Názory kandidátů si přečtete v anketě, ve které „lídři“ stran odpovídali na stejné otázky vždy bez přípravy. Jejich odpovědi budou uveřejňovány po několik následujících dní. Přes mnohé přísliby oslovených kandidátů se nepodařilo vyzpovídat Vladimíra Zubova ze Strany zelených, Hanu Horváthovou z KSČM a Jitku Nejedlovou ze Strany zdravého rozumu. Předseda Pravého bloku Petr Cibulka vyžadoval zaslání otázek pro kutnohorského kandidáta formou e–mailu, což bylo proti pravidlům ankety.

Čerpá kraj prostředky EU v dostatečné míře?

Jaromír Strnad, ČSSD, místostarosta Čáslavi

Myslím si, že projektů je dost. Chtěl bych pomoci starostům měst a obcí a nabídnout spolupráci s někým, kdo by jim pomohl při zpracování projektů tak, aby projekty měly vyšší bonitu a finanční prostředky z Evropské unie se daly přidělit.

Václav Vančura, Nezávislí starostové pro kraj, místostarosta Kutné Hory


Ze začátku jsem byl s rychlostí čerpání docela zklamán, ale musím přiznat, že poslední dobou se to docela hnulo v tom dobrém slova smyslu. Takže když bude rozdělování prostředků z Evropské unie tímto tempem pokračovat, budu spokojen.

Jiří Vojáček, Koalice pro Středočeský kraj, ředitel církevního gymnázia

Určitě by se mohly čerpat ve větší míře. Myslím si, že chybí spolupráce regionů, jako je Kutná Hora, Čáslav, Kolín, které by měly připravovat projekty společně. Co se týká Kutné Hory, projevovala se určitá naivita vedení města při předkládání projektů.

Tomáš Havlíček, ODS, ekonomický náměstek

Jsem přesvědčen, že Středočeský kraj využívá v současné době finanční prostředky Evropské unie v dostatečné míře.

Magdalena Havlovicová, Středočeši, zubní lékařka

Že by se u nás dobře čerpaly si nemyslím a že by se dobře rozdělovaly, to už si nemyslím vůbec. Nepůsobí tam, kde jsou nejvíce potřeba. Například se nevyužívají dostatečně na účel sociálních služeb. Všechno se podle mě dává do dopravy.

Radan Poppe, Strana důstojného života, manažer

Jsem přesvědčen, že se nečerpá v dostatečné míře. Pracuji v irské firmě a vím, že Irsko fondy využilo do posledního eura. Problémem je u nás malá informovanost. U úrovní ministerstev a krajských úřadů se informace z EU k radnicím nedostávaly včas.

Proč si myslíte, že jste pro voliče tím nejlepším kandidátem? Odpovědi politiků naleznete zde.

V čem bude vaše zvolení přínosem pro Kutnohorsko? Odpovědi naleznete zde.

Co je největší bolestí kraje a jak by jste ji řešili? Odpovědi naleznete zde.

Co je největši bolestí Kutnohorska a jak by jste ji řešili? Odpovědi naleznete zde.

Co bylo největší chybou dosavadního vedení Středočeského kraje? Odpovědi naleznete zde.

Seznam všech kandidátů do středočeského zastupitelstva z Kutnohorska naleznete zde.