,,Pokud seženeme plátno, tak promítat samozřejmě budeme. Loni jsme přenosy z mistrovství světa také promítali, takže věřím, že to vyjde i letos," uvedla majitelka kutnohorského baru PAB Karolína Bolková. Na atmosféru hokejového šampionátu se ale v PAB naladili už nyní. K pivu zde rozdávají hokejové dárky, jako jsou kšiltovky, náramky nebo zrcátka. „Pokud budeme promítat, rádi bychom, aby tato akce probíhala během celého šampionátu," dodala majitelka baru. I ve Sport baru v Čáslavi s mistrovstvím světa v hokeji počítají. „Určitě budeme pouštět všechny zápasy. Nejenom ty, kde hraje Česká republika. Zásobovat se budeme hlavně pivem," potvrdila majitelka baru Marcela Bahníková. Pouštět zápasy zde budou na televizi a očekávají, že hostů přijde hodně už hned v první večer turnaje, 1. května, kdy hraje Česko se Švédskem. „Když hrají Češi, máme vždy úplně plno a je třeba si dopředu udělat rezervaci," řekla majitelka.

Velký nápor fanoušků očekává již tradičně i Bar Pod Schodama na Havlíčkově náměstí v Kutné Hoře. „Máme velké plátno a vysílat budeme kompletně celý šampionát, všechny zápasy," uvedl provozovatel baru Robert Jelínek. Ten očekává, že zájem lidí bude velký, a to nejen na zápasy, které bude hrát Česká republika. „Určitě bude plno, to je každý rok. Bar budu více zásobovat hlavně pivem," dodal. Fanoušci se také mohou těšit na nějakou akci spojenou se šampionátem. O jakou konkrétní se bude jednat ale Jelínek zatím neprozradil.

Na plátně i v televizi

Také další kutnohorská restaurace, Opera, s vysíláním přenosů počítá. „Budeme promítat, jako každý rok. Máme plátno i televizi," uvedl majitel Opery Josef Pechar. „V tuto chvíli sice ještě nedokážu úplně přesně odhadnout, kolik přijde lidí. Ale očekáváme rozhodně mnohem větší návštěvnost, než v běžných dnech," doplnil.

v Harley's Music Baru v Čáslavi se již těší na šampionát, který budou promítat celý a hosté se mohou těšit na speciálně umíchané drinky k této příležitosti.

Pozadu nezůstanou ani ve Zruči nad Sázavou. V restauraci Na Ostrově budou mít pro fanoušky připravenou velkou televizi i plátno. „Postupně připravujeme zásoby na šampionát, hlavně se zásobíme pivem," řekl provozní podniku Jan Houdek. Diváci se zde dokonce během mistrovství budou moci zúčastnit speciální pivní soutěže. Zájem lidí o sledování hokeje přímo v podniku Na Ostrově očekávají. „Loni si lidi dělali raději rezervace. Letos to určitě nebude jiné" dodal Houdek.

Výherní losy za vypitá piva

Rovněž v Uhlířských Janovicích budou moci fanoušci sledovat šampionát společně. Přijít budou moci například do Country Clubu Weststar, kde mají ve spolupráci s dodavatelským pivovarem připravenou soutěž se stíracími losy. „Za určitý počet vypitých piv dostanou lidé los a po jeho setření získají nějakou cenu," prozradila Gabriela Stoupová z Country Clubu Weststar. „Pokud návštěvníci přijdou, budeme promítat všechny zápasy. Máme zde velkou televizi. Jinak ale cíleně nějakou kampaň k mistrovství nepořádáme," doplnila Stoupová.

Pohromadě sledovat hokej budou moci i lidé v Kácově v Pivovarské restauraci Šalanda nebo ve Zbraslavicích například v Hospodě u Datla. „Určitě budeme sledovat celý šampionát a počítáme s tím, že bude narváno. Máme tu dvě televize," prozradil majitel Zbyněk Batelka. Žádné speciální akce nechystá, ale jako většina ostatních podniků na Kutnohorsku bude navyšovat zásoby piva.

Velké podniky se zapojí omezeně

Ke společnému sledování mistrovství světa v hokeji se přidají i kutnohorské kluby, i když jen značně omezeně. „Budeme promítat ty zápasy, kde bude hrát Česká republika, ostatní vynecháme," uvedl provozovatel klubu Česká 1 Wilco Versteeg.

Sedlecký Planet music club pak případné promítání zápasů přizpůsobí víkendu. „Náš klub je otevřen o víkendu, takže pokud se budou v tom čase vysílat nějaké zápasy, můžeme je zde pustit. Máme televizi, projektor i plátno," uvedl majitel klubu Miroslav Hvězda. „Provozujeme ještě jednu hospodu, která je nedaleko, Fores. Předpokládám, že tam se hokej bude sledovat pořád," dodal Hvězda.