Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

29.8.2017

Jaroslava Štětinová: Rodiče by měli děti povzbuzovat

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Se začátkem školního roku nastoupí do škol mnoho nových prvňáčků. Z jejich nové role ale častěji bývají nervóznější jejich rodiče. Nejen o tom, jak se k novým školákům chovat, ale i o dnešním školním prostředí jako takovém, si s Deníkem popovídala ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Středočeského kraje Jaroslava Štětinová.

29.8.2017

Dostanou tenisté novou halu? Uvidí se v září

Kutná Hora – Tělovýchovná jednota Sparta Kutná Hora si chce od města půjčit přes milion korun. Důvod je prostý. Zdejší tenisový oddíl, který pod TJ Sparta spadá, potřebuje novou halu. Půjčku vy výši 1,6 milionu korun už městští radní navrhli ke schválení zastupitelům, kteří ve věci rozhodnou 12. září na svém řádném zasedání.

28.8.2017

Ratenice hostily mistrovství České republiky v agility

Ratenice /FOTOGALERIE/ - V areálu kynologického klubu SIMIRE v Ratenicích se o víkendu konala soutěž v agility belgických a australských ovčáku.

28.8.2017

Autobusových spojů z Malína ubude, jsou nevytížené

Kutná Hora – Rekonstrukci malínského nadjezdu doprovází od samého začátku jedna komplikace za druhou, ať už jde o výskyt nebezpečného arsenu či způsob dopravy, který mohou Malínští využívat pro spojení s Kutnou Horou. Ti, co nemají automobil, dlouho volali po zajištění dostatečně frekventované autobusové dopravy.

27.8.2017

OBRAZEM: Noční hasičské závody skončily diskotékou

Zbraslavice - Poslední srpnovou sobotu pořádal Sbor dobrovolných hasičů ve Zbraslavicích noční závod. Na tréninkovém fotbalovém hřišti se sešlo devět požárních družstev z blízkého i vzdáleného okolí.

27.8.2017

OBRAZEM: Arway, Ikaros a Crossway soutěžili v hopu

Praha, Kostelec nad Černými lesy - Arway, Ikaros, Crossway… to jsou králičí závodníci z chovatelské stanice Z pekla štěstí v Kostelci nad Černými lesy. Jejich majitelka Iveta Kulhánková se s nimi v sobotu zúčastnila závodů v králičím hopu v pražských Horních Počernicích. 

26.8.2017

Retenční nádrže, možné řešení nebo utopie?

Kutná Hora – Jezera vody, která zůstávají v řadě míst Kutné Hory stát po každém druhém velkém dešti. A když voda opadne, zůstane ještě bahno a kamínky. To je problém, který trápí město poslední dobou čím dál častěji. Radnice se snaží najít na tyto nepříjemné potíže řešení.

26.8.2017

OBRAZEM: Přítoky žily parkurem

Přítoky - Hobby soutěží ve skákání do 70 centimetrů začal parkur v Přítokách nedaleko Kutné Hory. Soutěžilo se na limitovaný čas a přihlásit se mohli všichni koně a jezdci. Další soutěží byla hobby soutěž ve skoku st. "ZM" a poté začaly skokové soutěže stupně Z, ZL a L. 

25.8.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 28. srpna do 3. září naposledy rozloučí se svými blízkými.

25.8.2017

Chátrající objekty, bolavá pata všech měst

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Staré, chátrající a nevyužívané objekty, někdy také nazývané jako takzvané brownfieldy, jsou bolavými patami většiny měst. Často rozsáhlé objekty, které marně čekají na své využití, hyzdí jak periferie, tak centra měst. Jenže, co nimi? Tam, kde jsou v rukou soukromých vlastníků, mají ale radnice často svázané ruce.

24.8.2017

OBRAZEM: Andrej Babiš podepisoval knihy

Kutná Hora – Andrej Babiš podepisoval a rozdával ve čtvrtek dopoledne knihy na Palackého náměstí v Kutné Hoře.

24.8.2017

KRÁTCE: Zbraslavičtí hasiči připravili pestrý sobotní den

Kutnohorsko - Co se děje v regionu? Přinášíme vám přehled zajímavých událostí.

24.8.2017

Policisté vysvětlují dětem silniční pravidla

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Akce „Léto s dětmi“ bude pokračovat ještě do konce prázdnin. Policisté při ní vysvětlují dětem pravidla silničního provozu.

24.8.2017

Zdravotní sestry dostaly přidáno o dva tisíce korun

Střední Čechy - Zdravotní sestry dostaly přidáno. O dva tisíce korun větší výplatu sestry obdržely už v červenci, o poskytnutí finanční dotace ve výši 43,429 milionu korun na zvýšení jejich platů rozhodli včera středočeští zastupitelé na svém mimořádném zasedání.

24.8.2017

OBRAZEM: Středy ve Zbraslavicích patří leteckým modelům

Zbraslavice - Letečtí modeláři se schází každou středu odpoledne ve Zbraslavicích. Na letišti mají vyhražený prostor pro svou zálibu.

23.8.2017

Sbírka končí, zvon se rozezní v říjnu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Veřejná sbírka Zvon pro Jakuba se blíží ke svému závěru. Bude ukončena 31. srpnu. V současné době je vybráno více než 3,1 milionu korun.

23.8.2017

KRÁTCE: Do zahrad si přijdou zacvičit jógu i úplní začátečníci

Kutnohorsko - Přečtěte si přehled kulturních událostí v regionu!

23.8.2017

Kutnohorské školní jídelny se zapojí do projektu Obědy pro děti

Kutná Hora - Školní jídelny v Kutné Hoře se v nadcházejícím školním roce znovu zapojí do projektu Obědy pro děti. Jedná se o projekt obecně prospěšné společnosti Women for Women, která pomáhá především ženám, případně mužům, s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci a nemohou si dovolit zaplatit svým dětem obědy ve školní jídelně.

22.8.2017

Čáslavská letecká základna znovu ožila, letouny se vrátily z Pardubic

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Výluka leteckého provozu na 21. základně taktického letectva Čáslav skončila. Více než dvě desítky letecké techniky se přesunuly ze záložního letiště v Pardubicích na mateřskou základnu v Čáslavi. Přelet posledního letounu JAS-39 Gripen je plánován na čtvrtek 24. srpna 2017 v dopoledních hodinách.

22.8.2017

Lávka v Malíně bude, ale později

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Téměř půl roku je z důvodu rekonstrukce uzavřen malínský nadjezd. Stejnou dobu lidé čekají na slibovanou lávku pro pěší, jež by jim ušetřila nemálo času při spojení s Kutnou Horou či při cestování vlakem do práce.

21.8.2017

Podnikatelé: Nové centrum zcela pohřbí malé obchody

Kutná Hora /OBRAZEM/ – Stavba retail centra v Ortenově ulic rychle postupuje a již přibližně za dva měsíce se otevře prvním zákazníkům. „Centrum bude dokončeno v říjnu. Ještě ten měsíc se otevře Přesný termín ale ještě není v tuto chvíli stanoven,“ potvrdil Václav Koura z developerské společnosti InterCora, která centrum staví.

21.8.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 21. do 27. srpna naposledy rozloučí se svými blízkými.

20.8.2017

Kácovská pouť přinesla i šnečí závody

Kácov /FOTOGALERIE/ - Ke konci léta patří neodmyslitelně tradiční kácovská pouť. I letos tomu nebylo jinak, spousta zábavy pro malé i velké. Kolotoče, houpačky, autíčka, cukrová vata, vietnamské nudle, perníková srdce, to vše patří již léta k této akci. Návštěvníky až z Prahy dovezl v sobotu opět historický posázavský pacifik.

19.8.2017

Na Kaňku se jezdilo na koni i střílelo z luku

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Syslíci pro Kaňk, tedy stávající organizátoři Jana Krajbychová, Jana Červená, Petr Kobylarz, Pavel Novák a Josef Novotný, připravili v sobotu pro děti, ale i jejich dospělácké doprovody indiánsko westernové léto na kaňkovské louce Jedličkovce.

19.8.2017

OBRAZEM: Na Veteran Rallye přijelo přes 30 unikátních vozů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Více než tři desítky nablýskaných krasavců se v sobotu sjelo do Kutné Hory na devátý ročník Veteran Rallye spojené se Srpnovým hodováním.

19.8.2017

Hudební léto u Dačického ukončila Dunajská vlna

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Sérii koncertů pod souhrnným názvem Kutnohorské hudební léto u Dačického, pořádanou již tradičně spolkem Kultura do města pod baldachýnem letitých stromů na zahradě stylového restaurantu Dačický v Kutné Hoře, uzavřelo pro letošek brněnské uskupení Dunajská vlna.

19.8.2017

KRÁTCE: Výstava fotoklubu v Čáslavi je k vidění do neděle

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Kutnohorska.

19.8.2017

Obnovu Vlašského dvora provází zpřísněný režim

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Četné připomínky provázely v červnu jednání zastupitelů o realizaci projektu rekonstrukce Vlašského dvora. Někteří zastupitelé ze strany opozice i vznesli pochybnosti o transparentnosti výběrových řízení. Proto radnice tento týden uspořádala veřejnou prezentaci o doposud učiněných kroků v tomto projektu. Ta však příliš velkou odezvu neměla.

18.8.2017

OBRAZEM: Kameny připomenou oběti nacismu, bude jich 21

Kutná Hora – Další Stolpersteine neboli Kameny zmizelých přibudou v ulicích Kutné Hory. Kostky s mosaznou destičkou, které jsou vsazeny do chodníku před domy obětí nacistického režimu, bude, stejně jako tomu bylo před rokem, pokládat německý umělec Günter Demning. K pietnímu aktu dojde 20. září.

17.8.2017

Ve Žlebech upravili prostor u zvonice

Žleby - U zvonice Československé církve husitské byla dříve okolní plocha oplocena, ale během let zde nezůstalo nic. Okolí památky pomalu pustlo. Prostor před zvonicí se začal používat jako parkoviště a auta najížděla do těsné blízkosti zvonice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení