Dotační titul z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy je totiž dispozicím Kutné Hory takříkajíc šitý na míru a město má tak možnost získat až 22 milionů korun, což je zhruba 50 procent znatelných nákladů celé výstavby.

Jak se zdá, není to ale jediné téma, které v současné době hýbe kutnohorskou sportovní halou. Nejednoho sportovce zvedla ze židle informace o tom, že by hala měla sloužit pro výchovu basketbalových talentů a dokonce se podle basketbalové akademie GBA i přejmenovat.

Možné směřování Klimešky nastínil radní Kutné Hory Jiří Kukla (ANO) s tím, že pokud by basketbalová akademie GBA, jejíž součástí je i mužská složka hrající 1. ligu, v hale působila, přineslo by to městu řadu výhod.

Místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr (Piráti) ale mírní vášně. „Vše je v jednání, rozhodnout by měla rada do konce dubna. Je ale pravda, že zájem ze strany akademie GBA o využití haly tady je,“ řekl Šnajdr a zdůraznil, že on sám je pro to, aby hala sloužila primárně Kutnohořanům.

„Je třeba zvážit, jak moc by působení akademie GBA bylo pro město ekonomicky výhodné a jestli by příliš neomezovala místní sportovce. Nebylo by dobré, kdyby to bylo na úkor kutnohorských oddílů,“ dodal kutnohorský místostarosta.