VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

1.1.2018

Poslední den v roce oslavili modeláři ve Skovicích

Skovice /FOTOGALERIE/ - Jako již tradičně se sešli na Silvestra příznivci RC modelů na letišti Leteckého Modelářského Klubu ve Skovicích, nedaleko Čáslavi. A protože jim počasí přálo, tak se provoz modelů na obloze nezastavil. Návštěvníci mohli sledovat i letecké souboje v podání členů klubu. Nechybělo ani drobné občerstvení a něco na zahřátí.

1.1.2018

OBRAZEM: Lidé z Kácova vystoupili na Silvestra na Vyhlídku

Kácov - Jarní počasí, panující poslední den v roce, přilákalo zhruba 100 lidí, kteří se přišli rozloučit s odcházejícím rokem, na tradiční kácovskou akci s názvem Společné focení ve 2 na vyhlídce. Tuto akci pořádá místní obecní úřad od roku 2014, kdy byla Vyhlídka vybudována za podpory LČR. Zapojují se do ní lidé nejenom z Kácova, ale i ze širokého okolí.

30.12.2017

KRÁTCE: Silvestrovský běh odstartuje už po třiatřicáté

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

29.12.2017

KRÁTCE: Lidé se letos naposledy podívají do pivovaru

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

29.12.2017

Bude hala už v dubnu? Přes komplikace je to možné

Kutná Hora /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Stavba kutnohorské sportovní haly je pod neustálým drobnohledem veřejnosti. Práce na ní pokračují i v těchto dnech, vše ale nejde tak hladce.

28.12.2017

OBRAZEM: I na čáslavském zimním stadionu si užívají bruslení

Čáslav - Veřejné bruslení se nyní koná denně na čáslavském zimním stadionu. Jinak tomu nebylo ani ve čtvrtek odpoledne. K vidění byli bruslaři zkušení, našli se ale i tací, kteří stáli na bruslích poprvé.

28.12.2017

Socha koudelníka budí různé emoce

Kutná Hora /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Před několika týdny byla slavnostně odhalena v parku Na Náměti socha koudelníka, která je inspirovaná písničkou Já jsem z Kutné Hory. Socha ale budí od začátku mezi Kutnohořany rozporuplné emoce.

28.12.2017

KRÁTCE: Odvezou vánoční stromy

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

28.12.2017

Lidé z Váchova se obávají, pila obnoví noční provoz

Čáslav – Lidé z čáslavské lokality Váchov si v minulosti stěžovali na nadměrný hluk, kvůli kterému někdy nemohli ani spát. Od pondělí do neděle totiž slyšeli po celé dny i noci šramot z podniku Less & Timber, který má nedaleko své sídlo. V současné době se ale tato věc posunula zase o kousek dál.

28.12.2017

Řidiči si oddychli, ulice Na Náměti je konečně průjezdná

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Zejména lidé, kteří projíždí centrem Kutné Hory, si v uplynulých dnech oddychli. Ještě před Štědrým dnem totiž byla konečně otevřena dlouho rekonstruovaná ulice Na Náměti. „Byla dokončena celá ulice včetně parkovacích míst,“ sdělil Jiří Janál z Městského úřadu Kutná Hora.

27.12.2017

Bruslaři se na ledě pobaví i na Silvestra a Nový rok

Kutnohorsko /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Období zimních sportů je v plném proudu a ledové plochy v Čáslavi a Kutné Hoře se tak pravidelně otevírají milovníkům bruslení. Jinak tomu není ani v těchto dnech. Zimní stadiony jsou návštěvníkům přístupné nejen ve všedních dnech, ale i na Silvestra a na Nový rok.

27.12.2017

Tellerův cukrovar má konečně kupce

Kutná Hora – Po letech beznaděje a chátrání se blýská na lepší časy. Podle všeho to totiž vypadá, že Tellerův cukrovar našel svého kupce. Ten už dokonce složil zálohu. O konečném prodeji budou zastupitelé rozhodovat v lednu. „Podmínkou prodeje bylo složení zálohy ve výši 1,5 milionu korun,“ uvedl starosta Kutné Hory Josef Viktora.

27.12.2017

O vánoční stromky se postará svoz

Kutná Hora - Vánoce jsou za námi a většina lidí bude už za pá dní odstrojovat vánoční strom. Mnozí řeší ryze praktickou otázku: Kam s ním? V Kutné Hoře tento problém vyřeší svozy.

27.12.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 25. do 31. prosince naposledy rozloučí se svými blízkými.

26.12.2017

Charitativní koncert na gymnáziu podpořil Zdravotní klauny

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Ke konci kalendářního roku na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře patří již tradičně vánoční koncert, tento rok již počtvrté s přídomkem charitativní. Výtěžek z dobrovolného vstupného a z dalších finančních darů putoval opět na konto organizace Zdravotní klaun, která rozdává radost hospitalizovaným dětem.

23.12.2017

Lidé si přicházeli pro světlo z Betléma

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Stalo se již tradicí, že si také v Čáslavi mohou zájemci vyzvednout Betlémské světlo. Tato akce proběhla v sobotu, v tee-pee na náměstí Jana Žižky z Trocnova. 

