Architekt Martin Řežábek z ateliéru Archilab poskytl Deníku vizualizaci budoucího vzhledu bývalé budovy spořitelny v Kutné Hoře, jejíž je autorem. „Zpracovali jsme návrh co nejcitlivěji, ať již k hmotě stávajícího objektu, tak i k architektonickému členění fasád, barevnosti a materiálům,“ uvedl Martin Řežábek s tím, že konverze budovy je poměrně složitá a rozhodně nejde o levný postup, jak postavit byty.

Bývalá budova České spořitelny na rohu Masarykovy a Štefánikovy ulice v Kutné Hoře.
Byty místo kanceláří. Bývalou budovu spořitelny v Kutné Hoře čeká rekonstrukce

Investor podle jeho slov zasluhuje respekt, že je ochotný se do projektu i přes řadu těžkostí pustit. Současně také vyvrátil informace o tom, že by se budova měla zvýšit o dvě patra. „Zodpovědně prohlašuji, že nový návrh má totožnou nejvyšší úroveň střechy, o nástavbě nemůže být řeč,“ zdůraznil Řežábek.

Návrh konverze budovy České spořitelny.Zdroj: se souhlasem ateliéru Archilab, autor Ing. arch. Martin ŘežábekNávrh, který byl opakovaně konzultován s Národním památkovým ústavem i městským architektem a také několikrát upravován, počítá s šedesáti bytovými jednotkami i prostory pro služby. Parkovací místa budou umístěna v podzemním podlaží a na dvoře objektu.