VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

19.12.2017

Ve středu v Kutnohorském deníku: prvňáci ze ZŠ Žehušice a ZŠ Krchleby

Kutnohorsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Žehušice a ZŠ Krchleby.

19.12.2017

KRÁTCE: Vánoční stromek ve Zruči lze koupit Na úvoze

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

19.12.2017

Vysvědčení Deníku: co se povedlo a nepovedlo starostovi Martinu Starému

Kutná Hora - Odvolání starosty Martina Starého vzbudilo mezi kutnohorskou veřejností očekávaný rozruch. Zatímco jedni pádu Starého s chutí zatleskali, druzí si hořce povzdechli, jak dobrého vůdce Kutná Hora ve svém čele ztrácí. Ať tak či tak, do dějin kutnohorské radnice se Martin Starý zcela jistě zapíše nesmazatelným písmem.

18.12.2017

Autobusy v centru Kutné Hory? Možná již velmi brzy

Kutná Hora – Autobusy projíždějící centrem Kutné Hory jsou už jen krůček ke skutečnosti. 

18.12.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 18. do 24. prosince naposledy rozloučí se svými blízkými.

17.12.2017

Klub panenky pomáhá

Zruč nad Sázavou - Klub panenky ČR z.s. Zruč nad Sázavou se již několik let připojuje k programu vyhlášenému organizací UNICEF "Panenky pomáhají". Panenky pro UNICEF šijí nejen členky klubu, ale inspirují i další jednotlivce a organizace.

17.12.2017

Můžete hlasovat pro nejlepší dětský nápad na zlepšení školy ve Zruči

Zruč nad Sázavou – Jak by měla vypadat škola, do které se děti těší? Co by v ní nemělo chybět? Co by se dalo vylepšit? Soutěž Lepší místo ve škole ve Zruči nad Sázavou je právě ve fázi hlasování. Veřejnost může až do neděle 17. prosince posílat své hlasy a podílet se tak na vylepšení zručské základní školy.

16.12.2017

LAN pátry se konala ve Zbraslavicích

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Počítačoví nadšencí ve Zbraslavicíh uspořádali již osmý ročník LAN párty v přísálí místní sokolovny.Vladimír Samek pozval stejně zaměřené lidi na pobavení se a zahraní si na PC. 

16.12.2017

FOTOGALERIE: Trhovci zavítali na Palackého náměstí

Kutná Hora - Třetí adventní víkend patřil také na Palackého náměstí v Kutné Hoře vánočním trhům. K dostání bylo zboží s vánoční tématikou, ale také tradiční trdelník, svařené víno a další dobroty.

16.12.2017

OBRAZEM: Vánoční jarmark ozdobil Sedlec

Kutná Hora - Nefalšovanou adventní atmosféru mohli lidé nasát v sobotu 16. prosince v okolí kostnice. Osadní výbor Sedlec ve spolupráci s městem Kutná Hora zde totiž uspořádal Sedlecký vánoční jarmark.

16.12.2017

Čáslav má rozpočet na příští rok, investuje do nemocnice, silnic i školek

Čáslav – Čáslavští mají stanovený rozpočet na příští rok. Jednomyslně ho schválili tamní zastupitelé. Rozpočet myslí na rozvoj školských zařízení, opravy městských budov i rekonstrukce místních komunikací.

15.12.2017

Studenti nabízeli své výrobky a služby na Veletrhu fiktivních firem

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Poněkud rušno bylo v pátek 15. prosince na Malé scéně Dusíkova divadla v Čáslavi.

15.12.2017

Příběh Miroslavy Wiesnerové: Nejsou důležité dárky, ale rodina a pohlazení

Kutnohorsko – O svůj příběh se podělila Miroslava Wiesnerová, která bydlí v obci Tupadly u Čáslavi.

15.12.2017

KRÁTCE: Cantica odehraje adventní koncert u Matky Boží

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska. 

15.12.2017

Jedovatý arsen v Malíně je opět na scéně

Kutná Hora /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Atmosféra v malínské sokolovně by se dala při debatě krájet. Zástupce Města Kutná Hora, starosta Josef Viktora, zástupce firmy Strabag Ivan Balej, Karel Brandejský z odboru životního prostředí a František Stehlík z Krajské hygienické stanice, seznámili veřejnost s výsledky biologického monitoringu.

14.12.2017

Ratajská alej má druhé místo v kraji v soutěži Alej roku 2017

Rataje nad Sázavou - Zámecká alej Rataje je druhou nejhezčí alejí ve Středočeském kraji v rámci soutěže Alej roku 2017. Vítězství v kraji brala alej mezi obcemi Skupice a Huslík, pro kterou hlasovalo 166 příznivců.

14.12.2017

Čáslavská základna se nechala inspirovat projektem Ježíškova vnoučata

Čáslav - Příslušníci 21. základny taktického letectva Čáslav se pravidelně zabývají dobročinnými účely. Již od roku 1997 podporuje základna Dětský domov Sázava (dříve Dětský domov Rataje), výtěžky z finančních sbírek věnuje také například Středisku Diakonie Čáslav, Městské nemocnici Čáslav nebo čáslavským základním školám.

14.12.2017

KRIMI MIX: Ukradl tři metry krychlové palivového dřeva

Kutnohorsko - Čím se zabývají policisté na Kutnohorsku? Přečtěte si krimi zprávy z regionu!

14.12.2017

Co zlomilo 'vaz' kutnohorskému starostovi?

Kutná Hora - Martin Starý (ZMĚNA) byl odvolán z postu starosty města Kutné Hory. Muž, který v posledních komunálních volbách od voličů získal největší počet preferenčních hlasů, opouští starostovské křeslo po třech letech. Pro jeho odvolání hlasovalo 14 z přítomných šestadvaceti zastupitelů. Proti hlasovalo 11 zastupitelů, jeden hlas byl neplatný. Hlasování tedy bylo poměrně těsné. Kdo mu tedy nakonec zlomil vaz?

13.12.2017

FOTOGALERIE: Kutnohorsko zpívalo s Deníkem koledy

Kutnohorsko - Česko si zazpívalo koledy také na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Na Kutnohorsku se ale ke zpěvu připojila i další místa.

13.12.2017

KRÁTCE: Budou tradičně rozdávat betlémské světlo

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska. 

13.12.2017

Sladké Vánoce přilákaly do Kutné Hory tisíce lidí

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Zimní Cukrářské slavnosti a adventní trhy se uskutečnily v sobotu 9. prosince v historickém centru Kutné Hory. Organizátoři odhadují, že městem prošlo během dne zhruba pět tisíc lidí.

13.12.2017

Nemocnice jako obchodní společnost? Je to nutnost, shodují se zastupitelé

Čáslav /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Z čáslavské nemocnice může být obchodní organizace. Zatím sice není nic pevně odsouhlaseného, ale zastupitelé myšlenku berou vážně a na jejich zasedání tento týden se možná transformace posunula o krok dál k realizaci.

AKTUALIZOVÁNO
12.12.2017

Novým starostou Kutné Hory je Josef Viktora. Martina Starého odvolali

Kutná Hora /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Martin Starý byl odvolán z postu starosty města Kutné Hory. Muž, který v posledních komunálních volbách od voličů získal největší počet preferenčních hlasů, opouští starostovské křeslo po třech letech. Pro jeho odvolání hlasovalo 14 zastupitelů, přítomno bylo 26.

12.12.2017

Ve středu v Kutnohorském deníku: prvňáci ze Základní školy Zbraslavice

Kutnohorsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze Základní školy Zbraslavice.

12.12.2017

Město připravuje oslavy 100. výročí vzniku státu

Kutná Hora – Město připravuje pro rok 2018 oslavy 100. výročí založení Československé republiky a celý rok se tak ponese v tomto duchu. Vznikne dokonce speciální logo oslav a také kalendář akcí, který vyjde dvakrát ročně – pro první pololetí v lednu a pro druhé pololetí v červnu 2018.

12.12.2017

Sdružení Čáslav pro všechny chce zasáhnout do voleb

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Podle některých Čáslavanů není ve městě již delší dobu něco v pořádku a chtějí s tím něco udělat. Z tohoto důvodu někteří z nich založili občanské sdružení s názvem Čáslav pro všechny. Jeho členové se sešli v minulém týdnu poprvé s veřejností. A jak je vidět, zájem ze strany lidí je, protože jich dorazilo hned několik desítek.

12.12.2017

KRÁTCE: Kino Modrý Kříž uvede životopisný snímek Milada

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

11.12.2017

Žáci z kutnohorské Masaryčky potěšili vystoupením starší spoluobčany

Kutná Hora - Jako každý rok, ani letos děti nezapomněly na starší spoluobčany. Žáci zavítali do ÚSP Barbora, aby zdejší klienty potěšili pásmem básní a písní s vánoční tematikou a předali drobné dárečky.

11.12.2017

Žáci se zapojili do celorepublikové akce Krabice od bot

Kutná Hora - Žáci 6.A, 6.B a 7.B z kutnohorské Masaryčky se zapojili do celorepublikové akce Krabice od bot, kterou zorganizovala Diakonie Českobratrské církve evangelické.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT