Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

7.9.2017

Nové workoutové hřiště otevře mistryně republiky

Čáslav - Workoutové hřiště u Podměstského rybníku v Čáslavi je hotové a již tento týden se dočká slavnostního otevření, na které se čáslavští sportovci, jednotlivci i celé oddíly, už velice těší.

7.9.2017

Deník fotí prvňáčky. Zapojte se!

Region – Se začátkem nového školního roku startuje unikátní projekt Deníku s názvem Naši prvňáci, do kterého se mohou zapojit všechny základní školy v našem kraji. Od 13. září budeme pravidelně každou středu postupně zveřejňovat fotky tříd plných dětí, které letos poprvé usedly do školních lavic.

6.9.2017

V Malíně už si děti mohou hrát na novém pískovišti

Kutná Hora – Další z vítězných tipů kampaně Lepší Hora na oživení Kutné Hory je zrealizován. V Malíně už si děti mohou hrát na pískovišti, které bylo na veřejné hřiště umístěno díky podpoře společnosti Foxconn, Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora, Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec a také díky městu Kutná Hora.

6.9.2017

Lidé s pohybovým omezením mohou na úřadě nově využít invalidní vozík

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Lidé mohou nově využít na kutnohorském úřadu, který sídlí v ulici Radnická, invalidní vozík. „Jednoho dne jsme na úřadě potkali paní, která nemohla dojít od výtahu do kanceláře. Proto jsme přemýšleli, jak bychom mohli zlepšit dostupnost služeb pro občany s pohybovým omezením,“ uvedl vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Marián Šlesingr.

6.9.2017

Z důvodu oprav se čáslavské divadlo otevře až v říjnu

Čáslav - Divadelní prázdniny končí. Ty v čáslavském Dusíkově divadle ale ještě téměř měsíc potrvají. Důvodem je rekonstrukce budovy divadla. Opravy Dusíkova divadla probíhají již několik let. Letos se divadlo dočkalo opravy vnitřního schodiště v historické části budovy, které vede na druhý balkón hlediště. „Zpevňuje se také staticky narušený roh budovy a opravuje se spodní část fasády,“ uvedla Zdeňka Nezbedová z Městského úřadu Čáslav.

6.9.2017

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

5.9.2017

Policisté z Kutnohorska se radují ze sportovního úspěchu

Kutnohorsko /OBRAZEM/ - Ze sportovního úspěchu se mohli v uplynulých dnech radovat policisté z kutnohorského policejního územního odboru.

5.9.2017

První školní den na Gymnáziu Jiřího Ortena patří již tradičně maturantům

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - První školní den na Gymnáziu Jiřího Ortena patří již tradičně maturantům, kteří pro své nové spolužáky připravují pasování do studentského stavu. Letošní studenti oktávy a čtvrtých ročníků se inspirovali olympskými bohy a připravili dopoledne v antickém stylu.

5.9.2017

OBRAZEM: Strom v Čejkovicích nabíjí energií

Čejkovice/Čáslavsko /FOTOGALERIE/ - Věříte, že vás může strom nabít energií? Přesvědčit vás o tom může dub letní v Čejkovicích, nedaleko Zbýšova na Čáslavsku!

5.9.2017

Houby rostou i v těchto dnech. Lidé sbírají pravé hřiby i kováře

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Houbaři zažívají žně. I v těchto dnech se lidé z lesa vrací s plnými košíky! Na Kutnohorsku rostou pravé hřiby, kováře, klouzky i babky.

5.9.2017

„Dolní“ Žižkováci už nejsou odříznutí, Kremnická ale přesto není

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - O tom, jak komplikovaná je současná dopravní situace ve městě, toho už bylo napsáno hodně. A jak to tak vypadá, ještě chvíli bude. Minimálně dolní “ Žižkováci" si ani více jak po roce neoddychnou. Na úplné zprůjezdnění ulic Kremnická a Táborská, tedy páteřních komunikací, které je spojují s městem, si ještě počkají. A to i přesto, že hotovo mělo být na konci srpna.

5.9.2017

Divadelní festival Kulturní invaze začne již ve čtvrtek

Kutná Hora - Divadelní festival s názvem Kulturní invaze se bude konat hned na čtyřech místech v Kutné Hoře od čtvrtka 7. září do soboty 9. září. Lidé mohou navštívit divadelní představení v kutnohorské synagoze, na Palackého náměstí, v Galerii Středočeského kraje nebo v sedleckém pivovaru.

5.9.2017

Dusno na kutnohorské radnici: opozice požaduje odvolání místostarostky

Kutná Hora - Pěkně dusno bude zřejmě příští týden na zasedání městských zastupitelů. Jedním z bodů jejich projednávání totiž bude odvolání místostarostky města Zuzany Moravčíkové.

4.9.2017

Ve Zbraslavicích přivítali prvňáčky žáci z deváté třídy

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Základní škola ve Zbraslavicích letos otevřela hned dvě první třídy. V pondělí před osmou hodinou ranní již nedočkaví rodiče se svými dětmi postávali před vchodem školy. Po chvíli se hlavní dveře školy otevřely a nové žáky přivítali deváťáci.

4.9.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 4. do 10. září naposledy rozloučí se svými blízkými.

