Vše bylo odstartováno čarodějnickým pochodem s lampiony od Otakarovy bašty do areálu kasáren. Akci zahájil místostarosta města Daniel Mikš špatnou zprávou: „Volali jsme do Austrálie, ale bohužel kapela AC/DC nemohla do Čáslavi dnes přijet. Ale mám pro vás zprávu dobrou, ostravská kapela AC/CZ nás neodmítla!“ Zpráva to byla opravdu dobrá, protože AC/CZ je pokládána za nejlepší AC/DC revivalovou kapelu v České republice.

Po zahájení vystoupil, především u dětí oblíbený, Michal Nesvadba. Následovali Poutníci a akce pokračovala zapálením vatry s čarodějnicí. Na závěr zahrála již zmiňovaná revivalová kapela AC/CZ.

Filipojakubská noc se podle množství návštěvníků a jejich ohlasů povedla, poděkování patří Městu Čáslav, které vše zorganizovalo, organizacím Zálesák a Pionýr a všem dobrovolníkům. Pionýři a zálesáci odvedli velký kus práce, bylo vidět, že jim nechybělo nadšení a chuť udělat něco pro ostatní. Čtvrtý ročník pálení čarodějnic potvrdil, že tato tradiční akce byla v Čáslavi úspěšně obnovena.

Zdroj: Youtube
Na čarodějnice do Uhlířských Janovic přijel legendární Elvis.
OBRAZEM: Na čarodějnice do Uhlířských Janovic přijel legendární Elvis
Čarodějnický oheň vzplál také v Chotusicích.
OBRAZEM: Čarodějnický oheň vzplál také v Chotusicích
Bohatý čarodějnický program připravili v Kácově
OBRAZEM: Bohatý čarodějnický program připravili v Kácově
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Ilustrační foto.
Letošní čarodějnice: Chtěl roztopit oheň benzínem, popálil si třetinu těla