Závod je určen pro každého. Zváni jsou všichni, kdo si chtějí zaběhat, přispět na dobrou věc a strávit aktivní den v prostředí historického města. Pro dospělé závodníky jsou připravené trasy v délce 3,5 km a 10 km. Aby se mohl zapojit opravdu každý, jsou připravené trasy také pro děti. Do závodu se lze přihlásit on-line nebo na místě hodinu před začátkem závodu. Propozice závodu a přihlášky najdete na webu pořadatele.

Běh pro zvon 2022:

Běh pro zvon, Kutná Hora 16.10.2022 | Video: Jan Šmok

Výtěžek letošního ročníku bude věnován Oblastní charitě Kutná Hora, která prostřednictvím Střediska Racek pomáhá lidem v obtížné situaci. Letos běh podpoří také herec Východočeského divadla Pardubice Josef Pejchal s rodinou.

HISTORIE ZÁVODU
close 5. ročník Běhu pro zvon, Kutná Hora 16.10.2022. info Zdroj: Deník/Jan Šmok zoom_in Běh pro zvon letos pomáhá již po šesté. Počátek této sportovní akce se pojí s rokem 2016, kdy se uskutečnil první ročník s cílem podpořit veřejnou sbírku Zvon pro Jakuba. Odtud také pochází název závodu Běh pro Zvon. Cílem akce bylo tehdy mimo jiné seznámit lidi s veřejnou sbírkou Zvon pro Jakuba a sbírku společnými silami podpořit. Druhý ročník a start jednotlivých závodů provázel už i hlas nového zvonu Jakub Maria. Třetí ročník připomněl sté výročí založení naší republiky. V roce 2019 se pořadatelé připojili k oslavě 30 let od sametové revoluce - 30 let svobody. V letech 2020 a 2021 pak bohužel znemožnila další ročníky běhu nepříznivá epidemiologická situace. V roce 2022 se konal běh na podporu svatobarborských zvonů.