Názory kandidátů na dosavadní vedení Středočeského kraje si přečtete v anketě, ve které „lídři“ stran odpovídali na stejné otázky vždy bez přípravy. Jejich odpovědi budou uveřejňovány po několik následujících dní. Přes mnohé přísliby oslovených kandidátů se nepodařilo vyzpovídat Vladimíra Zubova ze Strany zelených, Hanu Horváthovou z KSČM a Jitku Nejedlovou ze Strany zdravého rozumu. Předseda Pravého bloku Petr Cibulka vyžadoval zaslání otázek pro kutnohorského kandidáta formou e–mailu, což bylo proti pravidlům ankety.

Co bylo podle vás největší chybou vedení kraje a jak by jste se jí vyhnuli?

Jaromír Strnad, ČSSD, místostarosta Čáslavi

Nerad kritizuji, ale myslím si, že chybou bylo, že investiční prostředky byly směřovány z velké míry třeba na Kladensko, ale na nás, na tu východní část se zapomínalo.

Václav Vančura, Nezávislí starostové pro kraj, místostarosta Kutné Hory

Přiznám se, že nevím o žádné zásadní chybě.

Jiří Vojáček, Koalice pro Středočeský kraj, ředitel církevního gymnázia

Na to úplně neumím odpovědět. Je otázka, jestli například privatizace nemocnic měla proběhnout tak, jak proběhla. Nejsem si úplně jist, zda je toto uplně nejlepší, jak to mělo dopadnout.

Tomáš Havlíček, ODS, ekonomický náměstek

Nejsem si vědom nějaké chyby, kterou by bylo třeba extra kritizovat. Rozhodnutí, která tam byla, byla vždy na základě rozhodnutí zastupitelstva, to bylo zvoleno a nemyslím si, že mi přísluší vyjadřovat se nějak k tomu, co bylo chybou a co ne.

Magdalena Havlovicová, Středočeši, zubní lékařka

Jako problém vidím zdravotnictví, ale to je možná proto, že do něj vidím. Nedořešená je situace kolem nemocnice v Kutné Hoře i polikliniky. Posílila bych komunikaci mezi Romy a městem, protože romská populace se navyšuje, je potřeba s ní pracovat.

Radan Poppe, Strana důstojného života, manažer

V devadesátých letech to začalo vypadat, že tu bude řada podnikatelů, kteří město pozvednou. Ale ti se začali z Kutné Hory vytrácet, což ovlivnilo koupěschopnost obyvatelstva. Situaci nemůže zachránit turistický ruch, který je navíc ruchem na jeden den.

Proč si myslíte, že jste pro voliče tím nejlepším kandidátem? Odpovědi politiků naleznete zde.

V čem bude vaše zvolení přínosem pro Kutnohorsko? Odpovědi naleznete zde.

Co je největší bolestí kraje a jak by jste ji řešili? Odpovědi naleznete zde.

Co je největši bolestí Kutnohorska a jak by jste ji řešili? Odpovědi naleznete zde.

Seznam všech kandidátů do středočeského zastupitelstva z Kutnohorska naleznete zde.