Zájemci ji mohou navštívit vždy od 10 do 17 hodin.

Knihy, které se na burze prodávají za symbolickou cenu pět korun, čtenáře zaujaly a mnozí se zde výběrem zdrželi velice dlouho. Burza v knihovně však nenabízí pouze knihy. Rovněž za pětikorunu si příchozí mohou koupit časopisy i CD.

O nabídku burzy je mezi lidmi obrovský zájem. „Hned první den se prodalo přes tři sta kusů nabízených věcí," uvedla Marie Dušková z Městské knihovny Kutná Hora.

MNOHO ŽÁNRŮ

Nabídka burzy je letos vskutku bohatá. Lidé zde najdou nejrůznější žánry od naučné literatury, přes literaturu pro dospělé a nechybí ani speciální polička věnovaná dětské literatuře. V papírových krabicích na zemi se rovněž objevuje i poměrně hodně detektivek.

„Jedná se o knížky, které jsme buď museli vyřadit z fondu, protože už byly zastaralé nebo je máme víckrát, anebo jsou to dary od čtenářů, které už nemají upotřebení," vysvětlila výběr nabízených titulů knihovnice Martina Bičíková.

NEJVĚTŠÍ BURZA

Burzu knih Městská knihovna v Kutné Hoře pořádá pravidelně, ta současná je ale zatím největší. „Kolik je v nabídce přesně knih nevíme, ono se to v podstatě nedá ani spočítat. Jsou to ale stovky titulů," poznamenaly knihovnice, které na plynulý chod burzy dohlíží.

Tituly jsou nashromážděné tak, jak je lidé do knihovny nosili nebo házeli do biblioboxu, který je umístěn před hlavní budovou městské knihovny. Ten ale na sběr nepotřebných knih určen primárně není. Bibliobox dává příchozím čtenářům možnost vracet knihy v době, kdy je knihovna zavřená.

„Když mají lidé nějaké knihy, které nepotřebují, je nejlepší, když nám do knihovny zavolají a domluvíme se," podotkla Martina Bičíková s tím, že knihy obvykle vždy přijmou. Některé zařadí do fondu knihovny, jiné určí pro použití právě na burze. „Vždy se ale jedná o dar, knihy nevykupujeme," doplnila Bičíková.