VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

25.1.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Kozohlodech

Kutnohorský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Kutnohorska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 26. ledna najdete v tištěném vydání Kutnohorského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Kozohlodech žilo v minulých dobách.

25.1.2018

Budík se opravuje, získá nový ciferník

Kutná Hora - Je to už déle než tři měsíce, co byl demontován z Palackého náměstí budík. Důvodem byla jeho renovace. Kdy se ale hodiny na své místo vrátí, v tuto chvíli není jisté.

25.1.2018

KRÁTCE: Děti z Dobrovítova a Dědic budou tančit na karnevale

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

24.1.2018

OBRAZEM: Sněhuláci měli práci v Mateřské škole 17. listopadu

Kutná Hora - Děti z Mateřské školy 17. listopadu mají za sebou další projektový den. Ten měl téma Sněhuláci mají práci. Děti tak do školky vyrazily v kostýmech sněhuláků a sněhulácký námět se promítl následně i do celého dne v mateřince. Sníh byl středem dění v hrách, společném povídání, cvičení i výtvarném tvoření.

24.1.2018

I přes tragédii naháňky na Kutnohorsku pokračují

Kutnohorsko - Tragédie, která se stala na naháňce mezi osadou Švabínov a rybníkem Vidlák minulou sobotu, není prý důvodem k tomu, aby se další naháňky rušily. Neštěstí ale bezesporu zasáhlo myslivce z celého okolí.

24.1.2018

Přednáška Dagmar Martinkové přiblížila nelehké osudy volyňských Čechů

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Dagmar Martinková přednášela na pozvání Muzejního a vlastivědného spolku „Včely Čáslavské“ na téma „Volyňští Češi“. Přednáška se uskutečnila na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi. Stejnojmenná výstava se koná ve vestibulu čáslavského gymnázia ve dnech 22 - 26. ledna.

24.1.2018

KRÁTCE: Zimní stadiony se otevřou i o nadcházejícím víkendu

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

24.1.2018

Prezident může leccos. Zastavit migranty ne

/INFOGRAFIKA/ Novinové rozhovory a televizní spoty jsou plné slibů, návrhů a pohledů prezidentských kandidátů na to, jak by měly vypadat daně, důchody, vybavení armády nebo volba starostů. Nic z toho přitom prezident zařídit nemůže. V České republice je parlamentní systém s dominantní rolí sněmovny, Senátu a vlády.

23.1.2018

KRÁTCE: Gymnazisté budou mít maturitní ples v retro stylu

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

23.1.2018

Druhá etapa haly spolkne 78 milionů, dotace nebude

Kutná Hora – Na druhou etapu výstavby sportovní haly na Klimešce, která se pomalu blíží do finále, město dotaci nezískalo. Financovat ji tak bude muset z vlastní kapsy. Potvrdil to starosta Kutné Hory Josefa Viktora. „Na druhou etapu jsme bohužel dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nedostali,“ řekl s tím, že kutnohorská radnice už obdržela oficiální vyrozumění, že jako žadatel bodově nedosáhla na částku, která byla rozdělena.

22.1.2018

KRÁTCE: Turisté se vydají na noční pochod okresem

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

22.1.2018

Hospic v Kutné Hoře? Do konce roku možná ano

Kutná Hora - Hospic je slovo, které se nahlas mezi lidmi příliš nevyslovuje, v moderním slovníku ho nahrazuje spojení oddělení paliativní péče. Právě to by mělo už zanedlouho vzniknout v areálu kutnohorské nemocnice místo bývalého dětského oddělení.

22.1.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 22. do 28. ledna naposledy rozloučí se svými blízkými.

19.1.2018

Výtěžek Tříkrálové sbírky je rekordní

Kutnohorsko – Výtěžek Tříkrálové sbírky je letos opravdu mimořádný, v regionu se podařilo vybrat téměř tři čtvrtě milionu korun, řečeno přesnými čísly 727 034 korun.

19.1.2018

Jak jsme žili ve Zbraslavicích za dob Československa

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – Zavzpomínejte s námi na doby Československa. Přinášíme vám historické fotografie ze Zbraslavic.

19.1.2018

Mírná zima je problém, shodují se zemědělci

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Pokud prý nepřijde do čtrnácti dnů pořádná zima, mohou nastat velké problémy. Alespoň na polích a zahradách. Shodují se na tom zemědělci i zahrádkáři, které aktuální mírná zima rozhodně netěší.

19.1.2018

Vítr komplikoval život lidem také na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Od čtvrtečního do pátečního rána zaznamenali hasiči v celých středních Čechách na šedesát výjezdů spojených se silným větrem. Ten se nevyhnul ani Kutnohorsku.

18.1.2018

KRÁTCE: Secvičili další představení

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

18.1.2018

Zima je mírná, myslivci zvířatům stejně přilepšují

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Zima bez extrémních mrazů těší většinu lidí, kterým vadí chlad, sníh na silnicích či ledovky. Mnohem méně nadšení jsou z ní ale myslivci a rybáři. Příroda totiž normální projevy zimy potřebuje, jinak dochází k nežádoucím vlivům.

18.1.2018

Zimní rady pro řidiče. Riskantní nejsou jen zatáčky

Kutnohorsko – To, jak bezpečný bude provoz na silnicích, záleží především na řidičích. Většinu silnic v České republice pokrývá sníh nebo jeho uježděné zbytky. Holé a mokré jsou jen některé úseky dálnic. Řidiči tak při svých cestách musí být opatrní. Riskantní mohou být nejen zatáčky, ale i přejíždění z pruhu do pruhu kvůli vrstvě sněhu. Na silnicích jsou často jen vyjeté koleje.

17.1.2018

KRÁTCE: Turisté se vydají z Kutné Hory do Červených Janovic

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

17.1.2018

OBRAZEM: Sněhová přeháňka změnila silnici v klouzačku

Zbraslavicko - Zejména řidiči museli jet ve středu ráno opatrně. Sněhová přeháňka totiž změnila silnice na Zbraslavicku v klouzačku. Tu ale posyp a sluníčko brzy rozpustilo.

17.1.2018

Dopravní hřiště se dočká rekonstrukce

Kutná Hora – Dopravní hřiště Domu dětí a mládeže Dominik Kutná Hora by se konečně mohlo dočkat rekonstrukce. Uvedl to starosta Kutné Hory Josef Viktora s tím, městští radní už schválili podání žádosti o dotaci z rozpočtu Středočeského kraje. Ta by se mohla vyšplhat až na 850 tisíc korun, nutná však bude finanční spoluúčast města.

16.1.2018

Ve středu v Kutnohorském deníku: prvňáci ze ZŠ Zásmuky a Suchdol

Kutnohorsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které ve školním roce 2017/2018 nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 17. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Žehušice a ZŠ Krchleby.

16.1.2018

Voličský průkaz na druhé kolo ještě stihnete vyřídit

Kutnohorsko – Druhé kolo prezidentských voleb se uskuteční v pátek 26. a v sobotu 27. ledna. Ti, co budou v tomto termínu mimo domov, ale nemusí zoufat, voličský průkaz ještě stihnou vyřídit. Lze tak učinit třemi způsoby. Žádost o voličský průkaz lze úřadům poslat buď datovou schránkou nebo poštou. To ale voliči musí stihnout už do pátku 19. ledna.

16.1.2018

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 15. do 21. ledna naposledy rozloučí se svými blízkými.

16.1.2018

KRÁTCE: Na hasičském plese zahraje skupina Noční můry

Kutnohorsko - Přečtěte si, co se děje na Kutnohorsku.

15.1.2018

Velocipedisté se v Dobřeni rozloučili s prázdninami

Dobřeň /FOTOGALERIE/ - Oslavou 200 let od vynálezu velocipédu se nadšenci do historických kol rozloučili s letními prázdninami. Ohlédnutí napsal Jiří Hásek ze Suchdola.

14.1.2018

Žádné překvapení, říkají o volbách politici na okrese

Kutnohorsko - Očekávali jsme to. Tak by se daly shrnout reakce politiků Kutnohorska na výsledky prvního kola prezidentských voleb.

13.1.2018

Výsledky prvního kola prezidentských voleb ve městech a obcích na Kutnohorsku

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Jak dopadlo první kolo prezidentských voleb na Kutnohorsku? Podívejte se na výsledky v jednotlivých městech a obcích. Volební účast v okrese byla 62,89 procenta. Nejvyšší zaznamenaly Bludov - 88 procent a Čejkovice - 87,88 procenta.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT