Náklady Bus parku, na jehož projektování se pracovalo napříč několika volebními obdobími, se předpokládají ve výši necelých 50 milionů korun. Z pětaosmdesáti procent je pokryjí peníze z programu IROP, které se městu podařilo získat po potřebných úpravách původní projektové dokumentace. Město si od projektu slibuje zejména zklidnění dopravy v okolí sedleckých památek. „Tam vidíme hlavní benefit celého projektu. Nechceme obyvatele Sedlce dále zbytečně zatěžovat dopravou,“ vysvětlil starosta Kutné Hory Lukáš Seifert.

close Bus park v Sedlci nabídne také padesát parkovacích míst pro osobní automobily. info Zdroj: se souhlasem MěÚ Kutná Hora zoom_in Bus park v Sedlci nabídne také padesát parkovacích míst pro osobní automobily.

S tím, že Bus park by sloužil zejména návštěvníkům Kutné Hory a odlehčil tak přetíženým ulicím jako Vítězná, Zámecká a Starosedlecká. „Tady dnes stojí autobusy a řady aut. Mělo by to pomoci do budoucna uklidnit situaci v těchto ulicích a víc je kultivovat tak, aby sloužily primárně místním obyvatelům a nikoli turistům,“ uvedl starosta. Město nyní musí dopracovat projektovou dokumentaci ke stavebnímu povolení a vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby.

„Podařilo se nám vytvořit investiční plán, díky kterému máme přehled o hotových projektech i plánovaných dotačních výzvách. Nevytváříme uměle projekty na dotační výzvy, ale naopak pracujeme s těmi, které už máme a jsme proto schopni na vypsané dotace reagovat a dokumentaci včas přizpůsobit jejich požadavkům,“ dodal Seifert.