„Lídři“ stran odpovídali na stejné otázky vždy bez přípravy. Jejich odpovědi budou uveřejňovány po několik následujících dní. Přes mnohé přísliby oslovených kandidátů se nepodařilo vyzpovídat Vladimíra Zubova ze Strany zelených, Hanu Horváthovou z KSČM, Jitku Nejedlovou ze Strany zdravého rozumu. Předsedy Pravého bloku Petr Cibulka vyžadoval zaslání otázek pro kutnohorského kandidáta formou emailu, což bylo proti pravidlům ankety.

Co je největší bolestí Kutnohorska a jak by jste ji řešili?

Jaromír Strnad, ČSSD, místostarosta Čáslavi

Myslím, že největší bolestí regionu je doprava. Lidé by nejvíce pocítili, kdyby kraj věnoval větší finanční prostředky do opravy komunikací. Jde nám o spravedlivé rozdělování dotací. Tak, aby se dostalo také na města našeho okresu.

Václav Vančura, Nezávislí starostové pro kraj, místostarosta Kutné Hory

Já bych jednoznačně pracoval na tom, aby Kutná Hora byla čím dál více zviditelňovaná a aby to nebyla jen „okrajová čtvrť“ Středočeského kraje.

Jiří Vojáček, Koalice pro Středočeský kraj, ředitel církevního gymnázia

Největší bolest města Kutné Hory je, že nevyužívá dostatečně svůj potenciál, jako zajímavého bodu pro turisty. A bolestí širšího regionu je nižší míra zaměstnanosti. Řešení určitě souvisí s dopravní obslužností. Pro její zlepšení může kraj udělat mnoho.

Tomáš Havlíček, ODS, ekonomický náměstek

Myslím, že otázky na bolest kraje a Kutnohorska lze sloučit. Největší bolestí je podle mne dopravní obslužnost, a to především Kutné Hory. Samozřejmě vyskytujíc se i jiná místa, ale Kutná Hora mě zajímá asi momentálně ze všech nejvíce.

Magdalena Havlovicová, Středočeši, zubní lékařka

Jako problém vidím zdravotnictví, ale to je možná proto, že do něj vidím. Nedořešená je situace kolem nemocnice v Kutné Hoře i polikliniky. Posílila bych komunikaci mezi Romy a městem, protože romská populace se navyšuje, je potřeba s ní pracovat.

Radan Poppe, Strana důstojného života, manažer

V devadesátých letech to začalo vypadat, že tu bude řada podnikatelů, kteří město pozvednou. Ale ti se začali z Kutné Hory vytrácet, což ovlivnilo koupěschopnost obyvatelstva. Situaci nemůže zachránit turistický ruch, který je navíc ruchem na jeden den.

Proč si myslíte, že jste pro voliče tím nejlepším kandidátem? Odpovědi politiků naleznete zde.

V čem bude vaše zvolení přínosem pro Kutnohorsko? Odpovědi naleznete zde.

Co je největší bolestí kraje a jak by jste ji řešili? Odpovědi naleznete zde.

Seznam všech kandidátů do středočeského zastupitelstva z Kutnohorska naleznete zde.