V souvislosti s počasím evidují hasiči v rámi celého kraje 56 událostí, přičemž mezi nejzasaženější oblasti patřilo Benešovsko, o druhé místo se „popralo“ Kutnohorsko a Příbramsko. Nejčastěji hasiči vyjížděli ke stromům popadaným na vozovku, do drátů elektrického vedení, na budovy a vozidla. Ve Zbýšově, v části obce Zbudovice, dokonce zůstali lidé večer bez elektřiny.

„K zásahu vyjížděli před půl osmou večer dobrovolní hasiči z Šebestěnic,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Hasiči ale měli na pilno už odpoledne. Ještě před bouřkou je totiž zaměstnal požár pole u obce Vrdy. „Hořelo vzrostlé obilí dvacet metrů za přejezdem,“ popsala Vladimíra Kereková s tím, že se naštěstí požár nerozšířil a podařilo se jej včas lokalizovat a uhasit. Pak už hasiči na okrese řešili následky bouřek.

K odstranění padlého stromu v Křeseticích vyjížděla zdejší dobrovolná jednotka hasičů, jen o kousek dál pak museli kvůli dvoum padlým stromům dokonce řídit dopravu městští strážníci. „U obce Malešov na křižovatce Májovka byly v 18.41 nahlášené dva spadlé stromy, dopravu řídila městská policie,“ uvedla Vladimíra Kereková. Jen o deset minut později vyjížděli hasiči z HZS Čáslav ke dvěma vyvráceným a jednomu zlomenému smrku v lokalitě na Čeplově.

Ilustrační foto
Pětina Čechů nedodržuje pitný režim. Riskují dokonce rakovinu
Požár kamionu zastavil provoz na dálnici D1 kousek před Prahou.
Cestu do Prahy po D1 zablokoval požár tahače