stále chodit ven.

15.9.2017

Nesehnali jste noviny s prvňáčky? Přijďte si pro středeční vydání do redakce

Kutná Hora - Nesehnali jste noviny s prvňáčky ze školy Základní školy Jana Palacha v Kutné Hoře? Nezoufejte, ještě máte možnost noviny získat. Přijďte si pro středeční vydání k nám do redakce, která sídlí v ulici Tylova 390. Noviny s fotografiemi vašich dětí máme připravené.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT