Jak by v podobných případech postupovali kandidáti z Kutnohorska si přečtete v anketě, ve které „lídři“ stran odpovídali na stejné otázky vždy bez přípravy. Jejich odpovědi jsme uveřejňovali v novinách i na internetu v několika předchozích dnech. Přes mnohé přísliby oslovených kandidátů se nepodařilo vyzpovídat Vladimíra Zubova ze Strany zelených, Hanu Horváthovou z KSČM a Jitku Nejedlovou ze Strany zdravého rozumu. Předseda Pravého bloku Petr Cibulka vyžadoval zaslání otázek pro kutnohorského kandidáta formou e–mailu, což bylo proti pravidlům ankety.

Jak budete lobovat za projekty z Kutnohorska?

Jaromír Strnad, ČSSD, místostarosta Čáslavi

Všechno je odvislé od toho, jaké politické zastoupení v zastupitelstvu bude. Pokud budeme mít možnost do řízení kraje hovořit, tak to bude podstatně jednodušší.

Václav Vančura, Nezávislí starostové pro kraj, místostarosta Kutné Hory


Podnikl bych kroky, jako by to bylo do Kutné Hory nebo jinam, protože bych byl jako zastupitel kraje přinejmenším morálně povinen obci v okrese Kutná Hora pomoci.

Jiří Vojáček, Koalice pro Středočeský kraj, ředitel církevního gymnázia

Když bych uznal, že je to opravdu nutný a potřebný projekt. Z pozice krajského zastupitele má člověk páky, jak projekt podpořit ať už v radě nebo v zastupitelstvu.

Tomáš Havlíček, ODS, ekonomický náměstek

Určitě bych se zasadil o to, aby projekt vešel ve známost. Myslím si, že je spousta dobrých projektů, které se vytvoří, pak skončí někde v šuplíku a už se o nich nemluví.

Magdalena Havlovicová, Středočeši, zubní lékařka

I kdybychom se nakrásně do kraje dostali, tak se obávám, že nenajdeme spojence, se kterým bychom to tam dokázali prosadit. To jsem řekla po pravdě.

Radan Poppe, Strana důstojného života, manažer

Myslím si, že musí být v první řadě jasné, jak dalece přesahuje projekt svou důležitostí jiné požadavky. To jak někdo lobuje za tenisové hřiště, které využívá on sám, není dobré.

Proč si myslíte, že jste pro voliče tím nejlepším kandidátem? Odpovědi politiků naleznete zde.

V čem bude vaše zvolení přínosem pro Kutnohorsko? Odpovědi naleznete zde.

Co je největší bolestí kraje a jak by jste ji řešili? Odpovědi naleznete zde.

Co je největši bolestí Kutnohorska a jak by jste ji řešili? Odpovědi naleznete zde.

Co bylo největší chybou dosavadního vedení Středočeského kraje? Odpovědi naleznete zde.

Čerpal kraj prostředky EU v dostatečné míře? Odpovědi naleznete zde.

Seznam všech kandidátů do středočeského zastupitelstva z Kutnohorska naleznete zde.