Zaměřena byla hlavně na městskou část Neškaredice. Po období tří let svého působení v Kutné Hoře činnost ukončila. Nyní ale radní schválili další spolupráci 
s personálem agentury. „Souhlasili jsme s tím, že budeme i nadále spolupracovat s agenturou, a to formou poskytování vzdálené podpory," uvedl starosta Kutné Hory Ivo Šanc.

Bronislav Podlaha 
z Agentury pro sociální začleňování vysvětlil, že se jedná hlavně o poradenství. „Záleží na městu, co si konkrétně vybere. Můžeme pomoci dokončit načaté projekty nebo koordinovat jejich pokračování či můžeme zareagovat na nějakou radikální změnu situace ve městě," vysvětlil. Starosta Šanc upřesnil, že pracovníci agentury budou „na dálku" pomáhat s organizováním schůzek institucí zapojených do Lokálního partnerství Kutné Hory. „Bude nám pomáhat ve věcech týkajících se bytové koncepce města, zaměstnávání těch lidí 
z vyloučených lokalit města a dalších věcí týkajících se vyloučených komunit," doplnil starosta Ivo Šanc.

Bronislav Podlaha dále dodal, že je pravděpodobné že dojde i k aktualizaci strategického plánu Kutné Hory. Tento dokument vznikal od září 2010 do února 2011 na základě diskusí se členy Lokálního partnerství Kutná Hora, a to ve čtyřech pracovních skupinách. Ty sledovaly klíčové oblasti při řešení problematiky sociálního vyloučení, konkrétně zaměstnávání, vzdělávání, bydlení a prevenci sociálně patologických jevů. „Naše působení ve formě vzdálené podpory ale už nebude takové, že budeme v každé pracovní skupině působit ve vedoucí pozici. Budeme poskytovat rady a to většinou na dálku, přes telefon či e - mail," řekl Bronislav Podlaha. „Odhadl bych to tak, že pouhých 30 procent komunikace bude osobně," dodal.
Do Lokálního partnerství Kutná Hora se před čtyřmi lety zapojilo několik institucí. Kromě samotní agentury a města také Úřad práce Kutná Hora, městská a státní policie, Probační a mediační služba, Základní škola Kamenná stezka, sdružení Prostor nebo Oblastní charita Kutná Hora.

Azylový dům i asistenti policistů

Cílem partnerství a strategického plánu bylo například zavedení systému prostupného bydlení, vytvoření přípravné třídy pro předškolní vzdělávání na Základní škole Kamenná stezka, nebo stavba azylového domu pro matky s dětmi. Ten byl jedním z nejvýraznějších projektů spolupráce s agenturou a ještě v létě se naplno připravovala jeho stavba, na kterou město získalo dvacetimilionovou dotaci z Integrovaného operačního programu.
Vše ale nakonec nedopadlo jak mělo. Vlivem úředních průtahů kolem zadávací dokumentace a opakovaného výběrové řízení se stavba značně zdržela a město by muselo stihnout stavbu za osm měsíců. To ale vedení radnice nepovažovalo za reálné, a tak zastupitelé na svém posledním zasedání rozhodli svým souhlasem dotaci vrátit. Podle vedení Kutné Hory ale záměr na stavbu azylového domu stále trvá.

Projekt počítá s osmnácti byty a společnými prostory pro trávení volného času. Útočiště má poskytnout například ženám, které přišly o zaměstnání, marně bojují s dluhy nebo opustily své partnery kvůli domácímu násilí.

Další zajímavou stopou agentury v Kutné Hoře je působení asistentů prevence kriminality. Civilní pracovníci působící při kutnohorské městské policii dohlíží na pořádek ve městě od roku 2012. Kromě dohlížení na problémové lokality, dohlížejí na pořádek i u škol, dětských hřišť nebo i na hřbitovech a zapadlých zákoutích, kde může docházet k pití alkoholu či znečišťování prostředí.