„Kontroly probíhají neustále. Nyní se zaměřujeme na kontrolu kolků, rodných listů alkoholu, roku výroby a vůbec původu každé láhve," řekla mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.
Přestože by se mohlo zdát, že i díky severskému léku je veškeré nebezpečí zažehnáno, není to úplně pravda a počet úmrtí v důsledku otravy metanolem stále přibývá. Nyní máme dvacátou šestou oběť.
Kutné Hoře a celému regionu se naštěstí otravy a smrti v jejich důsledku vyhnuly. Na Kutnohorsku se také v době celé prohibice zákony vesměs dodržovaly a i nyní je situace stejná. „Zatím je vše v pořádku a my nezaznamenali žádné porušení zákony," sdělila Marečková.
„U nás policie prozatím, ještě nebyla, ale na kontrolu jsme připraveni," podotkla Edita Ciklerová z restaurace Dačický v Kutné Hoře.
„Nejdříve jsme ověřovali rok výroby a u nás naštěstí byla většina lahví s datem výroby z minulého roku. Ty nové prozatím stojí stranou a prodáváme ten starší, bezpečnější alkohol," dodala Ciklerová.
Právě hospody a bary nejvíce trpěly prohibicí. Nyní si mohou oddechnout a doufat, že celá situace je již za nimi a dostane se jim alespoň drobného odškodnění v podobě vratek na daních.