Možná napoví naše anketa, ve které lídři stran odpovídali na stejné otázky vždy bez přípravy. Jejich odpovědi budou uveřejňovány po několik následujících dní.


Přes mnohé přísliby oslovených kandidátů se nepodařilo vyzpovídat Vladimíra Zubova ze Strany zelených, Hanu Horváthovou z KSČM, Jitku Nejedlovou ze Strany zdravého rozumu, Radana Poppeho ze Strany důstojného života a Petra Čálka z Pravého bloku.

V čem bude vaše zvolení přínosem pro Kutnohorsko?

Jaromír Strnad, místostarosta Čáslavi

Samozřejmě chceme investovat do silničních komunikací. Rádi bychom realizovali přestavbu domova důchodců v Uhlířských Janovicích. Samozřejmě budeme podporovat také zdravotnictví. A chtěl bych podporovat starosty při zpracování žádostí o dotace z Evropské unie a podobně.

Václav Vančura, místostarosta Kutné Hory

Tak jednoznačně, tak jako všichni krajští zastupitelé, shánění finančních prostředků do města Kutné Hory a okolí.

Jiří Vojáček, ředitel církevního gymnázia

Hlavně myslím, že na krajích je spousta vypsaných zajímavých dotačních programů na přísun finančních prostředků do jednotlivých regionů a mám pocit, že Kutná hora by v téhle věci mohla čerpat více a mohla by se angažovat více v dalších projektech. Myslím si, že je to určitý dluh.

Tomáš Havlíček, ekonomický náměstek

Tak zejména tím, že bych se samozřejmě snažil realizovat ty projekty, které zmiňuji ve své předvolební kampani. Tedy hlavně silniční obchvat Církvice s napojením na průmyslovou zónu v Kutné Hoře. Rekonstrukci kulturně sportovního areálu v Lorci a kutnohorský železniční oblouk.

Magdalena Havlovicová, zubní lékařka

Je to vždycky dobré, když je někdo z Kutné Hory na kraji, protože na svůj region víc myslí a asi je schopen ho víc akcentovat. Mnohem víc tam o něm mluvit, víc ho tam zviditelnit. Myslím si, že by to určitě bylo dobře.

Proč si myslíte, že jste pro voliče tím nejlepším kandidátem? Odpovědi politiků naleznete zde.

Seznam všech kandidátů do středočeského zastupitelstva z Kutnohorska naleznete zde.