Lori vytrvale sedí na vejcích, z nichž první se v hnízdě objevilo 18. dubna. „Vejce jsou letos čtyři. Očekáváme, že se první čápě vylíhne každým dnem," uvedl předseda občanského sdružení KHnet.info Aleš Kerner. Mláďata čápů by se měla líhnout zhruba třicet tři dní od nakladení vajec. Lori a Hynek jsou zkušenými rodiči. Loni samička snesla pět vajec. Nakonec se vylíhla čtyři mláďata.

První čáp letos přiletěl 25. března, úplně ve stejný den jako loni. Druhý přiletěl ale až 12. dubna. Nedá se ale přesně určit, zda se jedná o stejné čápy jako loni.

Organizátoři online přenosu hodnotí loňský i letošní rok jako úspěšný. „Projekt se nám daří. Máme na něj pozitivní odezvy. Kamera je sledována nejen z České republiky a počet návštěvníků web kamery je 300 až 700 za den. Určitě budeme v projektu pokračovat," doplnil k projektu Aleš Kerner.
Myšlenka umístit kameru na hnízdo napadla předsedu občanského sdružení Denemark Martina Starého již před několika lety. „V té době jsme neměli na komín v Kralicích vyjednán přístup. To se nám povedlo až v roce 2013, kdy jsme tam začali budovat přístupový bod pro naši síť KHnet.info. No a od roku 2014 již funguje online přenos," uvedl Aleš Kerner.

O čápy prý není potřeba žádným způsobem pečovat, spíše naopak, je třeba ponechat je v klidu. Na hnízdo byli zvyklí, protože je na komíně hodně dlouho, ale ani s kamerou neměli problém a zvykli si na ni velice rychle. „Loni ji oťukávali, ale letos jsme to ani nezaznamenali," podotkl Aleš Kerner.
Také podle slov ředitele České společnosti ornitologické Zdeňka Vermouzka je zapotřebí nechat čápi v klidu, svá mláďata by však prý nikdy neopustila. „Čápi bílí by svá mláďata ani vejce z důvodu nebezpečí nikdy neopustili," řekl Vermouzek. Čápi se podle něj také po celý život vrací do jednoho místa, kde hnízdí. Poté, co čápi vyvedou mladé, odletí přezimovat do teplých krajin. Vrací se následující rok. Nejprve přiletí rodiče. Následně po nich přiletí i odrostlá mláďata, která se snaží dostat do svého domovského hnízda, rodiče je však vyženou. „Může se ale stát, že rodiče nepřežijí zimu a pak do původního hnízda usednou mladí čápi," doplnil Vermouzek. Čápi bílí migrují do Afriky, ale stále častěji z důvodu teplých zim přezimují i v oblastech jižní Evropy.