23.12.2017

OBRAZEM: Vánoce na Blátě. Doslova a do písmene

Bláto - V pátek a sobotu se konala akce nazvaná Vánoce na Blátě. Blátem v názvu byla původně myšlena farma ve stejnojmenné obci nedaleko Uhlířských Janovic. Návštěvníci si zde mohli zakoupit živé kapry, speciality místní produkce, nebo prostě jenom posedět s kávou či jiným nápojem. V nabídce restaurace Maštal byly například i grilované klobásy, sýr a jeden z gastronomických symbolů Vánoc - rybí polévka. Návštěvník zde hlavně našel oázu klidu v předvánočním shonu.

23.12.2017

Ministryně obrany Karla Šlechtová navštívila čáslavské letiště

Čáslav/Chotusice /FOTOGALERIE/ - Ministryně obrany Karla Šlechtová navštívila v pátek 22. prosince v doprovodu náčelníka Generálního štábu armádního generála Josefa Bečváře a velitele vzdušných sil generálmajora Jaromíra Šebesty 21. základnu taktického letectva v Čáslavi.

23.12.2017

Kde vás ošetří o vánočních svátcích?

Kutnohorsko - Člověk potřebuje vyrazit k lékaři, když se mu to nejméně hodí. U štědrovečerní večeře zaskočí kost, dítě těšící se na Ježíška se místo toho zmítá v horečce a stěžuje si na bolest ucha. Jenže kam v tu chvíli vyrazit, když jsou svátky? Lidé v Kutné Hoře to mají o to složitější, že ve zdejší nemocnici kupříkladu nefunguje pohotovost pro děti.

22.12.2017

Zahradu bývalé jezuitské koleje zdobí nový strom

Kutná Hora - Mohutný platan bude novou chloubou zahrad Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře. Galerii jej věnovala společnost ARBOR. Konkrétně byl vybrán mohutný alejový opadavý strom z čeledi platanovitých, pěstovaný často jako okrasná dřevina - Platan javorolistý.

22.12.2017

Nízkoprahový klub Archa rozdával dárky ve svých klubech

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Nízkoprahový klub Archa, který provozuje Dítě a kůň, opět obdarovával vánočními dárky děti ze sociálně slabých rodin. Dárky organizace získala díky akci Krabice od bot.

22.12.2017

Průvodcovskou službu chtějí zastupitelé zachovat. Dostala injekci 2,4 milionu

Kutná Hora - Průvodcovskou službu Kutná Hora chceme zachovat. Na tom se shodla většina městských zastupitelů a zároveň městské společnosti odhlasovala finanční injekci.

20.12.2017

Na kolik letos přijde kapr a kde ho lze ještě sehnat?

Kutnohorsko – Vánoce ťukají na dveře a ve většině rodin finišují poslední přípravy, včetně nákupu surovin na štědrovečerní stůl. Tam má své nezaměnitelné místo také kapr. Kde ho lze na Kutnohorsku ještě sehnat a bude jeho cena stejná jako loni? Podle všeho se ceny oproti loňsku příliš nezměnily, i když někteří prodejci o pár korun podražili.

20.12.2017

Ptáme se bývalého a nového starosty Kutné Hory

Kutná Hora – Místostarosta starostou, starosta zastupitelem. Výsledek zemětřesení, které kutnohorská radnice zažila minulý týden. Deník oběma mužům, Josefu Viktorovi (ANO), novému starostovi Kutné Hory a Martinovi Starému (ZMĚNA), starostovi odvolanému, položil několik stejných otázek.

19.12.2017

OBRAZEM: Na škole řemesel mají novou mobilní kuchyni

Kutná Hora – Studenti SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře měli včera velký den. Poprvé totiž veřejnosti v praxi ukázali takzvanou Live Cooking Station, vítězný nápad, který vznikl v rámci projektu Lepší místo ve škole. Na realizaci mobilní mini kuchyně, která bude sloužit nejen profesní přípravě při výuce, ale i pro prezentaci školy a gastronomie, získal vítězný tým už v červnu od sponzorů šek na 50 000 korun.

19.12.2017

Havárie na čističce na Kaňku, Beránkou teče žlutá voda!

Kutná Hora - Žlutá voda v Beránce znepokojila obyvatele Malína. Situaci momentálně monitoruje Povodí Labe jako správce vodního toku Beránka, Klejnara a Labe, kam by se tato voda mohla dostat.

19.12.2017

Ve středu v Kutnohorském deníku: prvňáci ze ZŠ Žehušice a ZŠ Krchleby

Kutnohorsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Žehušice a ZŠ Krchleby.

19.12.2017

KRÁTCE: Vánoční stromek ve Zruči lze koupit Na úvoze

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

19.12.2017

Vysvědčení Deníku: co se povedlo a nepovedlo starostovi Martinu Starému

Kutná Hora - Odvolání starosty Martina Starého vzbudilo mezi kutnohorskou veřejností očekávaný rozruch. Zatímco jedni pádu Starého s chutí zatleskali, druzí si hořce povzdechli, jak dobrého vůdce Kutná Hora ve svém čele ztrácí. Ať tak či tak, do dějin kutnohorské radnice se Martin Starý zcela jistě zapíše nesmazatelným písmem.

18.12.2017

Autobusy v centru Kutné Hory? Možná již velmi brzy

Kutná Hora – Autobusy projíždějící centrem Kutné Hory jsou už jen krůček ke skutečnosti. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT