Poznatky kandidátů si přečtete v anketě ve které „lídři“ stran odpovídali na stejné otázky vždy bez přípravy.

Jejich odpovědi budou uveřejňovány po několik následujících dní.


Přes mnohé přísliby oslovených kandidátů se nepodařilo vyzpovídat Vladimíra Zubova ze Strany zelených, Hanu Horváthovou z KSČM, Jitku Nejedlovou ze Strany zdravého rozumu. Podle předsedy Pravého bloku Petra Cibulky musí být otázky zaslány formou emailu, což bylo proti pravidlům ankety.

Co je největší bolestí kraje a jak by jste ji řešili?

Jaromír Strnad, ČSSD, místostarosta Čáslavi

Největší bolestí kraje je to, že se daleko více spolupracuje se starosty kteří jsou z ODS a když přijde někdo na kraj a není z ODS, tak se s ním, nechci říct nebaví, ale ten přístup je jiný. Takže bych chtěl, aby měl na kraj přístup úplně každý bez ohledu na stranickou příslušnost.

Václav Vančura, Nezávislí starostové pro kraj, místostarosta Kutné Hory

Já si nemyslím, že problém je v penězích, ale v čase a ve firmách, protože v současné době je stavební boom tak obrovský, že v České republice se ani nedokáže z kapacitních důvodů prostavět všechny peníze na komunikace, které jsou připraveny. To je ten zásadní problém.

Jiří Vojáček, Koalice pro Středočeský kraj, ředitel církevního gymnázia

Myslím, že největší bolestí Středočeského kraje je jeho velká roztříštěnost. Přirozené správní centrum, které mají ostatní kraje chybí. Je to pro kraj mimořádně obtížná situace, ale to asi nejde jen tak jednoduše odstranit, ale je potřeba si být vědomi těchto limitů.

Tomáš Havlíček, ODS, ekonomický náměstek

Tak největší bolestí je určitě dopravní obslužnost, nejedná se pouze o komunikace, ale i o dopravu vlakovou. Samozřejmě se to týká i okresu Kutná Hora. Dnešní situace při cestě do Prahy je žalostná, jsem rád, že se začalo s realizací obchvatu Kolína a doufejme, že bude brzy dokončen.

Magdalena Havlovicová, Středočeši, zubní lékařka

Myslím si, že doprava a zdravotnictví. V dopravě si myslím, že byly už z dřívějška docela hezké návrhy, které se neuskutečnily. Akcentovala bych příměstskou dopravu a rychlodráhu. Kraj má spoustu prostředků, které si jakoby drží a nechce je pustit na ta správné místa.

Radan Poppe, Strana důstojného života, manažer

Je to problém dopravy. V současné době je první otázka, kterou by chtělo řešit. Ať už jsou to ucpané silnice kamiony, kdy se kamiony začaly stěhovat z dálnic a ze silnic první třídy na okresky, což vadí samozřejmě občanům. Dále je to otázka zdraví a dostupnosti zdravotní péče.

Proč si myslíte, že jste pro voliče tím nejlepším kandidátem? Odpovědi politiků naleznete zde.

V čem bude vaše zvolení přínosem pro Kutnohorsko? Odpovědi naleznete zde.

Seznam všech kandidátů do středočeského zastupitelstva z Kutnohorska naleznete zde.