Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

15.9.2017

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

14.9.2017

Plavecký stadion v Kutné Hoře už je plně v provozu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Po dvoudenní odstávce, kdy krytý plavecký bazén v Kutné Hoře uzavřel únik čpavku, je bazén znovu plně k dispozici jak kondičním plavců, tak těm, kteří tam navštěvují oddíl plavání. 

14.9.2017

Zájemci si prohlédli prostory čáslavské Diakonie

Čáslav - Čáslavské středisko Diakonie Českobratrské církve evangelické otevřelo ve čtvrtek 14. září svoje dveře všem zájemcům o prohlídku denního stacionáře, dílen, prostor školy i dalších součástí střediska. Den otevřených dveří se stal vítanou příležitostí pro setkání podporovatelů střediska, rodičů klientů, ale také dalších zájemců.

14.9.2017

Dobrovolníci uklidí Česko i Kutnou Horu

Kutná Hora – Celorepubliková akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko se vrací po úspěšném jarním úklidu do Kutné Hory. V současné době je již naplánován další podzimní úklid odpadků. Dobrovolnická akce se bude konat přespříští sobotu, 23. září. Úklid bude zaměřen zejména na přírodní lokality v Kutné Hoře.

14.9.2017

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

14.9.2017

Přijďte s podněty a podělit se o své starosti, zve hejtmanka do Kutné Hory

Kutná Hora – Vítáni jsou nejen místní, ale i starostové z širokého okolí – a vlastně i kterýkoli z obyvatel celého kraje. To vzkazuje tým hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) v souvislosti s možným setkáním, které se chystá na nadcházející středu. Úřední dny hejtmanky v různých středočeských regionech se 20. září přesouvají do Kutné Hory, kde se lze s první ženou kraje setkat mezi 10. a 16. hodinou.

14.9.2017

Odvolání Zuzany Moravčíkové považujeme za účelové, říká klub zastupitelů ČSSD

Od počátku tohoto volebního období čelí celá koalice velmi nevybíravým útokům, které nemají s politickou prací nic společného. Cílem této dlouhodobé kampaně je skandalizovat a dehonestovat některé členy koalice se záměrem koalici rozložit. ČSSD byla připravena na konstruktivní spolupráci se všemi subjekty zastoupenými v Městském zastupitelstvu, stejně jako v předchozím volebním období, kdy jsme byli v opozici.

14.9.2017

Martin Starý: Někteří členové našeho uskupení ztratili mou důvěru

Vážení kolegové, zástupci médií, ač se situace na kutnohorské radnici včera vyostřila do opravdových krajností, odjíždím na více než půl roku plánovanou dovolenou do JV Asie, kde budu mít zodpovědnost za několik dalších lidí a nemohl jsem takto na poslední chvíli vše zrušit. Celá situace mne o to víc mrzí, protože z hlasování o odvolání místostarostky je zřejmé, že tak učinili mnozí z nás, z koalice. Každý si musí uvědomit, co tímto krokem zamýšlel a co tyto kroky vyvolají a co tím získají.

14.9.2017

Radnice bez místostarostky. Co bude dál?

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Zuzana Moravčíková (ČSSD) už není místostarostkou města. O jejím odvolání rozhodli patnácti hlasy městští zastupitelé v tajné volbě. Ačkoliv je nyní několik možných variant, jak současnou situaci vyřešit, zastupitelé napříč opozicí a koalicí jsou ve svých vyjádřeních prozatím zdrženliví. Čekají je totiž zřejmě poměrně složitá vyjednání, která rozhodnou o osudu celé radnice.

13.9.2017

OBRAZEM: Nemocná lípa spadla přes chodník do Lorčáku

Kutná Hora - Ani nemusel foukat silný vítr a lípa v blízkosti rybníčku v kutnohorském Lorci lehla ve středu 13. září k zemi - do vody. Dle stavu kořenového systému i kmene spadlého stromu bylo jen otázkou času, kdy se tak stane. Naštěstí k tomu došlo ve chvíli, kdy po přilehlém chodníku nikdo nešel, v opačném případě by malér na sebe nenechal dlouho čekat.

13.9.2017

Plavecký stadion v Kutné Hoře uzavřel čpavek

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Plavecký stadion v Kutné Hoře je uzavřen. Důvodem je únik čpavkové vody, která unikla z výměníkové soustavy na zimním stadionu a dostala se do vytápěcího systému pro plavecký bazén.

13.9.2017

U pily roste protihluková stěna. Místní se obávají, že nepomůže

Čáslav - Na neustávající ruch si stěžovali v minulosti obyvatelé čáslavské lokality Váchov. Kvůli tomu musela společnost na zpracování dřeva Less & Timber zastavit noční provoz. Věci se ale daly do pohybu, protože společnost začala stavět protihlukovou stěnu kolem vzduchotechniky.

13.9.2017

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

13.9.2017

Jan Strejcius vystavuje svoje Dřevěné fantazie

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Výstava s názvem Dřevěné fantazie je veřejnosti přístupná od úterý 12. září až do 8. října bude ve výstavní síni čáslavského městského muzea na Žižkově náměstí. Neformálního zahájení a představení výstavy se zúčastnil autor prezentovaných děl Jan Strejcius, který v krátkosti pohovořil o své práci a hlavně o poutavé kráse dřeva, jehož struktura i barva dává umělci mnoho možností ke kombinacím a tvorbě.

12.9.2017

Moravčíková končí! Zastupitelé místostarostku odvolali

Kutná Hora – Zuzana Moravčíková končí na postu kutnohorské místostarostky. Rozhodli o tom v tajné volbě zastupitelé na úterním odpoledním zasedání.

12.9.2017

OBRAZEM: Lávka v Malíně už stojí

Kutná Hora - Sen se stal skutečností. Lávka v Malíně v místě zbouraného silničního nadjezdu stojí. Umístěná je ve výšce osm metrů nad zemí. Jakmile budou dokončeny přístupy, budou ji lidé moci využívat. Stát by se tak mělo koncem pracovního týdne.

12.9.2017

Vinobraní dozrálo do šestého ročníku, víno a burčák koštovala celá Kačina

Svatý Mikuláš - Vinobraní na Kačině dozrálo jako dobré víno do svého šestého ročníku. Ke sváteční atmosféře oslavy sklizně hroznů a polí přispěl celodenní bohatý program, jemuž přihlížel rekordní počet návštěvníků snad všech věkových kategorií.

12.9.2017

Obhájí Zuzana Moravčíková post místostarostky? Dnešek rozhodne

Kutná Hora - O tom, že to na kutnohorské radnici poslední dobou pěkně vře, není vůbec pochyb. Proti sobě ale tradičně nestojí jen opozice s koalicí, „neposlušní“ začínají být právě i někteří z koaličních zastupitelů. Všichni společně ale teď mají na stole návrh na odvolání místostarostky Zuzany Moravčíkové. Rozhodovat o něm budou dnes na svém veřejném v Rytířském sále Vlašského dvora.

12.9.2017

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kutnohorska.

11.9.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 11. do 16. září naposledy rozloučí se svými blízkými.

10.9.2017

OBRAZEM: V Opatovicích II se slavilo

Opatovice II - Součástí Uhlířských Janovic jsou Opatovice II. Trvale bydlících obyvatel je zde evidováno 23. V sobotu se ale počet lidí v obci mnohonásobně zvýšil. Důvodem byly oslavy 600 let od první písemné zmínky.

10.9.2017

OBRAZEM: Kácovský jarmark se konal již posedmé

Kácov - V rámci posvícení se na nádvoří kácovského zámku konal již tradiční jarmark. Na jeho úvod všechny přivítala starostka Soňa Křenová. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program. A také spousta stánků s netradičním zbožím a občerstvením.

9.9.2017

Vinobraní na Kačině přilákalo i letos davy návštěvníků

Svatý Mikuláš /FOTOGALERIE/ - Šestý ročník vinobraní a dožínek se v rámci obnovené tradice konal na Kačině. Slavnost odstartovala v sobotu 9. září v poledne za zvuku fanfár.

9.9.2017

V hotelu Grand dokončí hotelové pokoje, vznikne 40 ubytovacích míst

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Oprava čáslavského Grandu pokračuje. Nyní se ale jedná o třetí a zároveň i poslední etapu. „Hotovo by mělo být před zahájením turistické sezony 2018,“ uvedla Zdeňka Nezbedová z Městského úřadu Čáslav. V současné době zbývá dokončit prostory pro ubytovací kapacitu, tedy pokoje a jejich zázemí.

9.9.2017

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

8.9.2017

Na lávce pro pěší se u hlavního vlakového nádraží již pracuje

Kutná Hora - V místě zbouraného malínského nadjezdu se začíná pomalu ale jistě stavět lávka! Práce na lávce, která usnadní život obyvatelům Malína, budou probíhat v době výluky 12. září od 0.15 do 4.45 hodin. Poté se ale ještě budou dodělávat přístupy. Slavnostní otevření lávky pro pěší je naplánováno na pátek 15. září.

8.9.2017

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

8.9.2017

Bude mít Kutná Hora cyklostezku? Uvidí se v březnu

Kutná Hora - Kutná Hora je zase o kousek blíž k realizaci dvou cyklostezek na území města. Jedna by měla vést z Kaňku do Sedlce, druhá pak podél Vrchlice od nádraží Kutná Hora Sedlec až ke Středovým pekárnám. Obě cyklostezky by pak společně měly tvořit tři a půl kilometru dlouhý propojený úsek. O tom, zda-li se cyklostezky začnou budovat, bude rozhodnuto v březnu příštího roku.

7.9.2017

Kolostav na hlavním nádraží: bude, nebo nebude?

Kutná Hora - Tak trochu hru kočky s myší připomíná současná situace stav ohledně kolostavu na hlavním nádraží v Kutné Hoře. Ten už tam mohl být a stále není a to více jak tři čtvrtě roku. Jak už Deník v červnu informoval, stojan na kola je jedním z vítězných tipů projektu Lepší Hora v rámci balíčku „Živé město“. Na své využití ale stále čeká.

7.9.2017

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení