Nemocnice sice materiál až do dubna 2009 odebírala, ale zůstala za něj dlužna téměř deset milionů korun. Medistyl s.r.o., jejímž většinovým vlastníkem je bývalý ředitel a soukromý provozovatel kutnohorské nemocnice Jaroslav Řehák, posléze údajně neuspěla při mimosoudním vyjednávání se zmiňovanou městskou společností a rozhodla se věc řešit u Rozhodčího soudu při při Hospodářské a Agrární komoře. A uspěla.

„Kromě základní částky přibližně 7,275 milionů korun je Nemocnice povinna zaplatit i úroky v částce vyšší než půl milionu korun a dalšího půl milionu korun za náklady soudního řízení,“ vyčíslil soudní při právní zástupce Medistylu Vítězslav Květenský.

Společnost města Nemocnice Kutná Hora, která špitál až do konce minulého roku po Řehákovi provozovala, nyní čeká insolvenční řízení. Více než padesát milionů dluhů totiž může pokrýt pouze asi čtyřiceti šesti milionový majetek.

Soudní pře bývalého provozovatele nemocnice s Kutnou Horou verdiktem o uhrazení dodaného materiálu zdaleka nekončí. Zajímavý bude spor, který společnost povede s kutnohorskou radnicí. „Proti Městu Kutná Hora bude v nejbližší době podána žaloba pro nezaplacení částky asi dva a půl milionu korun v souvislosti s nákupem přístroje pro počítačovou tomografii,“ konstatoval advokát Medistylu Vítězslav Květenský.

Jedná se o splátku soukromníkem zakoupeného přístroje, který po zjištění, že nájemní smlouvy mezi městem a Řehákem jsou neplatné, zůstal v majetku nemocnice.