4.9.2017

Prvňáčci zasedli do školních lavic

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Začátek školního roku 2017/2018 je tady. Pro mnohé děti byla dnešní cesta do školy ta první v životě. Prvňáčci zasedli do školních lavic i v Základní škole Sadová Čáslav. Na čáslavské škole přivítaly děti třídní učitelky Lenka Syrová, Lenka Gabrielová a Nikola Zarembová.

4.9.2017

Odtahy aut ve městě definitivně končí? Vypadá to, že ano

Kutná Hora - Stejně jako parkování na obou sídlištích ve městě, se již delší dobu řeší problém s odtahováním aut. 

2.9.2017

Rybník Homolka připomíná smetiště

Čáslav /FOTOGALERIE/ - „Oblast klidu“ je zárukou ochrany přírody. To říká zákon, ale rozhodně to neplatí u čáslavského rybníku Homolka. Během léta se totiž toto území stává spíše smetištěm.

2.9.2017

Den otevřených dveří se konal na golfu v Kácově

Kutná Hora - V první zářijový den se Panorama golf resort v Kácově otevřel pro veřejnost. Byl zde připraven bohatý program jak pro děti tak pro dospěle. Zájemci si mohli vyzkoušet první krůčky v tomto zajímavém sportu, projet se golfovým vozíkem Buggy nebo se podívat na golfovou exhibici kdyby…kdyby vše nepřekazil déšť. Ten se značně podepsal na návštěvnosti. 

2.9.2017

Začíná nový školní rok, žáci usednou do lavic v pondělí

Kutná Hora /INFOGRAFIKA/ - Žákům školou povinným definitivně končí dva měsíce volna. V pondělní tak znovu usednout do školních lavic. Výjimečný tento den bude zejména pro prvňáčky, kteří do školy půjdou vůbec poprvé.

1.9.2017

Veřejná sbírka Zvon pro Jakuba skončila, je v ní 3,5 milionu

Kutná Hora - Včera 31. srpna byl poslední den, kdy bylo možné přispět do sbírky Zvon pro Jakuba. Sbírka na pořízení nového zvonu pro kostel sv. Jakuba byla slavnostně vyhlášena v květnu 2016 a za dobu jejího trvání se podařilo vybrat neuvěřitelných 3.411.968 korun.

1.9.2017

Sochy před jezuitskou kolejí dostávají nový kabát

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Sousoší světců na terase před bývalou jezuitskou kolejí dostává nový kabát. Jen s malými přestávkami je zde od začátku jara vidět restaurátory, kteří budou postupně opravovat celý soubor třinácti soch z 18. století a to včetně parapetní zdi a dvou kusů váz.

31.8.2017

KRÁTCE: Poslední noční prohlídka chrámu svaté Barbory

Kutnohorsko - Co se děje na Kutnohorsku? Přečtěte si krátké zprávy!

31.8.2017

Sezona plováren končí, někde se ještě vykoupete

Kutnohorsko - Stejně jako prázdniny a léto dávají pomalu sbohem, tak se s letošní sezonou loučí letní i plovárny a koupaliště. Na Kutnohorsku se na některých z nich ale do konce týdne ještě vykoupete. Až do neděle 3. září zůstane koupaliště ve Vrdech, stejně jako čáslavské koupaliště ve Vodrantech. O tom, kdy skončí sezona na kutnohorské letní plovárně, rozhodne podle všeho počasí.

31.8.2017

Kutnohorsko je nalezištěm nového minerálu staročeskéit

Kutná Hora - V kutnohorském rudním revíru pod Kaňkem našli odborníci nový nerost. Kovově lesklá zrna o velikosti do půl milimetru zaujala Richarda Pažouta z Vysoké školy chemicko-technologické, který je v historických dolech objevil.

31.8.2017

Dobročinný bazar se koná ve Spolkovém domě

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Prodej vystavených předmětů z výstavy V Retro stylu, která se koná ve Spolkovém domě v Lierově ulici, se koná přímo v místě jejího konání.

30.8.2017

Lávka v Malíně bude, montáž potrvá jen pár hodin

Kutná Hora - Lávka v místě zbouraného malínského nadjezdu bude. Deníku to s definitivní platností potvrdil tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš. „Práce na lávce pro pěší budou probíhat v době v době výluky dne 12. září od 0.15 do 4.45 hodin,“ řekl.

30.8.2017

Dopad puštění nahrávky z rady: vzniká nový řád

Kutná Hora - Bylo zveřejnění audiozáznamu z jednání městské rady na červnovém jednání kutnohorských zastupitelů porušením zákona, nebo ne? Názory se různí především v tom úhlu pohledu, zda-li vůbec o zveřejnění jako takové šlo. Ať tak, či tak, reakce radních na sebe nenechala dlouho čekat a aktualizace jednacího řádu Rady města Kutná Hora je na světě.

30.8.2017

KRÁTCE: V Uhlířských Janovicích budou mít o víkendu pouť

Kutnohorsko - Co se děje na Kutnohorsku? Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

29.8.2017

Na Kutnohorsku se lze projít po břehu moře

Brloh /FOTOGALERIE/ - Je možné se projít po břehu moře a pozorovat příbojem omleté skály těsně za hranicí kutnohorského okresu? Že to není možné? Ale je. Jedná se totiž o pozůstatky rovnou dvou moří v lomu v obci Brloh, za kutnohorskou Semtěší, směrem na Přelouč.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení