VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

6.2.2018

Jak dál s městskými objekty? Zastupitelé tápou

Kutná Hora – Kutnohorská radnice nadále hledá řešení, jak naložit s chátrajícími městskými objekty. Tellerův cukrovar má sice po řadě neúspěšných pokusů od minulého týdne nového majitele, na prodeji bývalé školy v Malíně nebo budovy v Táborské ulici se ale zastupitelé neshodli a to i přesto, že zájemci by byli. Buď prodej odmítli úplně, nebo chtějí výběrové řízení za určitých podmínek, čímž podle některých názorů riskují, že si to zájemce rozmyslí.

5.2.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 5. do 11. února naposledy rozloučí se svými blízkými.

5.2.2018

Přiklepnuto! Tellerův cukrovar konečně prodán

Kutná Hora – Prodáno. Tak zní verdikt městských zastupitelů, kteří ve vzácné shodě přiklepli prodej Tellerova cukrovaru. Za pět milionů korun jej koupil soukromý investor z Prahy Pavel Tomáš. Místním přitom tento podnikatel není neznámý. Žije v nedalekém Malešově, kde už jeden podnikatelský záměr dotáhl do konce. V roce 2011 koupil u Maxovny ruinu mlýnu Dubina, z níž se už o dva roky později stal kompletně zrekonstruovaný objekt.

4.2.2018

Fotbalisté z Uhlířských Janovic uspořádali ples

Uhlířské Janovice - V sobotu 3. února se konal ples Fotbalového klubu Uhlířské Janovice. Jako místo konání si pořadatelé vybrali penzion Beruška v nedalekém Chmelišti. Zpočátku to vypadalo, že fotbalisté budou spíše u stolu probírat taktiku na jarní část sezóny, ale nakonec se parket přece jenom zaplnil tanečními páry. K tomu výrazně dopomohla kapela Šou-Hanz Band, která se postarala o hudební část večera. K zpestření plesu přispěla i tradiční tombola.

3.2.2018

OBRAZEM: Lorec patřil maturitnímu plesu Církevního gymnázia Kutná Hora

Kutná Hora - Sobota 3. února byla stěžejním dnem pro třídu oktávy Církevního gymnázia Kutná Hora. Na tanečním parketu kulturního domu Lorec totiž její studenti prožili svůj maturitní ples.

3.2.2018

Masopustní průvod prošel Hraběšínem

Hraběšín - Masopustní průvod prošel v sobotu 3. února Hraběšínem. Krátce po 13. hodině zde starosta Jiří Malý symbolicky předal vládu nad obcí masopustním maskám, které se záhy vydaly do víru dění doprovázené živou kapelou.

3.2.2018

OBRAZEM: V Malíně děti řádily na karnevalovém mejdanu

Kutná Hora - Pořádný karnevalový mejdan zažily v sobotu 3. února děti v malínské sokolovně. Masky byly samozřejmostí, nechyběla ale ani spousta soutěží a diskotéka. Karneval tradičně připravil spolek Malíňačky.

2.2.2018

KRÁTCE: V Malíně se chystá pořádná jízda v maskách

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

2.2.2018

Pozor! V okolí Kutné Hory budou odstraňovat souše

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Městské lesy a rybníky Kutná Hora budou v letošním roce pokračovat v těžbě suchých stromů v okolí Kutné Hory, především v lokalitě na Kaňku. Ty uschly v důsledku nepříznivých klimatických podmínek v minulých letech. „Jedná se o rekreační lesy, kde se pohybuje velké množství lidí. Proto musíme stromy vytěžit v co nejkratší době, aby nedošlo například k úrazu pádem suchých stromů nebo větví,“ uvedl Stanislav Peroutka, který je jednatelem společnosti Městské lesy a rybníky Kutná Hora.

2.2.2018

Sláva! Město získalo 124 milionů na knihovnu

Kutná Hora – O krok blíže k realizaci je projekt kutnohorské knihovny ve školní budově Na Náměti. Starosta Kutné Hory Josef Viktora potvrdil, že město získá dotaci, která by měla pokrýt až 95 procent z celkových výdajů. „Máme přiznáno necelých 124 milionů korun, přičemž celkové náklady jsou stanoveny na 148 milionů korun. Letos by měly být zahájeny přípravné práce,“ řekl Viktora.

1.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Malíně

Kutnohorský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Kutnohorska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 2. února najdete v tištěném vydání Kutnohorského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Malíně žilo v dřívějších dobách.

1.2.2018

Lepší školu budou mít také ve Zruči

Zruč nad Sázavou - Finálové klání projektu s názvem Lepší místo ve škole se uskutečnilo ve čtvrtek 1. února v hudením sále Základní umělecké školy ve Zruči nad Sázavou.

1.2.2018

Sám sebou: lektoři věnovali pozornost postavení a chování žáků ve společnosti

Kutná Hora - Již tradičně se v lednu na Střední průmyslové škole v Kutné Hoře uskutečnila preventivní akce za podpory Města Kutné Hory pro žáky třetích ročníků pod vedením zkušených lektorů Zdeňky Kašparové a Karla Kašpara.

1.2.2018

KRÁTCE: Knihovna se otevře pro čtenáře v půlce února

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

1.2.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 29. ledna do 4. února naposledy rozloučí se svými blízkými.

1.2.2018

Svou ulici má mít malíř i koudelník, míní občané

Kutnohorsko - Tylova, Ortenova, Vocelova nebo Šultysova ulice. I tak si Kutnohořané připomínají své rodáky a osobnosti spjaté s městem. A v některých případech i náměstí.

31.1.2018

Žáci v Kutné Hoře dostali pololetní vysvědčení

Kutná Hora - I žáci v Kutné Hoře dnes dostali svá pololetní vysvědčení. Na Základní škole Kamenná stezka v Kutné Hoře převzali žáci druhé třídy vysvědčení od třídní učitelky Yvetty Jeřábkové.

31.1.2018

Na Skalce vyrostly patníky kvůli bezpečnosti

Kutná Hora /OBRAZEM/ - Už tak komplikovaná doprava díky uzavřenému malínskému nadjezdu je nyní ještě komplikovanější. Paradoxně za to může snaha o zvýšení bezpečnosti silničního provozu v místě křižovatce na Skalce, která je „vyhlášená“ svou nebezpečností a dlouhými kolonami.

30.1.2018

Zastupitelé volili i odvolávali radní

Kutnohorsko - Hned v úvodu prvního zasedání městských zastupitelů v tomto roce rozhodovalo šestadvacet přítomných členů o tom, kdo obsadí neobsazené místo v devítičlenné městské radě. Stejně jako v prosinci proti sobě stanuli dva kandidáti, Ivo Šanc (ŠANCE) a Monika Válková (Změna). 

30.1.2018

KRÁTCE: Tři králové ve Zbraslavicích vybrali přes dvacet tisíc

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

29.1.2018

Taxík Maxík je v Kutné Hoře velmi oblíbený

Kutná Hora - Je to již rok, co začal ulicemi Kutné Hory brázdit senior taxi s názvem Taxík Maxík. Stále je o něj velký zájem. Vždyť jen průměrný počet přepravovaných osob za jeden den je dvacet.

29.1.2018

V Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Archa uspořádali den otevřených dvěří

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Projektový den a den otevřených dveří se konal ve čtvrtek 25.1 ledna v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Archa. Bylo to do roka a do dne od otevření této provozovny, která byla loni po třech letech přemístěna z ubytovny Lorec do centra města. Lidé tak měli možnost vidět, co všechno se za rok 2017 v klubu dělo.

29.1.2018

Základní školu ve Zbraslavicích navštívili profesionální hasiči

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Základní školu ve Zbraslavicích navštívila dvojce vyškolených hasičů instruktorů ze stanice HZS Kutná Hora poručík Vendula Kramářová a podpraporčík Milan Tůma. Výuka na škole se uskutečnila v druhé a šesté třídě. Dvojice měla pro děti připravený program, který byl zaměřený na prevenci požární ochrany a ochrany člověka za mimořádných událostí.

29.1.2018

Členové fotokroužku pokračují v tvorbě

Kutná Hora - Fotokroužek Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře pokračuje ve své tvorbě. V uplynulém období se mladí fotografové zaměřili na zachycení detailů v přírodě i v interiérech.

29.1.2018

Výsledek voleb je třeba respektovat, říkají politici

Kutnohorsko - Názory politiků na Kutnohorsku na Miloše Zemana v roli prezidenta se různí. Shodují se však, že je výsledek více než nutné respektovat.

27.1.2018

Výsledky druhého kola prezidentských voleb ve městech a obcích na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Jak volili lidé na Kutnohorsku ve druhém kole prezidentských voleb? Podívejte se do přehledu výsledků!

27.1.2018

Druhé kolo prezidentských voleb v sobotu 27. ledna na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Druhé kolo prezidentských voleb 2018 pokračovalo v sobotu 27. ledna i na Kutnohorsku. Volební komise se shodovaly, že zájem o prezidentské volby je velký.

26.1.2018

Druhé kolo prezidentských voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Úderem 14. hodiny se otevřely volební místnosti po celé republice. Podívejte se na fotografie z volebních místností na Kutnohorsku.

26.1.2018

Skončil další semestr čáslavské Univerzity volného času

Čáslav - Slavnostní setkání absolventů dalšího semestru oblíbené Univerzity volného času se konal ve čtvrtek 25. ledna v prostorách galerie čáslavského městského muzea a knihovny. 

26.1.2018

KRÁTCE: Maškary budou před domy tančit polku i valčík

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT