Podle slov Jiřího Šilhy, z Českomoravské myslivecké jednoty je nejvhodnějším krmivem zrno ovsa a seno. Míní, že se siláží či senáží je lépe počkat, až do příchodu mrazů, jinak se rychle kazí a zvěři by mohla přivodit zažívací problémy. Připomíná, že v žádném případě by se nemělo zapomínat na kusovou krmnou sůl, kterou je nutno průběžně doplňovat.

Zároveň ale vyslovil obavy z přerostlé řepky na polích. Ta sice poskytuje zvěři čerstvou pastvu, jenomže tím, že obsahuje velmi málo vlákniny, může způsobit zejména srnám a zajícům zažívací problémy.

„Myslivecká sdružení i Okresní myslivecké spolky pokračují ve výkupu kaštanů a žaludů, které dosoušejí a poté je předkládají zvěři,” uvedl Šilha.
Právě tyto dva plody by měly lesní zvěři pomoct překonat případné nadýmání ze spořádané řepky či časně setých ozimých obilovin.
Jiří Šilha na závěr připomenul, že početní stavy divokých prasat jsou vysoké, a proto je nutno zintenzívnit lov selat a takzvaných lončáků. Jinak hrozí nemalé škody na zemědělských a lesních kulturách.

„Černá zvěř po sklizni kukuřice odchází do lesnatých oblastí, kde přežívá zimní období,” dodal na vysvětlenou Šilha.