Běh pro zvon je určen pro každého. Zváni jsou každoročně všichni, kdo si chtějí zaběhat, přispět na dobrou věc a strávit aktivní den v prostředí historického města Kutná Hora. Pro dospělé závodníky byly připravené trasy v délce 3,5 km a 10 km. Aby se mohl zapojit opravdu každý, trať byla připravená i pro děti. Výtěžek letošního ročníku bude věnován Oblastní charitě Kutná Hora, která prostřednictvím Střediska Racek pomáhá lidem v obtížné situaci. Kompletní výsledky závodu najdete ZDE.

Běh pro zvon 2023 - dětské závody:

Běh pro zvon 2023 - Dětské závody | Video: Jan Šmok

Běh pro zvon letos pomáhá již po šesté. Počátek této sportovní akce se pojí s rokem 2016, kdy se uskutečnil první ročník s cílem podpořit veřejnou sbírku Zvon pro Jakuba. Odtud také pochází název závodu. Cílem akce bylo tehdy mimo jiné seznámit lidi s veřejnou sbírkou Zvon pro Jakuba a sbírku společnými silami podpořit. Druhý ročník a start jednotlivých závodů provázel už i hlas nového zvonu Jakub Maria.

Historii závodu připomněl kutnohorský arciděkan Vladislav Brokeš:

Arciděkan Vladislav Brokeš připomenul historii závodu | Video: Jan Šmok

Třetí ročník připomněl sté výročí založení naší republiky. V roce 2019 se pořadatelé připojili k oslavě 30 let od sametové revoluce - 30 let svobody. V letech 2020 a 2021 pak bohužel znemožnila další ročníky běhu nepříznivá epidemiologická situace. V roce 2022 se konal běh na podporu svatobarborských zvonů.