Tuto sobotu večer si však plavčík noční směnu skutečně odpískal. Pro návštěvníky byl od smé hodiny večer přichystán program s koncertem finalisty televizní soutěže Česko hledá Superstar, Petra Poláčka a speciální módní přehlídka finalistek Miss Kutnohorska 2008. To vše bylo uspořádáno, jako premiérové noční koupání v Kutné Hoře.

Záleží jen na zájmu občanů


„Osvětlení máme instalováno již pět let, ale ještě se nenašla příležitost jej využít. Teď jsme to vyzkoušeli. Bude záležet jen na zájmu občanů jestli to budeme opakovat,“ uvedl tajemník TJ Sparta Kutná Hora, která plovárnu provozuje Josef Vokolek. Ve větších městech již noční koupání není podle slov Vokolka žádnou raritou. „Jsem schopen si představit takový večerní provoz i v Kutné Hoře třeba jednou, nebo dvakrát do týdne. Mmuselo by ale přijít více než padesát lidí,“ dodal.

Patnáctiletá Jana, která se přišla podívat hlavně na představení televizní hvězdy, však přiznala, že by se jí něco podobného velmi líbilo. „Nesměla by být zima, ale byla by to změna,“ dodala.